niedziela, 11 marca 2012

Wartości...

Nasi przodkowie żyli w straszliwej biedzie,mimo to potrafili  tworzyć coś nie tylko dla ciała.Nie mieliśmy tu dróg,kolei,fabryk.Mieliśmy za to bogata kulturę.Dzięki niej przetrwaliśmy jako naród.
Spisał,opisał,nawet nagrał to Franciszek Kotula.Bez jego tytanicznej  pracy nie było by nawet śladu po naszych korzeniach.Ta  w większości społeczna działalność powinna budzić szacunek.Niestety tak nie jest.

...musimy budować nowy patriotyzm. Patriotyzm, który wpatrzony jest w przyszłość, ale musi mieć też korzenie, musi mieć też korzenie w przeszłości. Musi mieć pamięć, bo nie ma patriotyzmu bez pamięci. Próbujemy tę pamięć uparcie budować i odbudowywać, i na tej drodze nie może być zakrętów.


Możemy teraz uhonorować tego, który dla nas tą przeszłość zachował.


Taka woda budzi szacunek...

9 komentarzy:

 1. Idea dwóch płuc......"Europa musi oddychać dwoma płucami - Wschodu i Zachodu." No to tutaj moje drugie płuco: http://hudacy.wrzuta.pl/katalog/9nYFlarNGjF/new_etno_mazur_project
  Chyba bliższe Kotuli jest właśnie to "płuco" choć wędrował on po rusińskich wioskach Pogranicza.

  OdpowiedzUsuń
 2. i po co pokazałeś swą twarz :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Radny [zaradny, ale bezradny]:
  Kotula? nie znam człowieka... że po wsiach chodził i ludzi przepytywał? ano chodził bo mu się robić nie chciało... a, że pisał i że za darmo... - a kto go tam wie, no i kto by to tam znowu czytał i oczy psuł.... o zacofaniu pisał i nie ma się czym chwalić... a, że wiatraki mu się podobały? no widzicie.. a tu jeden z drugim ekolog i esteta p[....]y nosem kręci, że paru zaradniejszych chce trochę grosza zarobić... aaa, że nie te wiatraki.... - no, mówiłem że mu tylko zacofanie było w głowie....

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle potrzebny jest złoty środek,szukanie balansu.Każde przegięcie w jedną czy w drugą stronę jest niebezpieczne.
  Można zostawić 3/4 turbin wiatrowych (tych dalszych od skansenu) i za te pieniądze wyremontować Synagogę w której zagrają Hudacy z okazji nadania imienia Franciszka Kotuli kolbuszowskiemu rondu.
  Dlaczego nie?

  http://youtu.be/o0UTjeVuTow?t=4m17s

  OdpowiedzUsuń
 5. "....musimy budować nowy patriotyzm. "
  Wydaje mi się to dziwnie znajome.;)

  OdpowiedzUsuń
 6. eh Maglu... miejscowe patrioty takich niuansów nie łapią.
  Zamiejscowy

  OdpowiedzUsuń
 7. złoty środek, balans - czyli kompromis:
  to może zrezygnować z budowy składu materiałów radioaktywnych, a za to pozwolić na zakład utylizacji padliny i za te pieniądze w losowo wybranym miejscu postawić coś większego od Fregaty i piękniejszego od pomnika na rynku...

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezłe ;)
  Robię prywatne śledztwo w tej sprawie i te turbiny są jednak szkodliwe.Problem w tym że nie ma na to twardych naukowych dowodów.Nie ma bo .... nikt ich nie przeprowadził.Zbyt kosztowne-autentyczne tłumaczenie.Cena nieruchomości także idzie w dół.Trzeba o tym rozmawiać,dyskutować ale... bez skakania sobie do gardeł.

  OdpowiedzUsuń
 9. : - jeszcze efekt stroboskopowy; ludzie, którym ciągle w polu widzenia coś regularnie "skacze" dostają szajby.... [chińska tortura]

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.