czwartek, 29 stycznia 2015

Burmistrz Zuba przyjazny dla biznesu

Burmistrz Zuba narzeka że nikt mu w strefie biznesu zakładać nie chce,a on nawet nieba by komu tam trzeba by przychylił.

Aliści... nie wie co robią jego urzędnicy (nie tylko w sprawie przetargów).

Wiele miejscowych biznesów ściganych jest za brak podpisanych umów na wywóz śmieci mimo iż takich nie wytwarzają.

Urzędnik z ratusza ( najwyraźniej jakiś filozof) twierdzi bowiem że; Każda działalność gospodarcza przyczynia się do powstania odpadów , i dlatego trzeba mieć umowę na wywóz śmieci.Tak sobie postanowił i żadne argumenty nie trafiają mu do głowy.
Nawet Kolbuszowski Magiel musi mieć kubeł mimo iż żadnych odpadów nie wytwarzam i nawet talerz po zjedzonych pierogach (od wielbicielki talentu) wylizuje do czysta.Urzędnika to nie przekonuje i rezolutnie zwraca także uwagę panu Kosmali,  właścicielowi biznesu elektronicznego że "komputer"  to odpad komunalny.
Łamie przy tym prawo i namawia do przestępstwa.Każde dziecko, a nawet kolbuszowscy licealiści wiedzą że "elektrośmieci" to nie odpad komunalny.Należy je oddawać ZUK od poniedziałku do piątku w godzinach pracy.

Czy burmistrz Zuba nie mógłby wydać jakiegoś zarządzenia że biznesy nie wytwarzające śmieci są zwolnione  z ... przykrego starcia z  urzędnikiem filozofem?
11 komentarzy:

 1. Sposobność do otworzenia nowej działalności: zakład pogrzebowy "prędzej czy później" ze sloganem płać prędzej umrzyj później

  OdpowiedzUsuń
 2. ja zamknolem dzialalnosc gospodarcza po tym jak dostalem wezwanie do dodatrkowego podatku tzn wywoz smieci, a juz place prywatnie, mialem jednososobowa dzialalnosc gospodarcza, prosze sprawdzic inne gminy w Polsce, i nie ma tam podwojnego opodatkowania wywozem smieci, czym wieksze maisto jest uchwala rady gminy itp zeby nie bylo takich cyrkow jak w Kolbuszowej ,
  rozumie ze urzednicy wspieraja dzialanosc gospodarcza w Kolbuszowej NA MAKSA

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, wszystko to prawda. Osoba świadcząca usługi programowania zawsze w siedzibie klienta też, według pewnych osób z urzędu miejskiego wytwarza odpady.Nie wiem tylko jak, ponieważ ostatnią paczkę papieru kupiła w 2012 roku. Zużyty komputer został oddany do ZUK a płacić musi. Szkoda słów!

  OdpowiedzUsuń
 4. no i w niektórych gminach tak właśnie jest, osoby których działalność nie wytwarza dodatkowych odpadów nie muszą płacić dwa razy.

  bo raz i tak wszyscy płacą, przecież jest opłata od gospodarstwa domowego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może tak Pan Burmistrz przeszkoliłby swoich urzędników i to nie tylko tych od smieci ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kret się myli i to nie pierwszy raz , mi w bloku też nie pozwolił segregować śmieci mówi że ZUBA tak kazał A W CAŁEJ POLSCE MOŻNA- U NAS NIE

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda załatwiałem u niej wycinkę drzewa - to jakaś wiesia chyba

  OdpowiedzUsuń
 8. Magiel znowu nawija o śmieciach. Chyba pisze doktorat z tego tematu i zakasuje potem ZUBĘ w śmieciowych tematach. o pardą , co ja piszę, - już zakasował.

  OdpowiedzUsuń
 9. własnie dzis roznosili podwyzkę tych opłat za smieci-dołozyli vat-ja prowadze działalność handlową-najpierw nas oskubali biedronkami itp., a jak juz ledwo zipiemy-dobijają smieciami .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o swoje racji należy walczyć, nawet jeśli nie widać szans na wygraną.
   małe i średnie firmy generują 70%. PKB to właśnie one generują najwięcej dochodów dla Państwa zatrudniają najwięcej osób a traktuje się ich jak złodziej.
   Układy o władzy dają przywilej dużym korporacją. Urząd Gminy w Kolbuszowej w kopał w ziemię grube miliony pod strefę ekonomiczną i gówno z tego jest, a mały firmą często osobą samo zatrudnianym nie mogą podarować 9 zł, bo z tego nie będzie przecinania wstążek, darmowych hamburgerów i poklasku w lokalnych medinach.
   Pozdrawiam Paweł K.

   Usuń
  2. polska jenzyka trudna jenzyka

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.