niedziela, 25 marca 2012

Dycha

Nasz ulubiony kolbuszowski szansonista,piłkarz,redaktor,radny  i w ogóle,  znowu zaskoczył.Tym razem (chyba) pozytywnie.To znaczy dokładnie nie wiemy bo są tacy (zawsze się znajdą)którzy uważają  że można było ten teledysk zrobić   lepiej.


Pierwszym zarzutem najpoważniejszym (tu się zgadzamy w całej rozciągłości) jest to, że nie pokazano w nim naszej Redaktor Naczelnej  ,pani Marleny Bogdan.To niedopatrzenie niewybaczalne.Pomijając niezwykłą urodę (czy można jednak pominąć?) to jest ona przecież przede wszystkim  najpiękniejszym kwiatem naszego kolbuszowskiego dziennikarstwa.Kwiatem dodajmy, z którego wszyscy powinniśmy być dumni.Można i należy wykorzystać ją jako wizytówkę ,ambasadora naszego miasteczka.
W pierwszym ujęciu chętnie  widzielibyśmy Panią Marlenę spotykającą się potajemnie na Skansenie z informatorem ,przekazującym jej  tajne dokumenty na temat miejscowego inwestora w Farmy Wiatrowe.
Tutaj pojawia się drugi zarzut,naturalnym kandydatem na głównego bohatera jest  ... pan wiceburmistrz Marek Gil.Przystojny, zawsze nienagannie ubrany i jak ulał pasujący do roli szarej eminencji ,człowieka, z kamienną twarzą.
Trzeci zarzut to miejsce akcji w drugim akcie.Powinien to być pokój w Urzędzie Gminy w Kolbuszowej,na posiedzeniu Komisji Oświaty i (jakiejś tam) Kultury.(Założymy się o dychę że tak wyglądają w rzeczywistości te zebrania.)
Oczami wyobraźni widzimy przewodniczącego Pika wstającego po kilku godzinach obrad,wyciągającego colta i mówiącego w stronę Pana wiceburmistrza Gila  ;
"Dam ci dychę bo tyle kul mam w magazynku".
Cała Kolbuszowa by zamarła,podobnie jak wtedy gdy strzelano do kapitana Klossa.
Tutaj pojawia się czwarty zarzut.Colt ma tylko 6 naboi i to nie w magazynku ,tylko w bębenku.Skąd się wziął magazynek i pozostałe 4 kule ?Tego nie wiemy ale możemy się domyślać, że spoza kadru swoje dołożyłby  panu Gilowi nasz niezawodny ,ulubiony ulubieniec ,Michał Karkut.Za co? Tego już nie  wiemy ,a nawet biomy się domyślać.
Uwaga ogólna.Strzelanie z colta jest niebezpieczne,i można łatwo stracić słuch.To w przypadku muzyka było by tragedią.Wprawdzie Panu Dorianowi , to raczej nie grozi,ale piszemy o tym, żeby nie było że nie ostrzegaliśmy..


5 komentarzy:

 1. Czy w kadrze pokazano pracę rzeczonej Komisji? no to, kurna, pięknie: cygar, szkło, strzały. Ale może chybił?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele można uratować wmontowując dodatkowe sceny.Na przykład księdza wchodzącego do pokoju z napisem Komisja Oświaty Kultury i czegoś tam.Doriana rzucającego zdjęcia na których jest rondo im Ryśka z Klanu,Pomnik pijanego ciecia na kolbuszowskim rynku,
  zdewastowana miejska kanalizacja.Oraz co najważniejsze, i było by miłe naszemu sercu- migawka z panią Marleną robiącą zdjęcia.
  Sukces murowany a i zainteresowanie fanów i mediów gwarantowane.... i oto chyba głownie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dam ci dychę bo tyle kul mam w magazynku".
  Rozchodzi sie oto że na zapleczu pokoju komisji w urzędzie gminy Dorian ma magazynek i ze względów oszczędnościowych trzyma tam tylko 10 kul.

  OdpowiedzUsuń
 4. A w poprzednim wpisie na blogu obiecywał, że nie będzie bitki. Ale, ale: wziął słowo bitwa w cudzysłów, więc należało się spodziewać, że coś jest na rzeczy. No i strzelił do gościa:(

  OdpowiedzUsuń
 5. W taki sposób ,może najszybciej odbyć się, zmiana pokoleniowa w naszej gminie.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.