piątek, 26 lipca 2013

Śmieci zaczęły żyć własnym życiem.


Ludzie listy piszą....

Postanowiłam napisać, bo moja złość w sprawie wywozu śmieci osiągnęła swoje apogeum. Nie tak dawno w pracy coraz częściej można było usłyszeć rozmowy typu: "nie wywieźli śmieci", bądź: " kosz jest pełen tego smrodu". A jeden z moich ulubionych brzmiał " moje śmieci zaczęły żyć własnym życiem". Prawie na każdym podwórku w mojej wsi da się zauważyć stertę czarnych worków, wypełnionych po brzegi odpadkami. Ludzie są niestety w tej sprawie bezradni, bo obiecano im regularny wywóz , a jak na razie mają śmieciową górę. Burmistrz zamiast wychwalać firmię, która miała się tym zająć, mógłby się przejechać po każdej wsi w gminie i zobaczyć jaki jest "syf". Albo jeszcze lepiej, wszyscy powinniśmy te nie wywiezione śmieci na furmankach, wyrzucić pod Urzędem Miasta, co by Jan Zuba nie musiał się fatygować i sprawdzać, co narobił.

14 komentarzy:

 1. Ustawa śmieciowa to mafijna pralnia pieniędzy.Tak jest na całym Swiecie.Rząd tylko realizuje zobowiązania unijne. Nigdy nie było takiego oddawania ,sprzeniewierzania Polskiego potencjału finansowego jak teraz za rządów PO. TUSKOLAND to marzenie młodych!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tymczasem po wsiach już czuć dyskretny zapach palonego plastiku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego Zuba wespół z inżynierem środowiska Chmielowcem nie utworzyli spółki smieciowej? To z niewiedzy, lenistwa czy mieli w tym ukryty interes? Niewiedza chyba nie wchodzi w grę, bo Chmielowiec jest w komisji Ochrony Środowiska gdzie 2 lata radzili nad śmieciami.

  OdpowiedzUsuń
 4. smutna prawda jest taka: nasz samorząd nie potrafi zrobić najprostszych rzeczy, ani kanalizacja, ani śmieci, ani zwykle zamiatanie ulic..

  OdpowiedzUsuń
 5. A kto wam ten samorząd wybrał?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty mądry inaczej, kształcony na falach tego radia co ma ryja! Kto ustalał i zatwierdzał stawki za wywóz śmieci, podpisywał umowę z firmą ASA, zatwierdził harmonogram wywozów śmieci o 50% mniej korzystny dla mieszkańców(tam gdzie ZUK odbierał śmieci 4 razy w miesiącu, teraz ASA odbiera 2 razy, u indywidualnych też o połowę mniej), oczywiście jednokomórkowcu mózgowy według ciebie, to był Tusk, PO i Unia Europejska, a nie PiS owskie władze i te niemoty, i krętacze z rady miasta!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według Ciebie Chmielowiec i Zuba to pisiory? Chmielowiec 2 dni w tygodniu to POwiec a 5 to buras ZSLowski. Z kim współpracują z Zuba? Czas zakończyć te ich gierki.

   Usuń
  2. Jak 4 razy w miesiącu to pewnie jesteś pracowitą inaczej hieną z bloku co to płaciła grosze za śmieci i żerowała na innych. Ja płacę mniej i u mnie ASA wywiozła, nie podoba mi się ,że śmieci po wsiach stoją do dziś oraz , że Kolbuszowski ZUK nie został przekształcony w spółkę ale dajcie ASO trochę czasu.
   Umowę mają do końca 2014 i nie zmienicie tego a później będą wybory do parlamentu i jeśli "naszemu" reprezentantowi omsknie się noga to zostanie prezesem Kolbuszowskiej spółki od śmieci.A może ktoś z obecnych władz samorządowych wypadnie z chlewu i dostanie koryto w nowej spółce.
   I wszystko wróci do normy

   Usuń
 7. Jest 26-ty dzień lipca. Wg. harmonogramu ASA miała mi zabrać dzisiaj śmiecie zarówno segregowane (oczywiście nikt nie dostarczył worków by posegregować)jak i niesegregowane. Jest godz. prawie 20-ta a śmiecie jak wystawione rano przed bramę tak do tej pory stoją. I pewnie będą stały. Albo "zaczną" żyć własnym życiem" jak to świetnie ktoś określił - jak tylko jakieś psy się do tego dobiorą. Myślę, że wywóz nie wywiezionych śmieci na furmankach, i wyrzucenie ich pod Urzędem Miasta to całkiem dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niedługo wybory i czas już chyba zmienić to całe towarzystwo

  OdpowiedzUsuń
 9. A na Górnej ASA nie zdążyła. Kosze i worki na śmieci witają kolorowo i radośnie kierowców DK9!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmieci wzdłuż DK9 na Górnej dalej leżą, dziś jest już 28 lipiec i ma być grubo ponad 35 st. C....

   Usuń
 10. SZabarkiewicz-członek zarządu firmy,która wygrała przetarg na śmieci, mieszka w Kolb.Górnej.Niezłą reklamę sobie robi.

  OdpowiedzUsuń
 11. SZabarkiewicz - i wszystko jasne...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.