poniedziałek, 19 stycznia 2015

Dlaczego pielegniarki ciągle protestują?


W Kolbuszowej pielęgniarki traktowane są przez władze samorządowe i pracodawców jako zło konieczne.
Zarabiają niewiele, ponadto ...

 pielęgniarkom dokłada się coraz to więcej obowiązków m.in. mają wykonywać obowiązki salowych!!!!a jeśli któraś zacznie się "stawiać"to przełożeni grożą im zwolnieniami....
źródło


Aliści ... w takich Stanach Zjednoczonych

Status społeczny zawodu znajduje odzwierciedlenie w zarobkach. Większość renomowanych uniwersyteckich szpitali proponuje z reguły niższe stawki, wychodząc z założenia, że zaszczytem dla pielęgniarki jest zatrudnienie w ich placówce. Średnia płaca RN zatrudnionej na pełnym etacie (40 godzin tygodniowo) wynosi 43 dolary za godzinę. Rozpoczynającym pracę proponuje się 16-20 dolarów na godzinę.Statystyk Departamentu Pracy mówią, że średnie wynagrodzenie amerykańskiej pielęgniarki wynosi 66, 530 tys. dolarów. Najwyższe stawki godzinowe proponują przedstawicielom tego zawodu stany Kalifornia, Massachusetts, Hawaje, New Jersey i Maryland.

źródło8 komentarzy:

 1. Gdyby pielegniarkami byli mężczyżni to i zarobki byłyby większe
  Tam gdzie pracują same baby to wiadomo ze płacą najmniej bo kobiety nie potrzebują godnie zarabiać
  Mają godnie milczeć i pracować

  OdpowiedzUsuń
 2. Maglu ale dajeszw rure. W niebieskim garniturze chadzal ostatnio Szczelczyk. Jestes jego wizarzysta? I ta ironia i lekcewazenie pracowników. Skad my to znamy? Kardys jakis cy cus?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko w US zaplacisz podatek od nieruchomosci kilka tysiecy $ rocznie.a wy macie 300 zlotych. Narzekajcie!! Na smieci.wode.etd

  OdpowiedzUsuń
 4. Lo,lo. Z JuEsEj ktosik narzeka. Polak jakis cy co?

  OdpowiedzUsuń
 5. to sprzątaczki wykonują szereg czynności , które powinny być wykonywane przez pielęgniarki , a nie są. Należy przypomnieć tez ,że nie tylko pielęgniarki , ale i inne grupy zawodowe medyczne, techniczne , administracyjne są pracownikami Szpitala i im tez należą się podwyżki, których nie mieli od kilku lat.Na temat podwyżek wynagrodzenia dla wszystkich zatrudnionych pracowników należy rozmawiać Pracownicy muszą wiedzieć jaki jest faktyczna kondycja finansowa Zakładu , muszą być jasno określone cele , a podwyżki jeśli maja być to dla wszystkich grup zawodowych. Podwyższanie wynagrodzenia tylko jednej grupie zawodowej (pielęgniarki i położne) jest niedopuszczalne, antymotywacyjne i skłócające pracowników . Liczę tu na mądrość Dyrektora Stzelczyka ,i sadzę że potrafi te problemy rozwiązać .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ato pracowniki wspólnie nie mogą się dogadać i rządać tego co im się należy tylko już zazdroszczą ale do kierownika słowa nie pisną bo o swoją dupę sie boją

   Usuń
 6. Czy tu zamieszcza się tylko komentarze tylko ocenzurowane, zgodne z poglądami osoby która je tu zamieszcza?

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie od lat się starają i zazwyczaj wymiękają. Po presją różnych osób, pod presją argumentacji, że pogrążają szpital , pod presją lekarzy. Pewne i teraz tak będzie.
  Jaki jest stan kadry lekarskiej w szpitalu świetnie wiecie, jaki nadmiar urzędników też. Nie powinny odpuszczać, niech lekarze, Starosta , radni powiatu zrezygnują z części wynagrodzeń i diet , zmniejszą liczbę urzędników i dadzą radę. Zarobki pielęgniarek to skutek złego zarządzania szpitalem i powiatem, bo przecież im nie chodzi o duże kwoty, ale minimum przyzwoitości. Sprzeciwu wobec "państwa pasożytniczego".

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.