sobota, 7 kwietnia 2012

Wesołych...


W przedostatnim numerze Korso ,Józef Kardyś ,Starosta Kolbuszowski, wykupił ogłoszenie na pierwszej stronie by przypomnieć wszystkim starą sentencję;
 "Ci co zapominają o pamięci zmarłych i historii nie są warci przyszłości"Wesołych Świąt.

11 komentarzy:

 1. Wesołych świąt wyjścia z grobu pewnego Żyda.

  Myślałem, że na przykładzie Ranizowa pokazałem, że są zmarli nasi i nie nasi, że jest historia nasza i cały amputowany na prawach krwi i pokrewieństwa hektar historii nienaszej i zamiecionej pod dywanik śmieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszędzie na świecie jest takie zjawisko (na mniejsza lub większa skalę).Ciekawe czy postawisz drugi krok i zaczniesz badać przyczyny?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale przyczyny są od dawna zbadane. Podstawowa antropologiczna kategoria, czyli podział swoi-obcy. Obcy to po prostu nieludzie albo mniej ludzie niż my. W języku siouxów słowo ,,sioux'' oznaczało też ,,człowieka'' czy tam ,,prawdziwego człowieka'', podobnie świat postrzegają tez panowie (tu wstaw dowolne nazwiska).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ....ale to też tylko objaw czegoś.Człowiek świadomy,świadomy swoich korzeni pewnych rzeczy nie robi.
   Cały nasz system edukacji opiera się na wkuwaniu zasad reguł ,regułek.Pomija się za to zupełnie rozwój duchowy.

   Usuń
  2. "...życie duchowe człowieka polega na refleksyjnym ustosunkowywaniu się człowieka do zdarzeń otaczającego świata i na poszukiwaniu w nich sensu, można rozwój duchowy określić jako proces przemiany tego ustosunkowania. Proces ten zaś pociąga za sobą restrukturyzację obrazu świata i siebie w relacji do świata, umożliwia docieranie do coraz głębszego sensu, aż do nad sensu włącznie" (Frankl,1984)

   Usuń
  3. Nasz system nauczania historii był w czasie mojej skzoły jeszcze 100% państwowotwóczy. teraz, zdaje się, ma go nie by ć, nie wiem już, co lepsze.

   Usuń
  4. To co było jest będzie(?),to typowa urawniłowka.Tak się nie da,potrzeba kilku systemów nauczania dostosowanych do możliwości,predyspozycji dzieci.
   Potrzeba nam pedagogów a nie nauczycieli.

   Usuń
 4. A przecież Siouxów chyba obaj lubimy, co nie?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.