wtorek, 27 stycznia 2015

Czy w Kolbuszowej ktoś myśli?Portal Kolbuszowa24 zaczął działać i  od razu gruchnęła dobra nowina:

Niemal pewnym wydaje się być pozyskanie dotacji unijnej na uzbrojenie ponad terenów przemysłowych o powierzchni 7 hektarów położonych w rejonie ulic Żytniej i Leśnej w Kolbuszowej. Przedsięwzięcie, które ma kosztować około półtora miliona złotych, w razie pozyskania dofinansowania ma zostać zrealizowane do września tego roku. Podobno są już inwestorzy, którzy chcieliby budować tam fabryki.

Brawo! Tanim kosztem uzbroi się tereny na którym znajdą pracę setki mieszkańców gminy.

Aliści...

Ponieważ mam dobrą pamięć do głupich głupot, to pamiętam że rady Fryc oznajmił że załatwił był obwodnicę Kolbuszowej która powstanie już w 2040 roku.


Zamiast więc wyznaczyć obwodnicę na ulicy Leśnej wzdłuż lasu,nasi samorządowcy (bez konsultacji społecznych) wyrysowali ją (kolor żółty) w samym środku kompleksu leśnego .


zdjęcie- Kolbuszowa24
Naturalny i najbardziej optymalny byłby przebieg wzdłuż ulicy Leśnej (kolor czerwony). Kto by się tym jednak dziś przejmował- przecież obwodnicę będą budować za 25 lat.

Inna sprawa że  Kolbuszowa nie ma rozsądnego planu rozwoju na najbliższe 20-30 lat.Buduje się byle jak byle gdzie ,bez ładu składu i najczęściej ( jak w tym  wypadku ) sensu.

15 komentarzy:

 1. A w ten lesie jest Natura za dwa tysiące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obwodnica będzie (jeśli będzie) w ciągu drogi krajowej, więc będzie miała wysoką klasę techniczną (GP). Wykorzystanie śladu ul. Leśnej nie jest dobrym pomysłem. Obwodnica ma ograniczenia co do gęstości skrzyżowań i zjazdów.

  OdpowiedzUsuń
 3. A przez czyje działki idzie obwodnica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ano przez czyje. a ta planowana z Dzikowca przez czyje? Jak sie okaże, że przez działki meneli z rynku to też się nie zdziwię.

   Usuń
 4. czy w maglu ktoś myśli? chcesz zablokować strefę sznurem samochodów ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sznur samochodów - dobre hehehe, może już daj spokój

   Usuń
 5. Oni są chyba niepoważnie! A może przez ich domu przepuścimy obwodnicę? Niech się wyprowadzą dom pójdzie do likwidacji no chyba że będą sobie mieszkać pod ,,pasmówką"! Do czego wy zmierzacie? Zawszę idziecie sobie na rękę, a powinno być na odwrót ludziom idźcie na rękę. Widzę też że ten projekt wymagał kilku lat pracy, zaawasnowany program graficzny typu "Paint" wstaw linie czerwoną i gotowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nikt nie myślał i teraz też nikt nie myśli w Kolbuszowej zwłaszcza jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzenne. Poplątanie z pomieszaniem. W każdej część Kolbuszowej są mniejsze lub większe zakładziki ( strefy przemysłowe) i zaraz obok nich - osiedla mieszkaniowe. Zamiast skupić przemysł i usługi w jednej części Kolbuszowej , To dzisiaj, każde osiedle ma swój zakład. No i potem są skargi mieszkańców na przedsiębiorców , blokowanie inwestycji, pretensje do władz. Sami jesteśmy sobie winni. "Strefa Ekonomiczna też jest ulokowana przy osiedlu mieszkaniowym i niewykluczone, że będą protesty mieszkańców gdy ktoś będzie chciał rozpocząć jakąś produkcję, bo smród, bo toksyczne opary, bo hałas itp. Już teraz ludzie narzekają na pobliską fabrykę mebli, że jest głośno. Następny kompleks nazywany "dzielnicą przemysłową " to ulica Towarowa, Handlowa i Wiktora. Tu też różne zakłady przy domach jednorodzinnych. Ulica Piłsudskiego - kompleks przemysłowy ( aktualnie z torem kartingowym) i domy ludzi, którzy nie mogą z powodu hałasu korzystać z odpoczynku na własnych podwórkach. Takich przykładów nonsensownej planistyki przestrzennej Kolbuszowej można by jeszcze mnożyć. Ale włodarze nasi są obojętni - dopóki koło ich " willi - idylli" nie zapragnie jakiejś fabryczki wybudować inwestor . Pożyjemy - zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nic ująć, a można jeszcze sporo dodać. ten bałagan już w zasadzie przekreślił szansę K. na rozwój. Dobrze to już tutaj mieszkać się nie będzie, niestety. drożej - owszem tak.

   Usuń
 7. mają być miejsca pracy, ale chyba nie w Kolbuszowej i nie na strefie: nawet wróble o tym nie ćwierkają! A swoją drogą: jakimi osiągnięciami w dziedzinie wzrostu zatrudnienia mają Zuba i Kardyś? A w utrzymaniu i poprawie infrastruktury drogowej? Na razie UM "popisuje się" w sprawie odbioru śmieci, Kardyś remontami swoich dróg za pieniądze gmin (choć to akurat chyba pomysł z kadencji Romaniuka): czym jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludziska zejdzta z oblokow!
  Decydenci z PO i Psl -u powiedzieli jasno! Nie bedzie obwodnicy Kolbuszowej w ciagu najblizszych 20-30 lat!!
  Fryc, Opalinski,czy Karkut(ten juz opadl na ziemie) skakali na sprezynkach medialnych przed wyborami! I co?? Raczki w nocnikach panowie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oszukujmy się - w tak poważnych sprawach rozmawiać musi ktoś poważny a nie pionek kolbuszowski który wśród swoich banialuki opowiada a oni mu wierzą- to przykre lecz prawdziwe. Dlatego Kolbuszowa MUSI mieć posła a jeszcze lepiej jakiego europosła za sobą.

   Usuń
  2. I dlatego Fryc do karceru, Opalinski plytki ukladac,Maczeta na kresy wschodnie, a Ewa Dralus na Pisla!

   Usuń
  3. No to o co chodzi ? Przecież Kolbuszowa Posła ma ,
   a że jest to raczej jasełkowy poseł, to już inna sprawa.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.