wtorek, 21 lutego 2012

Nowe wiatraki na skansenie.....


Większość mieszkańców Kolbuszowej Górnej (i okolic) zaniepokojona jest planami budowy FARM Wiatrowych.Projekt budowy w tak gęsto zaludnionym terenie jest co najmniej dziwny,a fakt braku konsultacji na wstępnym etapie samego projektowania-zaskakuje.
Na potralu  eKolbuszowa jeden z blogowiczów przedstawia podstawowe zagrożenia które należało by brać pod uwagę.Niektóre są trochę na wyrost ale lepiej zastanowić się nad tym teraz, bo za kilka miesięcy może być za późno.

Ze swojej strony dodam że "gniazdo A" może kolidować z przyszłą "wielką" obwodnicą Kolbuszowej, której projektu nawet jeszcze nie ma. "Gniazdo C" ,oraz "D" narusza przyszłą strefę krajobrazu chronionego dla Kolbuszowskiego Skansenu. To jest wystarczający argument za tym aby zrezygnować z lokalizacji Farm Wiatrowych w tej okolicy.Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to radzę pojechać  do naszego muzeum etnograficznego  i spróbować to sobie wyobrazić.
Za kilka dni będzie kolejna sesja Rady Miejskiej,już na niej mogą być podjęte decyzje które zatrzymają planowanie tej inwestycji.
Wystarczy napisać do Burmistrza,jego zastępcy,Przewodniczącego Rady... i wyrazić swój sprzeciw.
Oto adresy...
burmistrz@kolbuszowa.pl
marek.gil@kolbuszowa.pl 
marek.opalinski@rm.kolbuszowa.pl
Można nawet wkleić link do tego wpisu.


8 komentarzy:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=T2esPeuMCNk

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja myślałem, że to wina Karkuta

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy okazji pisania o tej całej karczmie przy skansenie dowiedziałem się w UM, ze nie ma czegoś takiego, jak strefa ochrony krajobrazu.

  Jak powiedział pewien konsultant ds. czarnej magii, czego się u nas nie tkniesz, tego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. O Strefie od lat mówił dyrektor Muzeum i... na tym się kończyło.Ten krajobraz dookoła skansenu to jedyne co może przyciągnąć do nas turystów na dłużej niż kilka godzin.Warto oto zadbać.
  Zaczyna być ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Burmistrz mówił wiele o przyciąganiu mieszkańców Rzeszowa do osiedlania się w naszej przepięknie położonej krajobrazowo gminie.
  Szczęść Boże!

  OdpowiedzUsuń
 7. Już wkrótce zostanie przygotowana symulacja panoramy Parku Etnograficznego z turbinami wiatrowymi. Według przybliżonych obliczeń nawet turbiny z gniazda B będą tam doskonale widoczne. Wiatraki w gniazdach A, C i D przytłoczą panoramę skansenu.

  Tymczasem bardziej "przyziemne" argumenty: www.wiatrakikolbuszowa.aq.pl

  Ktoś kiedyś napisał (słusznie lub też nie), że Kolbuszowa jest jedynie sypialnią dla Mielca i Rzeszowa. Po wybudowaniu farmy wiatraków przestanie być nawet średnio atrakcyjną sypialnią...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.