poniedziałek, 22 grudnia 2014

Czym zajmują się urzędnicy w kolbuszowskim ratuszu?

Marek Opaliński zaproponował, by w ogóle nie obradować 15 grudnia nad stawkami za odpady. Powód? Radni dostali materiały przed samą sesją. - Podwyżki są tak drastyczne, że zasadna jest dyskusja na ten temat – przekonywał. - Jesteśmy zmuszeni, by rozmawiać o poważnych tematach, a daje nam się na pięć minut przed sesją. Dobry radny to głupi radny, który nie wie, nad czym głosuje? - pytał. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej stwierdził jednak, że stawki uchwalić trzeba jeszcze na tej samej sesji. Nowa umowa z firmą wywożącą odpady będzie bowiem obowiązywać od pierwszego stycznia. Trzeba więc ją podpisać na tyle szybko, żeby firma miała czas przygotować się do wywozu – wydrukować cenniki i harmonogramy, dostarczyć je mieszkańcom.

/Korso Kolbuszowskie/


Oferty w przetargu można było składać do 27 listopada do godziny 10. O 11 pewnie otwarto koperty  i po godzinie obradowania wybrano zwycięzcę-spókę z Sokołowa.Czyli przez dwa tygodnie urzędnicy miejscy rachowali jakie stawki ustalić, aby zebrać odpowiednia sumę?Bez przesady, ile to może trwać?


Wysyła się Pana Selwę do cukierni po sernik z makiem, Pani Basia parzy herbatę,wiceburmistrz Gil wyrzuca radnego Dragana (który snuje się bezsensu po ratuszu) i można liczyć.
W arkuszu kalkulacyjnym excel (jeśli nie ma odpowiedniego programu) podstawia się coraz większe stawki, aż osiągnie się odpowiednia sumę + jakieś 5% .Zajmuje to w sumie jakąś godzinę wraz z wylizaniem talerzy i umyciem szklanek po herbacie.

Czyli urzędnicy przynajmniej na tydzień przed sesją wiedzieli jakie będą przedstawione w projekcie uchwały stawki za wywóz śmieci.Dlaczego dostarczyli je radnym dopiero na "pięć minut" przed sesją?

To proste. Zaraz byłyby przecieki do prasy, Magiel opublikowałby to na blogu, ludzie zaczęliby gadać i (nie daj Boże) przedstawiać swoje pomysły na wysokość stawek. A tak cicho bez szumu zaklepano to co sobie tam burmistrz Zuba wymyślił.

I tak bedzie sesja za sesją , uchwała za uchwałą.
Czy oto chodzi w samorządzie?Czy tego uczy w szkole radny Michno? Czy tego będzie uczył radny Panek?


8 komentarzy:

 1. tak. tego. zapytani będą mącić i patrzeć z wyższością. i obrażać się. cholera ie czego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak tak panie redaktorze z Korsa czy innego k24 ,proponuję podejść przed sesją do radnych i spytać co tam mają o czym podnosić rękę na sesji i może dwóchtrzech powie. Powód ? Choćby dostali ye materiały miesiąc przed i tak nie otwierają kopert. To kolejne pieniądz w błoto. Wysyłać maile. Jeden pożytek efekt taki sam. Więc niech p.Opaliński nie rżnie obrońcy oraz nie tworzy mitów, reszta to samo i tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co jak kartek nie potrafią przeczytać to w kompie znajdą?
   Wątpię w to

   Usuń
  2. przeczytać to potrafią gorzej ze zrozumieniem no i żeby im sie tak chciało, jak im sie nie chce

   Usuń
 3. A więc Sokołów ratuje nieporadności naszych wybrańców. A coś mi się widzi, ze rok temu w Sokołowie był jeszcze Zakład Komunalny jako jednostka a teraz już spółka wygrywające przetargi na innym powiecie? I na tym polega wyższość rozumowania wyborcy sokolowskiego nad kolbuszowskim tak jak wyższość sokolowskich ozogow nad naszymi: Chmielowcami, zubami, kardysiami... I to by było na tyle, życzę miedzy udanym świętowaniem pomyśleć o naszych podatkach, naszych kochanych i drogich władzach. Życzę lepszego nowego roku. Dobrze, ze Magiel jesteś i od czasu do czasu coś przemaglujesz, życzę Ci abyś pozostał sobą i nie dał się przestraszyc ,,włatcom" kolby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno władza pomysli o podatkach i będą nowe podwyżki po nowym roku
   Dla władzy nowy rok będzie lepszy oto się nie bójta

   Usuń
 4. Magiel, jaki masz dyplom? dziennikarstwo na dobrej uczelni? zresztą - nie obchodzi mnie to.

  Wpisy, dobór piosenek i rysunków - doskonałe. Nie dziwota, że co niektórzy wychodzą ze skóry, żeby Cię poznać osobiście, nawet idiotów z siebie po to robią :)

  gratki i fajnie że Pana/Panią tu mamy. (po)wodzenia na drogach życia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magiel to wqrwiony samouk.Jas wedrowniczek.Janko muzykant. J-24. Komputra skreci, a i na prawie sie zna,bo musi lawirowac wsrod donosicieli, ktorzy chca go puscic z torbami. Polak ptrafi- jak musi i mu sie chce..!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.