czwartek, 5 lutego 2015

Komunikacja miejska w Kolbuszowy


Firma Arriwa zwija żagle.Kolejny pomysł na biznes w Kolbuszowej upada.
Mieszkańcy zastanawiają się czy to miało w ogóle  sens bo przecież:

każdej zagrodzie auto stoi. Komunikację miejską mogli zrobić w Kolbuszowej ćwierć wieku temu, wtedy na pewno miałaby pasażerów.


Z drugiej strony narzekamy na korki  i kompletnie zatłoczony samochodami rynek.Gdybyśmy zaczęli więc myśleć prospołecznie i jeździć rowerami, albo autobusami komunikacji miejskiej, to nie było by tego problemu.
Mamy więc do wyboru. Zbudować efektywną siec dróg + obwodnicę miasteczka, korzystać z rowerów i komunikacji miejskiej ,albo... narzekać na korki.
To ostatnie najlepiej nam wychodzi.6 komentarzy:

 1. Magiel powozi kuniem- jak nam ostatnio pokazywal.
  To niestety tyz kosztuje, bo hawok dzis juz kunia ni ma bydle gdzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie jest tak źle, kiedyś na własne oczy widziałem że w tym autobusie jechała jeszcze jedna osoba oprócz kierowcy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego Maglu nic nie napisałeś o tym, że w Kolbuszowej była komunikacja miejska. Zresztą inne lokalne media też o tym nie napisały. Małe rozpropagowanie informacji o tym oraz źle zorganizowane przystanki mogły byc porażką tego przedsięwzięcia. Nie wiem też dlaczego komunikacja miejska nie obejmowała tak długich ulic jak ul. Piłsudskiego i dom weselny na Górnej, oraz ulicy Wolskiej i Domatkowa? Oczywiście ten Obszar Naszego Miasta jest we WSZYSTKIM traktowany po macoszemu. Myslę, że zarówno przewoźnik jak i Gmina powinni przemyśleć to wszystko i nie likwidować tej komunikacji tak szybko tylko lepiej zorganizować przystanki i trasy także przez te ulice, o których piszę wyżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem do korporacji z prośbą o informacje i przekazałem swoje przemyślenia.Zero reakcji.Kompletna amatorka.

   Usuń
  2. I właśnie przez tę amatorkę to nie mogło zakończyć się inaczej niż tylko KLAPĄ. Po co autobus jechał do Porąb Kupieńskich Rzeszowską skoro tam Marcelów jeździ co nie miara? Można było ten kurs ustawić przez ul Piłsudskiego , Wolską, Domatków, Bukowiec i Poręby. No ale jak amatorka to amatorka, a potem narzekanie.

   Usuń
  3. Amatorka w przewozach ?
   Magiel Ty w swym biznesie doplacasz do tego co sprzedajesz w sklepiku?
   Hi,hi hu,hu,ha,ha,he!!

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.