wtorek, 20 marca 2012

Rondo Ofiar...

Najtrafniej nazwać było by to rondo imieniem Ofiar.
Pierwszą  ofiarą jest najpewniej wiceburmistrz   Marek Gil ,który się zanadto pośpieszył zbierając podpisy pod swoim nie za bardzo przemyślanym pomysłem.
Drugą został burmistrz Zuba  który został (podobno) wrobiony w tą inicjatywę przez swojego obrotnego zastępcę.(Który co jak co ale podpisy opanował do perfekcji.)
Jakoś by to może  przeszło, gdyby ludowcy nie wystawili wcześniej swojego kandydata -Mazana.Czyli mamy trzecią ofiarę.Tutaj dygresja; po co Gil wystąpił ze swoją propozycją nie mając większości w radzie?
Wygląda to na kolejne przepychanki (po dietach) aby rozbić rządzącą grupę radnych.
W poprzek temu stanął Dorian Pik, który po obrażał wszystkich dookoła używając niezbyt politycznych argumentów.Teraz jest podejrzanym nr 1 w sprawie zrobienia (nie)stosownej tabliczki z Ryśkiem, rozpropagowaniu jej zdjęcia w internecie i podsuwania pomysłu na sensacje znajomym redaktorom.Czyli piąta ofiara.Dorian jeszcze o tym nie wie ,ale pozamykał sobie w Kolbuszowej wiele drzwi.
Szóstą ofiarą, jesteśmy my wszyscy ,stając się pośmiewiskiem całej Polski.
Rondo Ofiar jest wiec najwłaściwszą nazwą.

W tej sytuacji, jedynym wygranym jest nasz ulubiony ulubieniec,przewodniczący,radny Michał Karkut.Zajęty podziwianiem  futurystycznego krajobrazu z  turbinami wiatrowymi w tle ,zapomniał zabrać głosu w tej aferze.Ale my wiemy,my wiemy ,na pewno włoży  swój kij i w to mrowisko.

2 komentarze:

  1. Nie smieja się z nas tylko uśmiechają bo to niezły dowcip.
    Mi się podobało bo pomysł z upamiętnieniem ofiar 10 kwietnia to jakaś paranoja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem wstanie motywację pomysłodawców zrozumieć (co wcale nie oznacza że to popieram).Zamiast robić kolejną wojnę polsko-polską po prostu rozmawiajmy,spierajmy się na argumenty.
    Inna sprawa, że bez tego wygłupu, przeszło by to bez mydła...

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.