wtorek, 17 kwietnia 2012

Gmina Fair Play

Przez kilka lat nasza gmina brała udział w kosztownym konkursie  Gmina Fair Play. Jak zapewniał nasz umiłowany burmistrz  Zuba Jan, było mu to wręcz do życia niezbędne.Taki znaczek ładnie wygląda i w ogóle...

Od kilku lat w Kolbuszowej zaobserwowano wzrost zainteresowania przez podkarpackich przedsiębiorców rozpoczęciem w tym mieście produkcji. Gdy przedstawiamy oferty, na których widnieje logo Gminy Fair Play zwiększa się szansa, że to właśnie w Kolbuszowej, rozpoczną swoją działalność. 


Jak widać podstawą pracy w urzędzie gminy jest dobry humor.
Co się jednak stało, że to  ważne i jakże  prestiżowe logo nie jest już potrzebne burmistrzowi  ?Nie chce już zachęcać,wabić kolejnych inwestorów?Ktoś załapał wreszcie że wydano niepotrzebnie kilkadziesiąt tysięcy z naszej wspólnej kieszeni?Nie startujemy bo z takim zadłużeniem nie spełniamy już warunków?Jaki to wiatr zawiał i po co w urzędzie gminy?
Jak mawiał Mark Twain;Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb ,których nie potrzebujemy.
Szczęki więc nam opadły gdy zobaczyliśmy że nasza gmina zaostała wyróżniona w innym jakże prestiżowym i niezbędnym konkursie i ma teraz tytuł  Eurogminy.Brawo ! Problem w tym że taka przyjemność również sporo kosztuje....
Czyli brutto wyjdzie tego ze 20 tys złotych.Ciekawe, bo za tytuł  Gmina Fair Play wydalibyśmy tylko połowę tej sumy.Nie mogło być po staremu?
Z kilkudziesięcioma milionami długu, burmistrz znowu wydaje pieniądze na rzeczy zbędne.Czy przez te 2 lata, przez które nie dostaliśmy żadnego ekskluzywnego tytułu, coś się drastycznie pogorszyło?Co?

Z niemałym zdziwieniem odnotowaliśmy, że burmistrza Zuby nie ma (jeszcze) w jakże prestiżowym i ekskluzywnym wydaniu Who is Who w Polsce.Za jedyne 1200 zł można tam napisać o sobie , co  się tylko żywnie podoba, a nawet jeszcze więcej.Znacznie taniej,i ładnie wygląda nawet na naszym regale.Polecamy!


Suplement;


Ooops! Pomyliliśmy się, EuroGmina to nie  Plebiscyt EURO-POWIAT EURO-GMINA województwa podkarpackiego w którym Kolbuszowa uczestniczyła.Czyli  nie zapłaciliśmy za ten tytuł 4.5 tys euro netto.
Uff, kamień spadł nam z serca.
Przepraszamy za dezinformację i zamieszanie.Jak widać i my jesteśmy omylni. :(

Jednak nikt takich tytułów nie rozdaje za darmochę.Trochę nas to klikania kosztowało ale znaleźliśmy takie kwiatki.

Czyli ta impreza kosztuje nas jakieś 8 tys. rocznie. Po co?
Z treści zgłoszenia wynika że cały ten konkurs/plebiscyt to zwykła ściema.


PAKIET  USŁUG  REKLAMOWYCH
Fundacja Euro-Partner proponuje realizację 
następujących usług reklamowych:
1. Przyznanie  Certyfikatu „EURO-GMINA, EURO-POWIAT” 
z prawem używania znaku i nazwy „EURO-GMINA, 
EURO-POWIAT” na tablicach informacyjnych,  materiałach 
promocyjno-reklamowych oraz pieczęciach urzędowych 
(Powiatu, Miasta, Gminy)


Czyli Zuba z Gilem kupli sobie tandetną statuetkę za 6400 +1000 złotych?
Mamy nadzieję że  nasz ulubiony ulubieniec radny Michał Karkut sprawę wyjaśni .A może ( tu się rozmarzamy), tym topem pójdzie razem z nami ,redaktor naczelna  Marlena Bogdan?7 komentarzy:

 1. Pan Gil wygląda jak z pierwszej komunii...a kto ,kto za nimi stoi ,z zaciśniętymi z zębami??

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrazek święty w ręku trzyma, który mu Pępek poświęcił :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy coś opisujecie to przydałoby wam się trochę rzetelności, fragment regulaminu, który cytujecie jest z zupełnie innego konkursu, którego nazwa jest podobna. Strona Plebiscytu w którym brała udział gmina to http://plebiscyteurogmina.pl/.
  O czym świadczy chociażby Logo plebiscytu. i w tym plebiscycie nie ma wzmianki aby laureaci płacili za tytuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie płacą za tytuł tylko za... reklamę.Jak zwał tak zwał.

   http://plebiscyteurogmina.pl/pdf/karta-zgloszenia.pdf

   Usuń
 4. Kolbuszowa od kilku lat nie startje w konkursie Gmina Fair Play, warto o tym wspomnieć przy okazji tego rodzaju krytyki. A udział w konkursie to kilka (zakładając przejście do II etapu), a nie kilkadziesiąt tysięcy. Tę informację można znaleźć w regulaminie wspomnianego konkursu... http://gmina.fairplay.pl/content/formularze/2012/gfp_regulamin_2012.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10 tys x 3-4 lata to kilkadziesiąt tysięcy....

   Usuń
 5. ależ ty się czepiasz Maglu, przecież wybrano tańszą plakietkę i zaoszczędzono ok 11 tysięcy co jest wysoko punktowane w konkursie Eurooszczędnagmina Faul Play gdzie wpisowe wynosi zaledwie jakieś tam marne grosze...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.