piątek, 26 grudnia 2014

Kto rządzi w Kolbuszowy?

Gdyby zrobić sondę w uliczną : Kto rządzi w Kolbuszowej?, z pewnością wygrałby "Zuba",na drugim miejscy byłby "Zuba z Kardysiem i Chmielowcem".

Aliści...

Zacznijmy od rzeczy podstawowych.

Artykuł 4 Kostytucji mówi o tym,
że władza należy do Narodu.To my ją sprawujemy, dlatego swoje decyzje radny,burmistrz ma obowiązek konsultować z nami- jest to jeden ze sposobów bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród.

Artykuł 16 precyzuje że to ogół mieszkańców stanowi wspólnotę samorządową.Czyli to my mieszkańcy tworzymy samorząd i mamy prawo aktywnie uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji i władza lokalna ma obowiązek takie warunki stworzyć ,chociażby poprzez publikację projektów uchwał.

Artykuły 54,61,74 Konstytucji gwarantują jawność życia publicznego.W tym kontekście konsultacje radnych z mieszkańcami to także forma dostępu do informacji publicznej i zapewnia jawność procesu decyzyjnego.


Jak jest w Kolbuszowej?
Nasi samorządowcy stworzyli sobie wygodny (dla nich) system sprawowania władzy i w procesie decyzyjnym, pomijają nas mieszkańców.

Nie informują nas (w sposób dostateczny) o tym nad czym pracują.W innych miasteczkach normą jest publikowanie materiałów jakie dostają radni przed sesją.
Gdzie indziej można też bezproblemowo skontaktować z radymi ponieważ podają swoje numery telefonów.

Może więc zaczniemy żądać tego co nam (jak chłopu ziemia) się należy?

12 komentarzy:

 1. jedno mnie tylko zastanawia - przecież tak było od dawna. Czemu interweniujesz dopiero gdy Fryc stracił władzę absolutną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto i za co doniósł na Magla do prokuratury?

   Usuń
  2. Może dlatego, że do Fryca i Opalińskiego można sobie pogadać?

   Usuń
 2. Nasuwają się takie myśli:
  Polacy nie znają konstytucji
  Rządzący olewają mieszkańców
  Mieszkańcy olewają wszystko,niech się dzieje co chce , i tak za długi zapłacą najwięcej najbiedniejsi

  OdpowiedzUsuń
 3. szczekałeś tym samym tekstem przed wyborami i myślisz że ktoś Cię posłuchał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak posłuchali - kilku pewniaków nie musi się już dla nas poświęcać za te marne kilka groszy. No i kaoalicja przeszla ku swemu bulowi do 0-pozycji. Nie zauważyłeś jak teraz poszczekują?

   Usuń
 4. Maglu a po ch.. mi takie info. Jaki mam wplyw na glosowanie? Fryc zdecyduje. Opalinski wykona. Zuba musi zrobic. Wole zaspiewac z Mazurem-A teraz idziemy na jednego,a teraz idziemy wodke pic...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie kawałki śpiewam tylko za ciężkie pieniądze. Więc prawdopodobnie nie usłyszałeś tego w moim wykonaniu.

   Usuń
 5. Że kilka osób stoi przed gościem na baczność bo boi się nie wiadomo czego to nie znaczy że facet trzęsie gminą. Lepiej faktycznie napij się nawet dwa choć piszesz sorry głupoty jakbyś był już po pięciu.

  OdpowiedzUsuń
 6. A co radni mają konsultować z mieszkańcami,jak projekt uchwały tak ważnej jak np.śmieciowa radni dostają tuż przed sesją.Myślę,że to celowa robota Burmistrza. Przecież to on i jego pracownicy przygotowują projekty.
  Zresztą przed wyborami Burmistrz nie informował mieszkańców o niczm np.o zamknięciu przystanku na rynku, o bardzo dużej podwyżce opłaty za kanalizację, o podwyżce opłat za wywóz śmieci itp. Informacja ukazała się celowo dopiero po wyborach. Ale czas szybko biegnie i wyborcy o tym będą na przyszłość dobrze pamiętać. Obecnie nie ma się co czepiać Fryca i Opalińskiego - bo oni reprezentują opozycję, a rządzi PIS i zaczął od utrudniania życia mieszkańcom i wysokich podwyżek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Opalinski nie pieprz glupot!

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo .zostal rozpoznany!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.