środa, 3 grudnia 2014

Z kulturom na Ty

Skrobnę to, bo nikt w Kolbie (oprócz Magla) tego nie napisze.
Przewodniczącym rady powinna być osoba o wysokiej kulturze osobistej, posiadająca umiejętność negocjacji, znająca prawo,elokwentna, umiejąca łączyć ze sobą  różniące się poglądami grupy radnych.

W poniedziałek odbyła się pierwsza Sesja Rady Miejskiej.Przewodniczącym został  Krzysztof Wilk- pełnił ta funkcję cztery lata temu.Moim zdaniem stworzył wtedy doskonałą maszynkę uchwalającą co sobie tam burmistrz umyślił.Nic więc dziwnego, że i tym razem PiS forsował go na to stanowisko.W miarę obyty mięsem nie rzuca, w Kolbuszowej ujdzie.
Wiceprzewodniczącym został Józef Fryc.W prezydium rady prawie od zawsze, na moje oko jeśli chce i widzi w tym (swój) interes - to potrafi.
Pominięto Marka Opalińskiego, słusznie zapewne uznając, że osoba uganiająca się za (anonimowymi) blogerami na takie stanowisko nie pasuje.

Drugim wiceprzewodniczącym został wybrany  pan Krzysztof Kluza. Niech mi teraz radny Paweł Michno (zapewne Piotr Panek też), wyjaśnią (bez skręcania się w ósemkę) dlaczego głosowali za jego kandydaturą?

29 komentarzy:

 1. bo jest fajny..

  OdpowiedzUsuń
 2. najbardziej spodobała mi się Maglowa fraza : "różniące się poglądami grupy radnych." - ooj... jak dziecko we mgle...
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Maglu wiemy,ze jako chlop z dziada pradziada itp,itd. jestes za PSL-em i chcialbys Opalinskiego na vice, ale curva przesadzasz! Jeden Frycowy to i tak o jeden za duzo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepsiejsi są katopisiaki?
   Lumak i Błonek?

   Usuń
 4. sory ludzie. kto to jest jakiś Kluza, kto to jest jakiś Panek nawciągali dziwotworów z znikąd i jakieś podniecenie jest. Ciekawe czym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a kim Ty jestes? również nikim :)

   Usuń
  2. tak, w tym grajdole jestem nikim :-)

   Usuń
  3. pretensje do siebie

   Usuń
 5. Czyżby kolbuszowska klika zyskała nowych sprzymierzeńców ???

  OdpowiedzUsuń
 6. Magiel jestes wzniosly i wyniosły,oczytany,i pisany. Masz prezencje,elokwencje,kulturalne pierdolniecie.Spiewasz,tupiesz,tanczysz smrodzisz i dziewczetom imponujesz bo i kasy �� nie zalujesz jak kto Ciebie potrzebuje! A,ze umysl masz otwarty,stad trzymaja Ci sie zarty. Troche myslisz po zambicku. Rozumiemy! To zostalo Ci po Frycku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Krzysztof Kluza - radny 4 kadencji, duże doświadczenie. NIE JEST PISOWCEM jak reszta, zawsze startował ze swojej listy, tym razem pierwszy raz poszedł z PIS, jednak chodziło tu o robotę papierkową, którą musiałby wykonać. Nie jest w polityce dla pieniędzy. Wspiera wszelkie inicjatywy ze swojej kieszeni(i grosza nie żałuje)... Przede wszystkim ma chłop własne zdanie, jak uważa że coś jest głupie, to to mówi, także Burmistrzowi. Wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arogancki butny chłop.
   Brak wiedzy i wykształcenia.

   Usuń
  2. Kogo obchodzi twoje wykształcenie? Tylko 1 % menadżerów bierze je pod uwagę.
   Studia straciły na prestiżu
   Trudno oczekiwać od pracodawcy, aby zatrudniał nas tylko dlatego, że skończyliśmy studia. Skoro dziś wszyscy mogą studiować i pochwalić się dyplomem, nic dziwnego, że pracodawcy poszukują innych walorów u kandydatów niż tylko wyższe wykształcenie. "Pokolenie papierków", które za wszelką cenę dążyło do tego, aby przed nazwiskiem móc dopisać sobie skrót mgr, płaci dziś cenę za to, że studia może skończyć każdy.

   Usuń
  3. Kogo obchodzi twoje wykształcenie??? Tylko 1% menadżerów bierze je pod uwagę.

   Usuń
 8. Dlaczego Krzysztof Wilk? A dlaczego nie było żadnego kontrkandydata? 100% głosów poparcia - w tym głos Machety. Frycki same chciały być opozycją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dorabiaj ideologii bo frycki tak chciały być opozycją że mało sie nie ze.rał Józek żeby rządzić i w tej kadencji. A że jego najwierniejszych ludzie w wyborach pięknie wycieli no to reszta mu pokazała fuck. Więc teraz z braku laku - opozycja.

   Usuń
 9. Zacytuję Gałczyńckiego"Chcieliście Polski,no to Ją macie,skumbrie w tomacie,pstrąg"

  OdpowiedzUsuń
 10. Zacytuję Wałęsę"Nie o take Polskę my Walczyli"

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziś rada podniosła nam opłaty za wodę i ścieki. Zwłaszcza te drugie będą nas drogo kosztować.
  Jakoś diet sobie nie obniżyli jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja pierd.le. Ale wzniosle. Az szkoda,ze zaszle i zeszle.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy pani wie, co to jest – Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem. (…) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, że istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie – o pieśni słodyczy! – że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek… – w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto – uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: „Jestem Polakiem” – Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie – zamiast orła – rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo „polityka” od wieków równoznaczne jest ze słowem „oszustwo”?

  Autor: Marek Hłasko, Umarli są wśród nas

  OdpowiedzUsuń
 14. Za czyją:1. Wilk, 2. Fryc. 3. Kluza?
  ...może tak jak w bajce? wybierz 1,2,3 ?
  Szkoda. A kogo popiera Magiel.? Z tych wybranych osób? Wszak żyjemy w demokracji i takie były wybory społeczne. Nie potrafimy tego uszanować?

  OdpowiedzUsuń
 15. Te, Magiel! Po co Ci ta przerwa?

  OdpowiedzUsuń
 16. Magiel wracaj bo nie ma co czytac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dość że niema co czytać to jeszcze nie ma się przy czym zrelaksować
   A jak sie czyta z gdzieś jest jeszcze gorzej to od razu człowiek czuje sie zdrowszy

   Usuń
 17. Magiel do roboty święta idą i poczytalibyśmy coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 18. Maglu ale sie dzialo na sesji.Opalinski mowil,ze jest glupi.Maczeta odstawial kankana wyborczego,Fryce frycowali, Julki mowili,ze sami nie wiedza co chca,a i Rybicki tez tanczyl kazaczok. Wyborna zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 19. Magielku, usuń te filmiki z YouTube z lewej kolumny bo mój laptop zawiesza się na pół minuty i ledwo co otwiera twojego bloga :(

  OdpowiedzUsuń
 20. magiel wracaj i to szybko'.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.