czwartek, 29 marca 2012

Szkoła (nie)specjalna.

Nasz ulubiony ulubieniec,radny Michał Karkut znowu zaskoczył totalnie.Szczeki nam opadły do kolan.Zdziwiliśmy się, bo okazało się że stać go nawet na ludzki odruch.Przykro tylko, że kolejny raz, nie potrafi przy tym sięgnąć do swojej kieszeni.Pamiętamy jak jeszcze niedawno pouczał kolbuszowskich radnych że jest to funkcja społeczna i należy ją wykonywać za darmo.Obiecywał że jak sam zostanie radnym to...eh pamięć naszego radnego jest straszliwie krótka.
Szkoda że ręka mu nie zadrżała kiedy głosował za podwyżkami diet .Te kilkadziesiąt tysięcy rocznie
to dla radnych niewiele,ale dla tej szkoły to bardzo dużo.
Pięknie że jest nowa "koncepcja",plany itp ,itd.Tej szkole ,tym dzieciom,potrzebna jest pomoc teraz natychmiast.Może radni się "szarpną",zrezygnują z podwyżki ,a za wygospodarowane w ten sposób pieniądze kupi się materiały na niezbędne tu i teraz remonty w tej szkole?Rodzice,miejscowi przedsiębiorcy,lokalne "złote rączki",pomogą i zrobimy coś wspólnie dla tych dzieciaków.
Żeby wam tylko chciało się chcieć...
Niestety radni potrafią tylko rozdzielać wydzielać oraz  wydzierać sobie wzajemnie, pieniądze z kolejnych zaciąganych kredytów, na niezbyt przemyślane projekty.

6 komentarzy:

 1. Maglu, spróbuj pomyśleć w drugo strone.

  Kto pracuje za darmo? Gupki. Ergo- Jeśli pracujesz za darmo, jesteś gupi. Co możemy wyrazić klasycznym rachunkiem

  p>q

  Co się stanie, jeśli zanegujemy p? Sprawdźmy.

  ~p>~q

  Ergo: Jeśli nie pracujesz za darmo, nie jesteś gupi. Co dowodzi jasno, że radni gupi nie so.
  Mogłem coś pokręcić, bo logikę zdałem tylko dzięki temu, że mnie żona wygoniła na egzamin z domu, ale rozumowanie wydaje mi się poprawne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maglu i jotradwanski, pownioskujmy i w drugim wymiarze (nie tylko w drugo strone - przecie kazy ciognie do siebie).

  Kto pracuje za darmo dla innych? Dobrzy ludzie!

  p=>q

  ~p=>~q

  Logika jest zależna od przyjętych wartości. A za znak implikacji egzaminator powinien był oblać :)

  PS. Szkoda, że Radni wolą parę upuszczać z narodu, zamiast napędzać nią pożyteczne inicjatywy. Bo są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy mogą wiele za darmo dobrego uczynić.

  http://wiatraki-kolbuszowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zadziwia swego rodzaju głupota.Z jednej strony radni robią pozorowane działania po to aby przypodobać się "ludowi" i wygrać następne wybory.
  Z drugiej strony lud ma w d... dużym poważaniu co oni tam sobie uradzą.Ruchawki zaczynają się tylko wtedy gdy ewidentnie naruszy się czyjś prywatny interes.Panuje totalna obojętność wobec dobra wspólnego.
  Planowanie sali gimnastycznej w Werynii,przy 30 milionowym długu i rozsypującej się kanalizacji jest głupotą.Robi się to tylko dlatego żeby Opaliński wygrał w cuglach następne wybory i racja była po naszej stronie (grupy radnych).Na te jsamej zasadzie powstał topiący nas (finansowo) basen,droga z Bukowca do Kupna itp, itd.Robią nie to co należy zrobić ,tylko to aby utrzymać u wadzy.Paranoja w czystej postaci którą akceptujemy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie pracujemy "za darmo".
  "...A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiło się filozoficznie. I dobrze. "Jeśli nie będziesz wymagał od życia zbyt wiele, to życie i tak zrobi Ci na przekór!"

   Usuń
 5. władza bez odpowiedzialności - to takie słodkie....
  a szkoła w Weryni jest twórczą kontynuacją szkoły w Nowej Wsi [jeszcze stoją poświęcone fundamenty}
  autor! autor!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.