niedziela, 25 stycznia 2015

Studnia Św. Brata Alberta z Kolbuszowej


Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ISKIERKA” z Kolbuszowej Dolnej zakończyło akcję MAKULATURA NA MISJE – BUDUJEMY STUDNIĘ W SUDANIE POŁUDNIOWYM. Od marca 2012 do grudnia 2014 roku zorganizowano 35 zbiórek surowca, pozyskano 182 tony 573 kg makulatury, na łączną kwotę 43 817,59 zł.


Zarząd Stowarzyszenia „Iskierka” pragnie wyrazić szczere słowa podziękowania społeczeństwu za aktywne włączenie się i wymierne wsparcie w realizację tego pięknego zadania: dziękujemy dzieciom, młodzieży szkolnej, Kościołowi, instytucjom państwowym, prywatnym, wszystkim mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego. Wolą członków Stowarzyszenia „ISKIERKA” (inicjatora akcji w powiecie), pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Kolbuszowej Dolnej jest, by wybudowana z zebranych pieniędzy studnia nosiła nazwę:

STUDNIA ŚW. BRATA ALBERTA – DAR NARODU POLSKIEGO
DLA NARODU SUDANU POŁUDNIOWEGO
OFIAROWANA PRZEZ MIESZKAŃCÓW POWIATU KOLBUSZOWSKIEGO

Przy okazji Zarząd Stowarzyszenia pragnie poinformować, że planuje kontynuować zbiórkę makulatury, a pozyskane środki przeznaczyć na zakup sprzętu sportowo-rehabilitacyjnego i dofinansowywanie turnusów wypoczynkowo-rehabilitacyjnych dla potrzebujących mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.

źródło

Jestem pod wrażeniem, czyli nie trzeba jeździć do Afryki aby tym ludziom pomóc.11 komentarzy:

 1. Inicjatywa godna polecenia, ale mam pewne ale?, Świat arabski nie bardzo to doceni. My im studnie,a oni nam ...buum! Te narody nie bardzo umieją dziękować za pomoc jaką im udzielają "niewierni".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź, zanim palniesz. Wikipedia:

   Religia:
   chrześcijaństwo – 60,5%:
   katolicyzm – 39,7%
   protestantyzm – 20,7% (głównie: anglikanie, baptyści i zielonoświątkowcy)
   tradycyjne religie plemienne – 32,9%
   islam – 6,2%
   niereligijni – 0,5%

   Usuń
  2. Religia w Sudanie Południowym:
   chrześcijaństwo – 60,5%:
   tradycyjne religie plemienne – 32,9%
   islam – 6,2%
   Więc miejmy nadzieję, że obawy nieuzasadnione.

   Usuń
  3. Sorki tej wiedzy nie miałem, ale dzięki mojej wtopie myślę, że i inni czytający dowiedzieli się czegoś pożytecznego i teraz mają jasność.

   Usuń
 2. Teraz to dopiero będzie pretekst do " afrykańskich wyjazdów", a to trzeba będzie nadzorować jak idą prace na budowie, a później na odbiór i oddanie do użytku itd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Romaniuki do Zambii jeszcze pojada. Kogo wmontuja i osmiesza? Robimy zaklady?
  Wysla Magla czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawa dla wszystkich pracowników ZSS .Zawsze maja fajne pomysły co widać i slychac wokół . A ty co tak narzekasz i zazdrościsz zakasz rece i do roboty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie, brawa i gratulacje dla pracowników ZSS. Dla mnie liczy się to, że ktoś chce pomóc, zrobić coś pozytywnego, a gdy jeszcze udaje mu się zaangażować innych - to jest już super!
   Szkoda, że tak niewielu potrafi to docenić ;)

   Usuń
 5. Proponuje zbiórkę złomu (jest droższy ) bo trzeba tą studnię poświęcić i jak za Maka trzy kafle to tam taniej nie będzie a do tego ŚWITA burmistrz starosta a może i poseł ze sprawozdaniem z jasełek dokopytkuje do tego umyślny z nagłośnieniem na plecach żeby wszem było słychać - najlepiej taki Kolbuszobus wypuścić ( w jedną stronę) ,powiało by tedy świeżością taka wiosna w środku zimy.

  OdpowiedzUsuń
 6. BRAWO {ANI IZA!!!!! Sukce razem skryty.....

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja ciekawa jestem,czy z komentujących ktos przekazał na ta studnie choć-jedna gazetę?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.