niedziela, 1 kwietnia 2012
Ten blog został przejęty przez Anonymus Raniżowian,(Raniżowiaków?z Raniżowa?) ,nie wiem jak to się pisze,oraz mnie Darka Sobolewskiego (to ja).
Z hakowoaliśmy tego bloga w proteście przeciwko atakowaniu Michała Karkuta patrioty szczerego (to mój kolega).
 Patrząc z perspektywy czasu, nie tak odległego, chyba wszyscy mamy wątpliwości, że coś tu nie gra, że jest to rzeczywiście atak na Kościół i wolność słowa. 
Innymi słowy ,bezczelne szczeniaki zamiast się uczyć, w internecie się wyżywają na  Michale Karkucie (moim koledze).Na to nigdy nie pozwolimy!

Kochani młodzi ludzie komputery zdążycie sobie jeszcze kupić, ale możecie nie zdążyć na przysłowiowy pociąg marszałka Piłsudskiego do wolności. Proszę Was czytajcie książki, a będziecie zdolni do czynów wielkich, a nie do kariery i chciwości na dobra konsumpcyjne.
Dlatego...
Trudno przemilczeć mi szerzącą się wśród wielu samorządowców chciwość . Oczywiście mam na myśli niektórych radnych z gminy Kolbuszowa   (to mój kolega). Radni ci, mają taką siłę sprawczą, tak wielką moc w sobie i wiarę w siłę pieniądza, że zarządali i uchwalili podwyżkę swojego uposażenia z tytułu pełnionych funkcji. 
 Jest to dyktatura fiskalna obłożona dla niepoznaki pampersem i tanią coca-colą. Nie obchodzi mnie jakoś zardzewiała animozja głupców do cwaniaków lub nieudaczników do karierowiczów. Jest trudny czas i należy ze sobą rozmawiać, krytykować także, aby za wszelką cenę budować nowe miejsca pracy. Byle uczciwie i sprawiedliwie.


Temat niebywale delikatny, już brałem pióro do ręki, a jednak przyrodzony człowiekowi sceptycyzm, i przyznam troszkę brak zaufania do naszej kondycji moralnej, do naszych rzeczywistych intencji, sprawiły, że podzielę się z czytelnikami tym przedświątecznym dylematem. czy nosimy jeszcze w sercu miłość do drugiego człowieka. Jeżeli każdy z nas z osobna będzie dobry, to wszyscy będziemy dobrzy, nie będziemy kłamać, nie będziemy kraść. Więc, co świat będzie lepszy, przecież wszystkim nam o to chodzi, to jest nasz cel. 

Korzystając z tej niebywałej okazji pozdrawiam Michała Karkuta (to mój kolega),oraz Karola Ozgę (to nie jest już mój kolega)
Darek Sobolewski
(to ja) 

2 komentarze:

  1. Anonimus Ranizoviensis. Ale ładnie Maglu zażąrtowałeś :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem czy ładnie...
    To oczywiście żart pryma aprylisowy, z tym że tekst napisany kursywą ,pochodzi z blogu pana Darka Sobolewskiego.
    Kropka.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.