piątek, 20 lutego 2015

Co się stało z Polakami?Dzieje się coś bardzo parszywego i niebezpiecznego, Polacy godzą się z moderowaną rzeczywistością, tracąc instynkt człowieka wolnego. Odważny był Ryszard Kukliński, bezkompromisowy rotmistrz Pilecki i trochę wstyd przypominać etymologię podstawowych i niegdyś świętych słów. Widzę taką konieczność, bo żyjemy w Polsce, która pod wieloma względami bardziej zaszczuwa ludzi niż PRL. Od kilku tygodni, właściwie miesięcy dostaję wiele maili z prośbą, abym napisał o tym lub o tamtym. Większość tej korespondencji jest anonimowa, czasami zdarza się, że pada nazwisko, ale zawsze na końcu czytam: ”tylko proszę tego nie publikować, proszę o dyskrecję, nie chcę mieć kłopotów”. Od razu powiem, że byłbym skończonym idiotą, gdybym uważał podobne listy za przejaw tchórzostwa, jest niestety dokładnie przeciwnie. Takie zachowania w warunkach RPIII wydają się heroizmem, żeby nie powiedzieć brawurą. Zachęcam wszystkich do przekazywania najbardziej niebezpiecznej wiedzy, nigdy nie publikuje niczego wbrew woli korespondujących ze mną, ale coraz częściej przygnębiają mnie statystyki, Jeden człowiek na 10 tysięcy ostrożnie próbuje się odezwać, jeden na 100 tysięcy ma odwagę się podpisać i wszystko wskazuje na to, że jeden na milion decyduje się na publiczną wypowiedź.
Chciałbym przesadzić i bardzo chętnie odszczekam każde słowo, ale obawiam się, że nie pomyliłem proporcji. Jeden na milion, to 36 ludzi, którzy podpisują się pod treścią z definicji grożącą procesami. Znajdziemy w Polsce więcej niż 36 „frajerów” idących tą drogą? Raczej nie bardzo i tak jest z pozostałymi smutnymi statystykami. Co się stało z Polakami?

Bloger Matka Kurka,
|całość - kliknij tutaj

6 komentarzy:

 1. Smutno mi Boże :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bogu nie ma co glowy zawracac.
  Tak nasz narod rzadzacy tym Panstwem wymeczyli,ze wszyscy,wszystko maja w d..ie. Bo w wiekszosci nie maja co do garka wlozyc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no dobrze ale kto właściwie rządzi tym państwem?

   Usuń
  2. POspolstwo rzadzi,POspolstwo.

   Usuń
  3. Czerwone z chytrości i obłudy fałszywie nastawione zegarki

   Usuń
 3. po czy pis czy sld czy lsd czy cos tam jeszcze mysle ze nie ma znaczenia
  kto sie dorwie do władzy ten drze do siebie ile sie da
  Zatraciło sie znaczenie przyzwoitości człowiek uczciwy jest wysmiewany i pogardzony bez znaczenia z jakiej opcji politycznej .
  Najłatwiej jest krytykować tych u władzy nie przyjmując kompletnie krytyki w stosunku do siebie samego .
  Następne rządy będą postepować dokładnie tak samo bo taki jest upadek moralności niestety.i szkoda się łudzić że będzie inaczej .
  Widać to na każdym kroku kto ma odrobinkę władzy to natychmiast ją wykorzystuje od najniższego szczebla po sam szczyt .
  Myslę że jedynym rozwiązaniem będzie wyzbycie sie anonimowości w zdrowym dążeniu do własnych racji . Ale to juz nie obecne pokolenia .Obserwuje najmłodsze pokolenie i mam nadzieję ze oni maja szansę .
  Pozdrawiam Niestety jeszcze Anonimowy

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.