piątek, 30 stycznia 2015

Państwo solidarne w Kolbuszowej

Prezes Kaczyński obiecuje że jak tylko dojdzie do władzy to w Polsce będzie kraina miodem i mlekiem płynąca i będzie nawet Państwo Solidarne.

Przyjrzyjmy się więc, jak to wygląda tam gdzie Prawo i Sprawiedliwość już ma władzę.

W takiej Kolbuszowej rządzą poseł Chmielowiec, Starosta Kardyś, burmistrz Zuba i rady złożone w większości z członków i sympatyków PiS.

Mogą więc robić co tam sobie chcą i... robią.
Powiat kolbuszowski jest jednym z najbiedniejszych w całej Polsce,a starosta zarabia tylko 22 groszy mniej niż najwyższa stawka jaką przewidziano dla tego stanowiska.
Przewodniczący Rady Miejskiej dostaję dietę większą niż przewiduje ustawa- kto by się tym jednak przejmował.
Radni powiatowi   ustawili sobie diety w ten sposób, że jak obskoczą wszystkie komisje, sesje rady i jaką delegację  w kole gospodyń wiejskich w Staniszewskim to swobodnie wyrwą z 1.5 kafla miesięcznie.
Czyli plan Kaczyńskiegio działa w praktyce?

Dlaczego jednak pielęgniarki muszą przychodzić na seję rady powiatu aby walczyć o godną zapłatę za swoją ciężką pracę?

Skoro  powiat jest biedny, nie ma pieniędzy ,  to czy radni nie powinni dostawać solidarnie (w stosunku na przykład do pielęgniarek) 50% tego co mają teraz? Czy starosta nie powinien solidarnie  zrezygnować z przynajmniej 20% swojego uposażenia?


24 komentarze:

 1. Co??? Zrezygnować??? Takich gupich gupot to jeszcze nie czytaliśmy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zrezygnować!! Niech zabdarmo siedzą w tych radach

   Usuń
 2. Maglu a co Ty zrobiles w tym kierunku? Ile % z wyplaty przekazales na Sp zoz Kolbuszowa? A ile ze swej diety?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rocznie średnio wykonuje za darmo pracę wartą około 20% moich zarobków. Pisania Magla nie liczę a to już kilka tysięcy godzin.

   Usuń
  2. Anonimie, Magiel czeka aż przykład pójdzie z góry, my też czekamy - obiecanki cacanki a frycowe podwyżki do dziś mimo obietnic i pięknych przedwyborczych deklaracji.

   Usuń
  3. Ale,ale Magiel mydlisz niczym Fryc! Ile przeznaczyles dla pielegniarek? Ok, dla Szczelczyka.

   Usuń
 3. Za złotówkę każdy z bez-radnych sprzedałby duszę i ciało, opcja nie gra tutaj żadnej roli. Duszy nie mają a ciało sprzedane - dają d. każdemu u kogo widzą swój biznes. Takie to elyty qwa mać

  OdpowiedzUsuń
 4. Magiel to jakaś zakompleksiona szycha, tak mi się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie czy to sam płemieł bedzie

   Usuń
 5. Ot tak będzie wyglądała RP jak do władzy dojdzie PiS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktokolwiek z "okragłego stołu" dorwie się do władzy, to bedzie tak samo.

   Usuń
 6. kardyś straszy wzrostem bezrobocia
  Pewnie on z radnymi zastąpi zwolnione pielęgniarki
  Może tak z rok starosta i dyrektor popracyją za tyle co pielęgniarki ,ich praca jest bardziej odpowiedzialna od tej niby pracy zakichanych polityków i dyrektorów co nie wiedzą skąd wziąć pieniądze,a odpowiedzialności za to co robią żadnej władza nie ponosi

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko sie zgadza,ale kto wg, Ciebie,Maglu,może to wyleczyc?-bo chyba nie chłopcy z ferajny PO-ci jeszcze żrą b. drogie osmiorniczki.Faktem jest,że chłopcy z PIS-u na naszym terenie dbaja głównie o swoje stołki i sa mocno wypasieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jacyś rozsądni technokraci.Na polskiej scenie politycznej (jszzcze) ich nie ma. :(

   Usuń
 8. POwców kolbuszowskich znamy..... Pełni idei dobroci - w gębach rzecz jasna. Bo w głowach hula wiatr i szeleszczą banknoty tykają ( moje) zegarki. Wolę wstęgę i jasełka mimo wszystko bo przynajmniej buty i chamstwa nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni wszyscy siebie warci.Chmielowiec miał startować po raz pierwszy do sejmu z PO.To że Kolbuszowa jest pisowska jest winą tego że Tusk zarządził że burmistrzowie nie mogą byc na listach tej partii.

   Usuń
  2. Dokładnie tak było,chodził razem z Karkutem po mieście.

   Usuń
  3. A za nimi dreptał Fryc oferując przyczepkę no i listę młodych za dyche

   Usuń
 9. Oj biedne pielęgniarki nasze kolbuszowskie dupy jak szafy 3 drzwiowe wyżej srają niż łeby mają za nocki dostają inną kasę rąbią niektóre po 12 godz ale ile z tego wolnego potem jest tak więc magiel nie pitol a jeszcze związki je bronią a salowe to pewnie leżą bo sioooostry to tak jak lekaże już są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poziom "twojej" wypowiedzi jest taki sam jak twoja ortografia

   Usuń
  2. Nie wiem skad masz takie informacje .Jak im zazdroscisz baranie to idz do strzelczyka i niech cie przyjmie.I zycze ci jak bedziesz lezal w szpitalu zeby on potraktowaly ciebie tak samo jak ty o nich mowisz

   Usuń
 10. Za każdą pracę należy się wynagrodzenie. Nie zazdrość pielęgniarkom czy lekarzom, nie daj się podpuścić PeOwskiej mowie nienawiści i szczucia bo tylko ONI na tym zyskują. Żądaj za godzinę tylko tyle, ile życzą sobie radni za wpędzanie miasta w coraz większe dlugi, bo tylko oni i ich rodzinka płaczą jak się dla nas poświęcają za te marne 9 stówek za pracę społeczną.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.