poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Zawiany Michał Karkut

Nasz ulubiony ulubieniec ,a nawet (jakimsik cudem) radny Michał Karkut znowu  (jak to on) dowalił.


Część kolbuszowskiej "opinii publicznej" boi się wiatraków jak diabeł święconej wody. Widać to po  rozdawanych ulotkach i słychać w rozmowach. 


Nikt w Kolbuszowej się nie boi turbin wiatrowych,nie  chcemy tylko aby powstały akurat w tym miejscu.
Podają argumenty,środowiskowe,zdrowotne ekonomiczne,estetyczne.Przedstawiciele władzy, która może,powinna,a nawet jest zobowiązana te wątpliwości rozwiać ,dziwnie szybko nabrali wody w usta.Wprawdzie  Przewodniczący  Rady Opaliński Marek, na swoim blogu rozpoczął (?) "dyskusję" na ten temat,cóż z tego skoro zablokował komentarze.To samo zrobił jego kolega z koalicji Michał Karkut,dodatkowo nawijający zupełnie bez sensu o atomach (zapewne pod wpływem efektu migotania).

Ciekaw jestem jaka byłaby reakcja, gdyby rząd - bo niby kto? - wskazał jako potencjalną lokalizację reaktora nasz powiat. W przypadku wiatraków protestujący nie bardzo mogą liczyć na pomoc organizacji takich jak Greenpeace, gdyż one w większości popierają rozwój energii pochodzącej z wiatru, ale stanowczo protestują przeciwko energetyce atomowej. Elektrownia atomowa, nie może powstać w naszym powiecie ,ponieważ nie ma tutaj  dostatecznej ilości wody aby chłodzić reaktor.Tak samo nie może być wybudowana w proponowanym  miejscu farma wiatrowa ponieważ narusza normy obowiązujące  (nawet) w naszym kraju.
Ta farma tutaj nie powstanie.Wyjdzie to na jaw wtedy, kiedy burmistrz Zuba wyda (drukiem) warunki lokalizacji.Nie chce jednak tego zrobić ponieważ....
Całe to zamieszanie ,robione jest tylko po to ,aby odwrócić zainteresowanie opinii publicznej od nieudolnych poczynań naszej gminnej władzy.Będzie to wałkowane do wyborów.Kiedy wyjdzie prawda o astronomicznym zadłużeniu ,to Zuba z Opalińskim rozłożą ręce i powiedzą;Jest tak ponieważ nie chcieliście się zgodzić na budowę zyskownych farm wiatrowych.
Niech ludzie skaczą sobie do gardeł ....a my bedziem dalej rządzili.I oto pewnie tylko w tej sprawie chodzi.

2 komentarze:

  1. co tam deficyt, jest za to tytuł Eurogmina, jak pogrzebiesz Maglu w tym kociołku to wyłowisz smakowity kąsek.... [patrz: regulamin konkursu IV, p. 12; www.eurogmina.org.pl]

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.