piątek, 30 marca 2012

Scenki rodzajowe.

Końcówka  sesji   Rady  Miejskiej ,wstaje ktoś spoza tego grona i zagaja;My tu z sołtysami uradzili żeby te diety co siem nam należą, za to posiedzenie, przekazać na rzecz tego chorego dziecka z naszej gminy.
Nastaje grobowa cisza i ... obrady toczą się dalej,jakby nigdy nic się nie stało.
Rozumiem że te kilkaset  złotych radnym są wręcz niezbędne,nie po to, o nie tak  jak lwy walczyli ,aby je teraz rozdawać.Jeśli jednak nie stać Was na taki gest, to niech przynajmniej ktoś wstanie i podziękuje....8 komentarzy:

 1. Prawie 24h minęły i w komentarzach też cisza! Ironia losu czy reakcja bywalców podobna? ;)

  Wiem, wiem - idzie weekend i wszyscy już zmęczeni - miłego weekendu zatem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka jest nasza mentalność.Poeta Radwański stara się udowodnić ze tylko "lasowiacka",ale to nasza,nasza typowo polska specjalność.
  Miłego..

  OdpowiedzUsuń
 3. Eeee? Akurat ta część lasowiackiej mentalności jest raczej ogólnopolska. Jako Żyd, wioskowy głupek i ogólnie element podejrzany staram się akcentować tylko pozytywy lasowiackiej mentalności, wiesz, serwajwal:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś typowy element obcy,szwagier,a to przecie nie rodzina.;)
   Ja się nie poczuwam,ci co powinni na szczęście (dla ciebie ) za wiele nie rozumieją ,ale radziłbym ci uważać.Cuda się zdarzają i może ktoś dostać jakiegoś olśnienia.

   Usuń
  2. Nie taki obcy, wiesz, moja prababiczka pochazi z Stalowej Woli, moje przodki lezo w Puszczy. Nie ło to jednak loto.

   Niedługo wydaje ksiożke. Jak bedzie dobro, okaże sie, żem tutejszy cało gebo. Jak przejdzie bez echa albo okaze sie badziewna, to kożdy tutej stwierdzi, żem łobcy:)

   Usuń
  3. Wiem ,wiem z tą książką to taki dzisiejszy żart.;)

   Usuń
 4. I komentarzy przybywa...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak donieśli nam uczyni ludzie,(są jeszcze tacy-dziękujemy) Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy ,Stefan Bieszczad rozdaje swoje diety na stypendia
  dla wybitnie zdolnych uczniów.
  Michała Karkuta rozumiemy,młody człowiek musi się wyszaleć,a pączki sporo teraz kosztują.Nie chcemy wskazywać palcem ,ale kilku radnym to się jednak dziwimy,że nie oddają swoich diet na cele społeczne.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.