piątek, 27 lutego 2015

Powiat Kolbuszowski do likwidacji?

Po co nam powiat kolbuszowski?
Jest biedny nie stać go na wykonywanie zadań własnych.Nawet jego szkołę specjalną prowadzi gmina Kolbuszowa.Drogi powiatowe i chodniki są remontowane z pieniędzy wyszabrowanych z gmin.
Nie lepiej więc przenieść się do sąsiednich bardziej zasobniejszych powiatów?
Cmolas do Mielca. Majdan Królewski do Tarnobrzega, a reszta do Rzeszowa i pozamiatane.

Cmolas się już przymierza.Jeśli w jego ślady pójdzie Raniżów, to sensu istnienia powiatu kolbuszowskiego raczej już nie będzie.


całość Nowiny24-kliknij tutaj

Podobnie chce zrobić Widełka.











Kolbuszowa24- kliknij tutaj


Dlaczego nie? Warto  przeliczyć czy się to opłaca.



172 komentarze:

  1. Sens utrzymywania gminy w Raniżowie jest również zagadkowy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Część powinna być od początku w Sokołowie, druga w Głogowie.

      Usuń
  2. oby jak najszybciej, sensu istnienia - brak, urzędasów rozgonić, budynek starostwa przerobić na coś innego (może na klub nocny bo w kolbie jak coś nowego budują to ludziska zawsze mówią, że klub nocny) albo rozpirzyć (brzydkie to tak jak ten dworzec) a Kardyś niech wraca do swoich kur do tego się nadaje albo do Zambii

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ty Kardysiowi nic nie zrobisz.
      On pójdzie ale na emeryturę He He

      Usuń
    2. Jeśli powiat rozbierze się na i przyłączy do sąsiednich, to w Kolbuszowej zostaną niektóre oddziały.Pozbędziemy się tylko niepotrzebnej czapy administracyjnej.

      Usuń
    3. Idioto budynku nie przerobisz, ani nie zburzysz. Budynek przejmie nowy powiat, który wchłonie Kolbuszowę. Albo Mielec, albo Rzeszów, albo Tarnobrzeg. Panimajesz? Nic na tym nie ugrasz do swojej kieszeni.

      Usuń
    4. Być może będzie tu jakaś filia, ale to i tak przyjdą urzędnicy z Mielca, albo z Rzeszowa. Przecież u nich też jest kolesiostwo więc wcisną swoich. Naszych nikt potrzebował nie będzie - trafią na bezrobocie, czego większość im szczerze życzy.

      Usuń
    5. świeta prawda popieram

      Usuń
  3. A gdzie "Nasi" znajdą pracę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie! Nad tym się nikt nie zastanawia, zlikwidowanych wtedy zostanie z 50 miejsc dobrze płatnej pracy.

      Usuń
    2. I dlatego drogi powiatowe są w kiepskim stanie.

      Usuń
  4. Gmina w Raniżowie nie powinna istnieć
    to jest gmina dla urzędników a nie mieszkańców

    OdpowiedzUsuń
  5. Jeśli teraz nagle wszyscy tak psioczą na sens istnienia powiatu kolbuszowskiego, to dlaczego taką wojnę niektórzy prowadzili o jego powstanie? Można było sobie od początku darować. Ale ja uważam , że likwidacja powiatu kolbuszowskiemu nikomu z obecnych jego mieszkańców na dobre nie wyjdzie. Nawet tym, którzy chcą jego likwidacji. Bylibyśmy wciąż na kolanach w innych powiatach. A puki co sami decydujemy o swoich sprawach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ci co tak zaciekle walczyli mieli później posady w starostwie więc przyczyna jest chyba widoczna.

      Usuń
    2. Kardyś 168 tysięcy, Cebula i mniejsze pomagiery i uzbiera się rocznie z milion oszczędności.

      Usuń
    3. decydujemy o swoich sprawach ? to gdzie jest obwodnica Kolbuszowej ?

      Usuń
    4. Właśnie dlatego jej nie ma , że zarówno gmina jak i powiat mają pewne skrupuły do tych ludzi przez których grunty będzie biegła obwodnica, a którzy nie chcą oddać ziemi. Ale jak przyjdzie Rzeszów, to się nie będzie szczypał zrobi wywłaszczenie i już , albo poleci ze spec ustawy. Po trupach byle do zwycięstwa. Będzie tyle płaczu i krzyku ale będzie obwodnica. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Inaczej byś pisał jakby to twoją posesje mieli zabrać pod drogę. Zrozum więc właścicieli. Ich trzeba na to przygotować to jest cały proces, cierpliwości trochę narwańcu.

      Usuń
    5. Nie wszystko leży w gestii powiatów. Żaden powiat nie ma wpływu na pewne sprawy , które zapadają na innym szczeblu. A co myślisz, że Rzeszów mając możliwość kolejnej inwestycji wybrałby obwodnicę Kolbuszowej? Raczej wolałby coś bliżej Rzeszowa, albo Jasionki. To jest teraz jego oczko w głowie , a nie Kolbuszowa.

      Usuń
    6. chyba tylko nasi włodarze decyduja za nas z oczywista korzyścią tylko dla siebie

      Usuń
  6. To ambicje wójtów, Zwłaszcza Galka i Gądziela, a czasem uszczypliwe pomysły Zuby w stosunku do Obecnego Starosty, który dla nich wydaje się być przeszkodą w sprawowaniu pełnej władzy najwyższej na lokalnym obszarze ( jeszcze jeden z którym muszą się liczyć, muszą coś ustalać) i nawet nie wiedzą w jakim są błędzie. Przez swoją butę mogą pogrążyć wielu ludzi, którzy wcale nie chcą żadnych zmian podziału administracyjnego. Władza zamiast współpracować to ciągle robi ze sobą przepychanki , który ważniejszy Kardyś, czy Galek, zaś Grądziel odgrywa się Staroście na zasadzie: " ja ci jeszcze pokażę" . - Idioci.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. super ten wpis
      adekwatny do rzeczywistości.

      Motłoch w tym wszystkim sie nie liczy

      Usuń
    2. Powiat istnieje tylko dzięki dobrowolnej pomocy finansowej gmin.
      Nic dziwnego że się buntują.

      Usuń
    3. Jesteś w błędzie ale sobie tkwij w nim po uszy. Dofinansowanie do dróg powiatowych to nie jest być albo nie być powiatu. Powiat ma wiele innych zadań niż drogi powiatowe. Ale jak jesteś niedouczony w tej dziedzinie to się ośmieszaj na forum.

      Usuń
  7. Możemy rozwiązać powiat kolbuszowski, ale głowy nie dam, że skoczą podatki, oj skoczą. A sprawy w urzędach będzie jeszcze gorzej przeforsować, co po niektórym i dłużej to wszystko będzie trwało. Zapomnijcie też o drogach i innych inwestycjach. Będziemy bowiem ostatni w kolejce do miski. Ale spróbujmy tego "szczęścia" tylko nie płaczmy później nad rozlanym mlekiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to policzmy: Jakie podatki i dlaczego "skoczą"?

      Usuń
    2. A drogi będą takie jak w powiadach sędziszowskim, leżajskim i rzeszowskim? HURAAAAAAA

      Usuń
    3. Zapomnijcie też o drogach i innych inwestycjach - hłe hłe hłe
      gdzie zatem inwestycja o nazwie obwodnica Kolbuszowej ?

      Usuń
    4. No właśnie? Widać jak się "Tam" przejmują Kolbuszową. Obwodnicy nie ma i nie będzie, bo nie ma takiej woli na górze.

      Usuń
  8. Jak co niektórzy twierdzą, że "tam ojczyzna, gdzie chleb" to przecież mogą się przeprowadzić do tych ojczyzn. Dla mnie ojczyzną jest powiat kolbuszowski i na razie nie myślę się stąd wyprowadzać. Nie może grupa ludzi decydować za większość. Nie wyobrażam sobie rozwiązania powiatu kolbuszowskiego i przyłączenia jego części do powiatów ościennych ( co niektórym niemądrym chodzi po głowie) w inny sposób jak tylko w drodze referendum.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu chodzi o uświadomienie urzędasom ze starostwa, że bez nich możemy funkcjonować.Poprzewracało im się w głowach,zwiększają sobie pensje, tworzą zbędne stanowiska, doją kasę z gmin.Dlaczego mamy za to płacić?

      Usuń
    2. Wy urzędasy gminne nauczta się prawa zamówień publicznych bo w Rzeszowie zginiecie. Poprzewracało wam się w głowach od pensyjek jakie dostajecie w UG Kolbuszowa ( najwyższe pensje na całej kolbuszowszczyźnie) tworzycie zbędne stanowiska , dojąc kasę z podatników. Dalczego mamy za to płacić ?

      Usuń
    3. słusznie

      Usuń
  9. A ty magli nadal będziesz kolbuszowski, czy rzeszowski, mielecki lub tarnobrzeski?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze byłem,jestem i będę Kolbuszowianinem.
      Reform administracyjnych było już kilka.Teraz powiat jest tworem sztucznym, niepotrzebnie tylko podnoszącym koszty administracji kraju.Likwidacja powiatów znalazła się na przykład w programie wyborczym PiS, w roku 2005, który mówił o tańszym państwie.Teraz o tym zapomnieli?

      Usuń
  10. Widełce i Gminie Raniżów to w szczególności gratuluję pomysłu. Jak im przywalą rzeszowskie podatki to będzie płacz i zgrzytanie zębów. A przede wszystkim wyjdą na jaw wszystkie szwindle podatkowe, które niektórzy zwłaszcza raniżowianie porobili, by zaniżyć podatki. Rzeszów się nie będzie z nimi patyczkował. Droga wolna.!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jakie są "rzeszowskie" podatki ,a jakie "
      kolbuszowskie"?

      Usuń
    2. No przecięż Grądziel nie robi szwindli ,co wy za głupoty piszecie?

      Usuń
    3. Szwindli narobiła poprzednia kadencja i żeby je wykryć to Grądzielowi kadencji nie starczy.

      Usuń
    4. Grądziel będzie wykrywał wg potrzeb i uznania dlatego mu tak długo zejdzie
      Świadczy o tym to że bardzo dobrze mu sie współpracuje z już skompromitowanymi pracownikami poprzedniego wójta

      Usuń
  11. Zanim rozwalicie powiat kolbuszowski najpierw przeanalizujcie, czy w nowych powiatach nie będziecie płacić wyższych opłat za śmieci, wodę i ścieki , a przede wszystkim podatków. Skórka nie warta wyprawy.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ci co pracują w Mielcu niech się cieszą , że mają pracę, ale niech trochę pomyślą zanim zaczną chlapać , że powiat kolbuszowski jest nieopłacalny. Teraz pracują w Mielcu to i zarobki mają mieleckie, a opłaty cmolaskie. Jak przyłączą ich do powiatu mieleckiego to wzrosną opłaty, a oni na tym stracą w rezultacie "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa ( Mielca)".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jakie mianowicie opłaty mają wzrosnąć?

      Usuń
    2. przecież to sprawa gmin

      Usuń
    3. Ale większość gmin też będzie rozpiżona, no bo niektórym sołectwom będzie bliżej do jednego powiatu, a innym do drugiego. W tym układzie niektóre gminy zostaną wchłonięte w gminy ościenne, a inne dopięte do gminy miejso - wiejskiej - Kolbuszowa ( gdzie są jak wiemy najwyższe w całym powiecie podatki i opłaty) W tej sytuacji zapewniam, zmiany będą nie do uniknięcia.musimy wtedy przyjąć podatki i opłaty gmin do których nas przyłączą. A ponadto jak to z "nowymi" bywa. Nowi zawsze muszą zapłacić frycowe.

      Usuń
  13. To są bzdury. Jest wiele tzw. "słabych" powiatów i nie oznacza to bynajmniej , że należy je zlikwidować. Może należałoby się zastanowić, czy w małych powiatach musi być stanowisko wicestarosty, który nic nie robi i za nic nie odpowiada, a pieniądze bierze niewiele mniejsze niż Starosta, albo nie zmniejszyć liczby radnych i członków zarządu których mogłoby być trzech, a nie pięciu. Oni i tak na nic nie mają wpływu bo głosują tak jak każe im Starosta więc istnienie całego zarządu jest co najmniej wątpliwe i tylko z ustawy wynikające. Z racji swej fikcyjnej władzy - to niepotrzebny tak rozbudowany zarząd i rada. I tak przecież za nic nie odpowiadają i nic nie robią tylko diety biorą.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To są zbyt wysokie koszty administracyjne,w skali kraju to są miliardy.Powiaty należy zlikwidować,a przynajmniej ograniczyć ich liczbę.

      Usuń
    2. Powiaty to przechowalnia dla polityków i armii urzędników na utrzymaniu podatników.

      Usuń
    3. "Po piętnastu latach od powstania, co czwarty powiat nie spełnia założeń reformy z 1999 roku. Część jest za mała, a wszystkie istnieją tylko dzięki subwencjom i dotacjom. Ich zadłużenie sięgnęło 10 mld złotych. Zwłaszcza w tych mniejszych koszt utrzymania biurokracji przekracza 100 złotych na mieszkańca. Jednocześnie część powiatów nie spełnia podstawowych zadań, jakie postawili przed nimi twórcy reformy samorządowej. Przedstawiciele wszystkich partii, podsumowując dorobek powiatów, mówią otwarcie - potrzebne są zmiany. "

      http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ogromny;koszt;reformy;jerzego;buzka;zadluzone;na;10;mld;zl;powiaty;do;likwidacji,221,0,1252061.html

      Usuń
    4. Urzędnicy też płacą podatki, kolego od przechowalni.

      Usuń
  14. Skoro niektóre gminy chciałyby likwidacji powiatu i kopią pod powiatem to muszą wiedzieć o tym, że likwidacja powiatu zmieni także administracyjne gminy, no bo skoro część gminy Cmolas chce do Mielca , a druga część do Tarnobrzegu to pewnym jest, że Gmina Cmolas w obecnym kształcie nie zostanie i skończy się również królestwo Galka w Cmolasie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odbija się czkawką sztuczne wytyczanie granic gmin.

      Usuń
    2. A jak Galek nie przejdzie na następną kadencję, to gdzie bedzie jego chleb i jego ojczyzna?

      Usuń

  15. Grądziel niech nie podcina gałęzi na której sam siedzi. Cztery latka zlecą szybko, a potem nie wiadomo jak będzie. Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. Może się bowiem okazać, że jak się na reelekcję nie załapie to nie będzie miał gdzie wrócić jak rozwiążą starostwo, a tak to miał i pensyjkę niezłą i kawałek władzy ( przynajmniej w zakresie budowlanym). (...)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Daj spokój niech Grądziel jak najdłużej siedzi w Raniżowie.
      Przynajmniej szybko załatwisz sprawe w Starostwie

      Usuń
    2. Pamięt6ajcie że poleci szpital do likwiadacji

      Usuń
    3. W starostwie może szybciej ,ale w raniżowie ci życia braknie

      Usuń
  16. Byliśmy na sesji w Starostwie

    Pan Starosta powiedział, że niektórym odbija i należałoby wprowadzić kadencyjność rządzenia..


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. slużenia chyba. jemu też odbiło. pierwszy kurczak do kadencyjności

      Usuń
  17. Wygląda więc na to , że Galek sam pod sobą dołki kopie.

    OdpowiedzUsuń
  18. Oj Maglu, przecież cały podział administracyjny jest sztuczny. To nie dotyczy tylko powiatów. Wiele emocji też budziło tworzenie województw. I to też nie jest podział naturalny. A gminy? To też sztuczny podział, też można go zmienić i co niektóre gminy należałoby tu i ówdzie uciąć.

    OdpowiedzUsuń
  19. W razie likwidacji powiatu K zmieni się również podział administracyjny gmin wchodzących w jego skład. To musicie wiedzieć.

    OdpowiedzUsuń
  20. O jakiś palikotowiec się wypowiada o likwidacji powiatów? Ta bajeczka jakoś tłumów nie porwała. Zobaczcie jak skończył ów Pan musi startować na prezydenta, żeby istnieć w polityce.

    OdpowiedzUsuń
  21. Skoro pomoc jest dobrowolna, to gminy nie muszą dokładać. Będzie mniej inwestycji i już. A myślicie, że jak wejdziecie w struktury innego powiatu to nie będziecie musieli dopłacać? Myślicie, że tam wam nawalą? to grubo się mylicie. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

    OdpowiedzUsuń
  22. Gminy chcą zlikwidować powiat, a przez to same dążą do autodestrukcji, Ale jaja!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Likwidacja powiatów mogłaby być korzystną dla gmin gdyby dotyczyła wszystkich powiatów w Polsce. Jeśli natomiast chodzi o sam powiat kolbuszowski to nic to gminom nie da. Zmieni się tylko powiat. Problemy zostaną te same.

      Usuń
  23. Z tego co tu wyczytuję w tych komentarzach, to stwierdzam, że tak na prawdę to nikt nie chce likwidacji powiatu tylko likwidacji urzędników pracujących w starostwie , starosty i radnych. To ze zwykłej zawiści wynika. Skoro ja mam pracę w Mielcu to niech ci c mają pracę w starostwie ją stracą i idą pod most. Co mi tam.Niech inni mają źle, bylebym ja miał dobrze. Nikt z piszących tu rzeczowo i merytorycznie nie uzasadnił korzyści płynących dla mieszkańców z likwidacji powiatu. Wynika to więc ze zwykłej ludzkiej zawiści. Poza tym, że jeszcze i te kilkadziesiąt osób które pracuje w starostwie i powiatowych jednostkach samorządowych straciłoby pracę, likwidacja powiatu nie wpłynie na lepszą jakość życia pozostałych jego mieszkańców. Krótko mówiąc społeczności lokalna : nic nie będziesz z tego miała jak zlikwidują powiat kolbuszowski.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trafny wpis, to jest szczera prawda.

      Usuń
    2. nie z zawiści - jeno z tego iż nic z tego nie mamy iż mamy powiat w Kolbuszowej

      Usuń
    3. A co będziecie mieć z tego, że go zlikwidują? Jedynie więcej bezrobotnych.

      Usuń
  24. Jacy wy ludzie śmieszni jesteście. Faktem jest, że gminy dokładają się do dróg powiatowych, ale przecież drogami powiatowymi nie jeżdżą ufoludki tylko przede wszystkim wy sami - mieszańcy gmin które dokładają. No więc w czym rzecz? A poza tym Nikt gmin nie przymusza do dawania pieniędzy ( na i tak zaspokajanie potrzeb ich mieszkańców) Jeśli Gminy tak to boli to niech nie dają. Tyle lat mieliśmy złe drogi i jakoś było to i teraz jakoś będzie skoro nie chcecie lepszych dróg. Powiat może inwestować tyle na ile będzie mógł to robić o własnych siłach. Tak, są bogatsze powiaty, ale są one bogatsze dlatego, że istnieją te biedniejsze. Jeśli się przyłączy tak zaniedbane ( w waszym mniemaniu) tereny innych powiatów, to chyba nowe powiaty też nie nawalą Gminie Cmolas, czy Raniżów. I znowu będziecie psioczyć, bo nawet nikt nie będzie chciał z wami rozmawiać. Wtedy dopiero przejrzycie na oczy , ale będzie już za późno, bo w powiecie kolbuszowskim jeszcze was szanują i liczą się z waszym słowem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szanowny Kolego/Koleżanko
      W podziale administarcyjnym każdy podmiot ma swoje zadania a zadaniem starostwa (powiatu) jest budowa i utrzymywanie dróg powiatowych, więc dlaczego powiat okrada gminy na utrzymanie dróg powiatowych. Za te pieniądze gminy budować powinny drogi gminne.
      Albo jesteś urzędnikiem starostwa albo nie masz pojęcia o finansowaniu gminy i starostwa, albo jedno i drugie

      Usuń
    2. jeszcze jedno. Jeżeli chodzisz do szkoły ta za nią płacisz. Według Twojej filozofii tak powinno być. Nie płacisz bo jest to zadanie państwa, rozumiesz?

      Usuń
    3. A kto gminom zabrania budowy dróg gminnych? Niech budują. Przecież starosta nie może żadnej gminy przymusić. Jak chcą się dołożyć, to się dokładają, a jak nie to nie i po sprawie. A jaką masz pewność, że Mielec wybuduje drogę tylko za swoje? Może też będzie chciał partycypacji gminy ? Tego wykluczyć nie można.

      Usuń
    4. ale mam pewność że kolbuszowski powiat wyciągnie ręke po kase od gmin, a rzeszowski już niekoniecznie. czyli szansa jest!!!

      Usuń
  25. Drogą się nie najesz, a te 50 miejsc pomnóż przynajmniej przez cztery, bo ponoć jedna osoba pracująca utrzymuje cztery inne. Zobaczcie, że na tak mały powiat to dość dużo osób których byt ekonomiczny się może pogorszyć, ale jak widać, tych co mają pracę w Mielcu to nie obchodzi, no bo ich nie dotyczy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Och tam zapiszą się do PełO zaczną w necie modły dziękczynne wznosić jak to Skowronskie czy inne dają bułki i już robota jest. Popatrz na fejs tylko wcześniej nie konsumuj bo zwrot gwarantowany

      Usuń
  26. Nie ma żadnej pewności, że jak powiat zlikwidują, to tu zostaną zamiejscowe wydziały . Pęd na władzę w Mielcu, czy Rzeszowie nie jest wcale mniejszy niż u nas. Przyjdą urzędasy z Mielca i z Tarnobrzega ( co niektórzy już tu są i u nich właśnie nic nie można załatwić zwłaszcza w geodezji) i tyle będziecie mieli. Nie strzelajcie do orkiestry, jeśli oni zginą przyjdą lepsi.

    OdpowiedzUsuń
  27. Ty anonimie z 18;38 z tych oszczędności nie będziesz miał nic.

    OdpowiedzUsuń
  28. Do anonima z 19:05. Urzędnicy to też podatnicy.

    OdpowiedzUsuń
  29. Jak się Cmolas odłączy od Powiatu Kolbuszowskiego to Galek będzie na kolanach i w pokutnym worze na głowie ( niczym Jurand ze Spychowa) szedł do Mielca błagać o piniądze i remont powiatówki.

    OdpowiedzUsuń
  30. Do wpisu z 18:52 Ale pieprzysz pierdoły . Powiaty mają swoje dotacje i subwencje. Jeszcze Gminy nie wypłacają pensji pracownikom starostwa głupku. Gminy dokładają się jedynie do budowy dróg co jest przecież w interesie mieszkańców poszczególnych Gmin.

    OdpowiedzUsuń
  31. A ja wam podsunę pomysł: Niech Gmina Cmolas i Raniżów przyłączy się USA. Może wtedy się zaspokoją ambicje Galka i Grądzela. Byli już tacy co chcieli w Polsce zrobić Budapeszt. Byli już tacy co chcieli zrobić Irlandię i nic z tego nie wyszło. Ale może niebawem będzie tak, że przyłączą nas do obwodu kaliningradzkiego, jak w Polsce się nie podoba.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a może lwowskiego,bo tu bliżej ,a wygląda ze w niedługim czasie Putin będzie tym obwodem zarządzał

      Usuń
  32. Powiatu Kolbuszowa nie powinno nigdy być na co nam taki powiat gdzie nie ma pracy zakładów pracy.Potrzebny jest urzednikom którzy mają bardzo dobrze. Taki wójt Majdanu ma maksymalna pensyjkę ponad chyba 12 do tego nówka służbowy samochód i zastępcę gdzie nie ma zadnego zakładu pracy najwiekszy zakład pracy to UG.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zanim napiszesz głupoty na forum, to sobie poczytaj książki z ekonomii . W gospodarce wolnorynkowej zawsze było jest i będzie bezrobocie!!!!!! Taką cenę płacimy za zmianę ustroju i wyzwolenie się z komuny. Choćby w Kolbuszowej powstało 20, 30 fabryk to i tak nie wszyscy znaleźliby pracę. Mielec i Rzeszów wcale nie są wolne od bezrobocia. Fakt, w jednych regionach, czy miastach jest ono wyższe w innych niższe ale w gospodarce wolnorynkowej już tak jest, że nie można wyeliminować bezrobocia w 100%. Tak , że utopijnych haseł nie wygłaszaj na forum bo się ośmieszasz.

      Usuń
    2. Panie/pani Gregii Szwed. Na forum nie jest mowa o likwidacji UG Majdan Królewski tylko powiatu kolbuszowskiego. Ale skoro ty chcesz likwidować wójta UG Majdan Królewski no to zastanów się, co będzie w Gminie Majdan jak runie jedyny zakład tej Gminy dający pracę - Urząd Gminy w Majdanie Królewskim.

      Usuń
    3. święta prawda

      Usuń
    4. Do P. Szwed. Pan nie wiesz o co chodzi w poruszanym temacie. Gmina to nie to samo co starostwo. Zaskakujące jak żenująco niski jest poziom wiedzy niektórych komentatorów.

      Usuń
  33. Powiat kolbuszowski był tworzony ( jak wszystkie zresztą powiaty) później niż Gminy które wówczas istniały. Kolbuszowa należała wówczas do Rejonu Mieleckiego ( Rejony - poprzedniki powiatów) , ale w PRL też istniał powiat kolbuszowski i obecny powiat nie jest odzwierciedleniem tamtego powiatu, nawet pod względem zasięgu terytorialnego. Niech więc Gminy , które jak widzę najbardziej zależy na likwidacji powiatu - nie liczą na to, że zachowają swoje status - gwo. Rozparcelowane z gmin sołectwa będą przyłączane do już istniejących gmin, a to powiatu mieleckiego, tarnobrzeskiego, czy rzeszowskiego lub ropczyckiego i będą musiały honorować to co narzucą im te gminy. Zmienią się więc podatki i opłaty a także zawitają opłaty adiacenckie, które u nas raczej nie byly popularne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas nie ma opłat adiacenckich ,ale w gminie RANIŻOW nie było inwestycji do której mieszkańcy by nie dopłacali z własnej kieszeni w postaci tzw.DAROWiZN na rzecz Gminy
      Nawet do prywatnych inwestycji jaką była telefonizacja gminy RANIŻOW przez prywatną spółkę mieszkańcy też musieli dopłacić
      Ciekawe że RADNI w rzaden sposób z tytułu tych opłat nie zabezpieczyli dla mieszkańców żadnych korzyści

      Usuń
    2. Ale za poprzedniego wójta F. To i Gmina do prywatnych kieszeni dopłacała. To w Rzeszowie nie przejdzie nigdy
      w życiu raniżowianie.

      Usuń
    3. Nie bój nic! Jak nie ma to będą. Grądziel się na tym bardzo dobrze zna. Takiej okazji nie przepuści.

      Usuń
    4. Za przekręty waszego byłego wójta F. nie obwiniaj powiatu. Macie teraz Odnowiciela to się zajmie naprawom błędów poprzednika.

      Usuń
  34. W razie likwidacji powiatu kolbuszowskiego skutki dla ludności naszego terenu będą druzgocące. Najpierw to i owszem polecą urzędasy ze starostwa, ale później - cały szpital, a wreszcie nauczyciele z Mielca, i Rzeszowa i Tarnobrzegu "wypchają" naszych ze szkół. No bo karty będzie rozdawał Rzeszów, Mielec, Tarnobrzeg. Kolbuszowianie nie będą miel już nic do powiedzenia. Ale jeśli tego chcemy to możemy to mieć, jednak wtedy odwrotu już nie będzie. Łatwiej będzie powiat zlikwidować, niż go potem reaktywować na nowo. Więc żeby potem nie było jęków.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli szpital zostanie zredukowany to w niewielkiej części.Wtedy podniesie się jakość świadczonych usług.Jestem za!
      Jeśli na miejsce kolbuszowskich nauczycieli przyjdą lepsi z Rzeszowa to co nam to szkodzi?Będziemy mieli lepiej wykształconą młodzież.
      Dlaczego w powiecie rzeszowskim nic nie będziemy mieli do powiedzenia? Co to ? Same głuptoki są u nas?Nie obrażasz nas?

      Usuń
    2. WRESZCIE któryś z urzędników się wygadał jak wygląda w POLSCE samorządnośc demokracja i wszystkie te inne bzdety którymi się karmi obywateli
      Widać np.z tej wypowiedzi na jakich zasadach są zatrudniani nauczyciele i inni w budżetówce

      Usuń
    3. W szkołach zatrudnienia nie znalazł nikt chyba od kilkunastu lat, są zwolnienia. Będzie tylko gorzej bo szanowny rząd kolesiów od zegarków i okrążania świata sprawił że 67-letni nauczyciel będzie stał przy tablicy podczas gdy Twoje moje czyjeś dziecko skończywszy studia zostanie wysłane na zmywak przez najlepsiejszy rzond w mojej biednej Ojczyźnie.

      Usuń
    4. Trafna wypowiedź. W tych sprawach jest zawsze efekt domina.

      Usuń
    5. W poprzednim temacie odnośnie kolejnego przetargu na śmieci w UG w Kolbuszowej było dużo wpisów o nieudolności gminnych urzędników, którzy nie umieją napisać poprawnie specyfikacji i z których to śmieją się urzędnicy rzeszowscy . Więc Anonimie z 02;21 28 lutego 2015 nie sądzę abym obrażał urzędników z UG Kolbuszowa, bo sami o sobie przyznali, że są słabi w te klocki. Raczej w Rzeszowie nie będą chcieli z wami rozmawiać.

      Usuń
  35. Jestem Kolbuszowianinem i boli ze w naszym miasteczku jest taka wiocha zaczynajac od urzedasow niektorych gburowatych majacych wielkie ego a maly mozg kto tu rzadzi? Smiech na sali..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawda! Potrzeba nam fachowców a nie politykierów. Od ośmiu lat walczą z PO i co my mieszkańcy z tego mamy?

      Usuń
    2. tak to prawda, myślą ,że jak przychodzi petent to jakiś burak, a oni wielcy panowie na stołkach. Z góry i z morda odnosza sie do ludzi już na wejściu. Ciekawe że siedzą na stołkach za nasze pieniądze i nie maja za grosz szacunku i kultury do ludzi. Uważają , że to motłoch, a oni sami to durnie niewykwalifikowane, co zrobia to żle i udaja , że nic sie nie stało.

      Usuń
  36. Kurna ale się drogowców znalazło. Wszystko przeliczacie na drogi jak pijaki na flaszki. Jak powiat zlikwidują, to już te drogi nie będą w ogóle potrzebne, bo będą drogami do nikąd. Złamanego grosza nikt w Kolbuszkę inwestować ni będzie. Bo co niby będzie obchodziło Mielczan, czy Rzeszowiaków nasze Miasto i okolica?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podaj przykłady z jakiejś dziedziny w której przynajmniej dorównujemy do Mielca lub Rzeszowa.

      Usuń
    2. Pięknem naszych dziewcząt i Pań.

      Usuń
    3. Porównywanie Kolbuszowej do Mielca, czy Rzeszowa, zawsze wypadnie i wypadłoby na niekorzyść tej pierwszej. Jak można porównywać małe miasteczko do Mielca,,a tym bardziej do Rzeszowa, który jest miastem WOJEWÓDZKIM! To tak jakby na ringu wystawić zawodnika wagi piórkowej , czy koguciej z zawodnikiem wagi ciężkiej. Albo porównywać wierzchowca z jucznym osłem. To są zupełnie inne kategorie.

      Usuń
  37. Powiat ( a raczej starosta i starostwo) to najbardziej zawadza włodarzom gminnym. Wyrósł toki gmach w Kolbie. Wylozł taki Józek z kurnika i muszą teroz z nim gadać, a tak to tylko oni panami nad pany byli. Myślą te pany, że ich problemy znikną jak powiatu kolbuszowskiego nie będzie, a tymczasem będzie inny i mocniejszy od Józka starosta mielecki, rzeszowski, Tarnobrzeski i bedzie mioł ich daleko w du....e. Ale Zubie to może na rękę by było, bo by nic w Kolbie nie robili i byłoby jedno wytłumaczenie, że : Oni nos tam wcale nie słuchają w tym Rzeszowie, tam nie można się z nimi wcale dogodać. O to im chodzi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A co było by w Sokołowie gdyby należał jak przed 1975 rokiem do powiatu Kolbuszowskiego?Teraz mają kanalizację, wodociągi, gazociągi, piękne drogi.W Kolbuszowej nic nie ma.

      Usuń
    2. Ty zwolenniku Sokołowa. Nie wypowiadaj się na forum jak nie jesteś mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego,a zresztą to, że w Sokołowie jest ciut lepiej pod względem infrastruktury to zasługa gminy, a nie starostwa. Jakby u nas Zuba był gospodarniejszy to też by tak było.

      Usuń
  38. Ludzie wysarczlo by mu 6000. Na miesiac nie 13.to jest chore.

    OdpowiedzUsuń
  39. W RANIŻOWIE to ceny Wody i ścieków za Grądziela zostały przegłosowane i uchwalone na poziomie dużo wyższym niż w RZESZOWIE
    a co do śmieci to przed reformą gdy ludzie płacili sami do Leżajska to płacili 40zł. na kwartał ,teraz jak płacą do gminy ,a gmina do Leżajska to płacą 20zł. co miesiąc
    Czyli gmina zarabia co najmniej 33% na przelewie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie - Gmina, a nie powiat. To miejcie pretensję do wójta i waszych radnych, niech tak gospodarują, żeby obniżyć opłaty.

      Usuń
    2. Zróbmy prezent Mielczanom i Rzeszowiakom. Oddajmy im swoje miejsca pracy i powiatowe majątki ( ale będą się śmiać za naszymi plecami).

      Usuń
  40. Według mnie zawsze to lepiej aby Kolbuszowa była miastem o statusie powiatowym. Ale skoro większości mieszkańcom taki stan rzeczy nie odpowiada, no to do dzieła Panowie i Panie weźcie maczetę i na starostwo uraaaaaaa, uraaaaaaaa.

    OdpowiedzUsuń
  41. Wszyscy szkalujący powiat kolbuszowski działają na zasadzie kwaśnej cytryny: Ja mam źle, niech inni mają gorzej". I nie o powiat tu chodzi tylko o to by zobaczyć urzędasów ze starostwa w pośredniaku. Wtedy poczują ulgę i zadowolenie. Straszna zawiść . Trzeba się z tego wyspowidać drodzy kolbuszowianie.

    OdpowiedzUsuń
  42. Do gościa z 02;21 28.02.2015 r. Jakość świadczonych usług w naszym zozie nigdy się nie zmieni, bo wszyscy lekarze to jedna rodzina i każdy tylko pieniądza się ima. Zaś co do nauczycieli
    z Rzeszowa, Mielca czy Tarnobrzegu to nie na żadnej pewności , że będą lepiej nauczać niż nasi. Ale jak zwykle w pojęciu naiwnych jest takie przekonanie, że jak coś z Rzeszowa to lepsze - takie AMERYKANSKE.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzisiaj w niżu demograficznym szkoły powinny zatrudniać menedżerów i ludzi od promocji. Muszą się zareklamować, Owszem obiekty muszą być , ale liczy się przede wszystkim atmosfera, przyjazność do ucznia pomoc, kółka zainteresowań. Trzymanie w szkołach nauczycieli wrogich wobec uczniów jak to dawniej było np.z pewną panią Z. , przez którą większość uczniów odpływała do LO w Sokołowie , a Szkółka pokazywało fak - ju uczniom Dzisiaj nie przejdzie. Jak widać Sokołów zawsze na Kolbuszowie korzystał. A Kolbuszowianie nie umieją wyciągać wniosków z przeszłości, która w moim mniemaniu mści się do dziś zwłaszcza w LO. Tak Panowie i Pani dzisiaj dyrektor szkoły musi być menedźerem, a nie jedynie mściwym belfrem.

      Usuń
  43. Magiel więcej takich tematów. Nareszcie jest co poczytać i to na weekendzie. Niektóre wpisy są w dechę. Naprawdę majstersztyk!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poziom kolbuszowskiego hejtu wszedł na wyższy poziom. Widać to nie tylko przy tym temacie, ale i w temacie "Miedzy wiarą, a kulturą". Cytują Biblię, rymują ( przenośnie, porównania literackie), a wpis krzyżowca - bezcenne.

      Usuń
    2. "Hejt" to nienawiść bez powodu.Nie porównuj tego z uzasadnioną, merytoryczną krytyką.

      Usuń
    3. Hejt to pojęcie względne. Dla tych którzy są za utrzymaniem powiatu - wszystkie wpisy przeciwko powiatowi to hejty. Natomiast dla przeciwników powiatu kolbuszowskiego - wszystkie wpisy za jego utrzymaniem - to hejty. Jak widzisz hejt to hejt.

      Usuń
  44. Ok kolbuszowskie naiwniaczki. obyście nie wylali dziecka z kąpielom. Likwidacja powiatu spowoduje duży wzrost bezrobocia w naszym regionie. Mienie powiatu tj jego budynki grunty ( w tym budynek starostwa, pupu, szkół ponadgimnazjalnych i zozy ) zostaną zinwentaryzowane jako mienie innego powiatu
    ( przejęte na własność przez Mielec lub Rzeszów) i ci co myślą, że ugraliby coś na rozwaleniu powiatu żeby się dostać do jego majątku - są w wielkim błędzie. A myślicie , że w Rzeszowie, czy Mielcu to pracę w urzędach i szkołach nie dostają po znajomościach? Niestety ale to jest ogólnopolska zasada. No to co Kolbuszowianie, będziecie zadowoleni, jak w tym co jeszcze po rozwaleniu powiatu zostanie dostaną posadki urzędasy z Rzeszowa, Mielca, czy Tarnobrzegu i będą się "paść" na dogorywającej Kolbuszce? Oto wam chodzi, żeby i jeszcze to oddać nie kolbuszowianom? Może i ziszczą się wasze gorące pragnienia ale nie sądzę, żeby to wyszło na korzyść kolbuszowskiej społeczności.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Słuszny ten wpis. Przypomnijcie sobie historię poprzedniego marszałka podkarpacia pana K. Jak widać w Rzeszówku to oprócz układzików są jeszcze seks układziki.

      Usuń
  45. Magiel! Dziwię się, że i ty głupoty wypisujesz. Oświadczyłeś na blogu, że byłeś, jesteś i będziesz kolbuszowianinem i jednocześnie chcesz degradacji Kolbuszowej? To coś u Ciebie nie tek z tym kolbuszowiaństwem. Zawiodłem się na Tobie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A może po prostu nie rozumiesz kontekstu?Istnienie powiatu w tej formie jest dla nas zbyt kosztowne.Możemy się na to zgodzić pod warunkiem że będzie rzeczywiście ułatwiał nam życie.
      Czy tak jest?

      Usuń
    2. A w czym ci powiat utrudnia życie? Czy ułatwi twoje życie jego likwidacja i jeszcze większe bezrobocie? Czy myślisz, że pieniądze "zaoszczędzone" na poborach pracowników starostwa i dietach jego organów zasilą powiatowe drogi?. - Podejrzewam, że Kolbuszowa nic z tego nie będzie miała. Rozparcelują te pieniądze w Rzeszowie lub w Mielcu i to wszystko. Likwidacja powiatu kolbuszowskiego nie będzie żadną korzyścią dla jego mieszkańców. Dziwię się, że tak zdawałoby się inteligentny człowiek jak ty może myśleć i podsycać nagonkę na powiat. Widocznie samego ciebie zżera zazdrość. I to niestety jedyny argument wszystkich przeciwników powiatu. Niczym innym się nie kierujesz jak ambicją i zazdrością oraz chęcią odwetu na starostwie - jesteś taki jak ci wójtowie, którymi dokładnie te same emocje szarpią. Ale co ci zawinili urzędnicy w starostwie?

      Usuń
    3. Glupie pomysly.Powiat maly i biedny,ale przyjazny dla ludzi.W komunikacji jestes obsluzony szybko i grzecznie,podobnie w geodezji.A jedz jeden z drugim doRzeszowa lub Mielca i zalatwiaj te sprawy to zobaczysz ile razy odwiedzisz urzad i ile to potrwa.

      Usuń
    4. Taki z Magla Kolbuszowianin jak ze mnie Arab. Też kłamie na blogu. Mówi , że pije w Galicji. Ja tam nikogo takiego nie widziałem. Powiem szczerze Magiel to trudny gość. Jak w ubiegłym roku zrobiłem wpis pod tematem o Czesławie Niemenie, To mi Magiel tak uczczypliwie odpowiedział na blogu, że do dziś ( przez ponad rok) wpisu żadnego nie zrobiłem. Po prostu rzucił się na mnie. Teraz w tej dyskusji nie wytrzymałem i napisałem, ale chyba nie opublikuje mojej wypowiedzi.

      Usuń
    5. No właśnie ile nas kosztuje powiat? Czy do powiatu płacisz podatki? Gminy tylko zdzierają i podnoszą z roku na rok coraz to wyższe stawki i za te śmiecie z którymi jest coraz gorzej, ale to nie powiaty są zmorą tylko pazerne gminy.

      Usuń
    6. A ile ciebie Magiel kosztuje powiat? Co wpłaciłeś na jego utrzymanie?

      Usuń
    7. Skutki rozwiązania powiatu będą miały miejsce w lokalnych usługach. Pod znakiem zapytania stanie sens istnienia filii sądu rejonowego w Mielcu. Polecą przynajmniej trzy kancelarie notarialne ( na cztery obecnie funkcjonujące w Kolbuszowej) Przedsiębiorcy projektanci , przedsiębiorcy geodezyjni., będzie kicha bez danych dostępnych w starostwie i upadku filii sądu. Będzie gorzej. Kolejne plajty i bezrobotni.

      Usuń
    8. Gminy podnoszą podatki aby móc dawać bezzwrotne pożyczki dla powiatu.

      Usuń
    9. Panie Arab!

      Po pierwsze , to ja z byle kim nie piję- nawet w Galicji. ;)

      Z głupia frant sprawdziłem ten wpis o Niemenie sprzed roku.
      Dostałeś drogi Anonimie od kogoś anonimowo z anonima.
      Ludzie! Podpisujcie się pod swoimi komentarzami jakoś (albo co).


      http://kolbuszowskimagiel.blogspot.com/2014/01/chciabym-cofnac-czas.html#comment-form

      Usuń
    10. No proszę! Magiel Ty z takim jak ja byś się nie napił, bo ty sam jesteś z ELITY . Więc jak się stołujesz w Galicji. To na drzwiach wisi kartka dla W...... z napisem: LOKAL ZAREZERWOWANY.. A Ten obuch to od ciebie i nie wykręcaj się. Raz na blogu piszesz z "okiem" jako magiel, a dla niepoznaki przywalasz komentatorom jako anonimowy. Nie będę już więcej pisał. ani czytał magla . Poznałem się na tobie. Możesz sobie to publikować, albo nie wiem kim JESTEŚCIE.

      Usuń
    11. Skoro wiesz kim jest Magiel, to napisz to, wszyscy od 3 lat umieramy z ciekawości. :)

      Usuń
    12. przes pszesady - mnie nie obchodzi kim jest Magiel, a jedno wiem: to nie trybuna ludu którą czytać trzeba było kiedyś obowiązkowo a co do komentowania to ani tyle

      co do zagadki kim jest Magiel to uderz do Józek Fszystko wiem i moge Fszystko też. I Fszystko jasne :)

      Usuń
    13. Magiel to bardzo skromna osoba i należy to uszanować.

      Usuń
    14. Jak widzisz (albo i już nie) do ELITY można należeć nawet jak się skończy zawodówkę. Warunek: musi to być naprawdę dobra zawodówka :)

      Usuń
    15. Magiel jak se chcesz prowadzić rozmowę z Arabem to zrób temat np. Co kto ma do Magla i tam sobie wytykajcie porachunki, a nie w tym temacie.

      Usuń
  46. Powiat kolbuszowski należy zlikwidować bo zamiast wykonywać zadania statutowe to wyciąga ręce do gmin.To gminy powinny liczyc na pomoc powiatów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jak jeszcze roz wyciągnie to weź maczetę i odrąb mu te ręce.

      Usuń
    2. I TO JEST ŚWIĘTA PRAWDA. Zawsze instancja wyższa powinna pomagać niższej. Nasz obecny powiat tego nie chce zrozumieć. Powiat nigdy nie dołożył kasy do zadań gminy.
      Jak Raniżów się odłączy to powiat jest pozamiatany.
      KTO JEST ZA PRZYŁĄCZENIEM RANIŻOWA DO GMINY GŁOGÓW NIECH SIĘ WPISUJE>>>>

      Usuń
    3. Do anonima z 14:58. Jesteś w błędzie. Powiat nie jest instancją wyższą dla Gmin. Gminy i powiaty są równoległymi jednostkami samorządu terytorialnego. Przecież starosta nie rozpatruje odwołań od decyzji wójta. Odwołania rozpatruje głównie SKO. Jako jednostka równorzędna gminie powiat nie ma mocniejszych kompetencji.

      Usuń
    4. Anonimie z 14:58 Jesteś w błędzie kolego/koleżanko. Powiat nie jest instancją wyższą w stosunku do gmin . Starosta nie rozpatruje odwołań od decyzji wójta. Z reguły należy to do SKO. Tak , czy nie? Powiat jest równorzędną jednostką samorządu terytorialnego w stosunku do gmin. ( nie jest wyższy, ani niższy) Ani gminy nie mają ustawowego obowiązku wspierania powiatów, ani powiaty gmin. Wszystko leży w gestii włodarzy, którzy powinni umieć razem współpracować . ALE WTOPĘ ZALICZYŁEŚ TYM WPISEM.

      Usuń
  47. Dla Kolbuszowej to szkoda robić cokolwiek. Niczego tutejsi ludzie nie potrafią docenić Lepiej będzie jak będzie to taka dziura zabita dechami, o której nikt nie będzie wiedział, nawet w której części Polski leży. Wtedy będą wszyscy zadowoleni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak to nie doceniamy? A 170 tysięcy rocznie dla starosty to się nie liczy?

      Usuń
  48. No najbardziej to gminy płaczą nad pieniędzmi, którymi współfinansują drogi powiatowe. Panie Starosto proszę zaniechać remontów na drogach z udziałem środków gminnych. Jak nie chcą to niech gminy kupią helikoptery i niech mieszkańcy latają helikopterami. Korzyść z tego będzie taka, że będzie mniej zabitych kotów na jezdni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A czy sprawdzał kto w jakim stopniu gminy mieleckie i rzeszowskie współfinansują drogi powiatowe? Należałoby to sprawdzić, bo żeby my nie weszli z deszczu pod rynnę jak rozwiążą powiat kolbuszowski.

      Usuń
    2. mieszkasz w Kolbuszowej więc tak śadzisz z pozycji silniejszego, ale do czasu....

      Usuń
    3. To już przeszło w patologię. Powiat nie remontuje dróg które trzeba naprawić tylko te, do których gminy mają z czego dopłacić.
      Skoro gminy mają to robić za swoje to po co powiat?

      Usuń
    4. Do wpisu z 15;00. Po pierwsze nie jestem z Kkolbuszowej. Po drugie na jakiej podstawie sądzisz, że jak ktoś mieszka
      w Kolbuszowej to jest na "silniejszej " pozycji? Masz kompleksy, że nie mieszkasz w Kolbuszowej? Bo ja w Kolbuszowej nie mieszkam i takich kompleksów nie mam. ie czuję się gorszy tym, że mieszkam na wsi. Miejsce zamieszkania decyduje o człowieku.

      Usuń
  49. 120 komentarzy.to rekord?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jakoś nie zauważyłam, żęby było aż tak żle z tymi drogami. Trasą którą jeżdżę jest ok. O co tyle hałasu? Czy powiaty odpowiadają tylko za utrzymanie dróg? A nie bardziej leży to w gestii gmin. Nie jestem znawcą tematu ale tak mi się wydaje, że w starostwach to bardzie są sprawy z geodezji i architektury niż dróg.

      Usuń
    2. A dlaczego gminy skoro mogą, to nie chcą razem z powiatem budować dróg, żeby się lepiej mieszkańcom jeździło? Mnie jako cmolesianina nie obchodzi z jakich pieniędzy jest droga wybudowana ( gminnych czy powiatowych) Ale, że to gmina Cmolas, że to cmoleńscy radni wypisują w tej dyskusji, że dają pieniądze powiatowi na drogi, żeby takie głupoty wypisywać!!!!. Toż to my na was głosowali, a wy teraz nie chcecie dróg budować? No tego po cmoleńskich radnych bym się nie spodziewał. Szkoda, eę jest po wyborach Mnie to nie obchodzi za czyje pieniądze. Ja mam prawo żądać by drogi były dobre jako podatnik i mieszkaniec Cmolasu to piszę. Prosze się dagadać ze starostwem i budować Panie w. Galku.

      Usuń
    3. To jest państwo w państwie.Drogi zostały podzielone na krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne.Jeśli gmina remontuje drogi powiatowe to robi to kosztem zadań własnych- czyli kanalizacji gminnej , dróg gminnych, oświaty itp , itd.Powiat Kolbuszowski jest za słaby aby wykonywać wszystko to , do czego jest zobowiązany.Należy albo dać mu więcej pieniędzy z budżetu państwa, albo połączyć z silniejszymi sąsiadami.

      Usuń
    4. Powiat dostaje pieniądze na remont dróg powiatowych.Ponieważ jest słaby to tych pieniędzy jest za mało.Dlatego wydziera pieniądze od jeszcze słabszych gmin które się na to zadłużają.
      Po co więc nam taki powiat?

      Usuń
    5. I dlatego słabe gminy ( np. Raniżów) też należy zlikwidować.

      Usuń
  50. A czy nie trzeba będzie jeszcze wymieniać niektórych dokumentów, zwłaszcza jeśli przy likwidacji polecą niektóre gminy? To byłby kolejny koszt i sporo zamieszania.

    OdpowiedzUsuń
  51. Następny temat to powinno być Kto jest za likwidacją gminy RANIŻÓW i dlaczego?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie trzeba likwidować gminy Raniżów tylko ją przeniść do powiatu Rzeszów. Nic nie stracimy, a dużo możemy zyskać.
      Kolbuszowski powiat zawsze nas olewał!!!!

      Usuń
    2. Chyba nikt kolego, bo lepiej żeby szwindelki zostały w rodzimej gminie i nie wypłynęły na światło magla.

      Usuń
    3. Olewał to Was Wójt Danie F. a Wy jego.

      Usuń
    4. A jakby tak całą gminę Raniżów dołączyć do gminy Głogów to też będzie w powiecie rzeszowskim i skończy się to raniżowskie bagno

      Usuń
  52. Gminy mają swoje zadania, a powiaty swoje, ale jedne i drugie utworzone zostały w celu zaspokajania potrzeb lokalnych społeczności. Zadaniem gminy jest jak najbardziej dobra współpraca z powiatem dla dobra ogółu mieszkańców, a nie toczenie jakiś wojenek podjazdowych kto ważniejszy gmina czy powiat. Weźcie się do roboty i skończcie te targi o pieniądze, bo to nie z waszych prywatnych kieszeni idzie. No chyba, że takie wzajemne dopłacanie jest niezgodne z prawem.

    OdpowiedzUsuń
  53. Ciekawe o ile spadną obroty w sklepie u Orzecha i w Biedronce ( koło starostwa) Jak przestaną robić zakupy urzędasy ze starostwa? To znaczna część klienteli.

    OdpowiedzUsuń
  54. W razie likwidacji Powiatu K Gmina Raniżów w 100% do podziału. Jedna część do Głogowa, druga do Sokołowa. To jest pewne . Gmina Raniżów nie zostanie w takich granicach administracyjnych jak obecnie i to by było słuszne ze wszech miar. Tylko Gmina Majdan Królewski mogłaby zostać przyłączona do powiatu tarnobrzeskiego w obecnych granicach. Resztę gmin do podziału, a tym samym do likwidacji razem z powiatem poza Gminą Kolbuszowa, ale ta też nie bez zmian. Bez Widełki i Huty Przedborskiej. Huta Przedborska i Leszcze z Niwisk do powiatu ropczyckiego, Przyłęk i Niwiska na 100% do Mielca reszta do gminy Kolbuszowa i pozamiatane po Niwiskach. Również Gmina Dzikowiec nie może spać spokojnie, bo od wielu lat , aż kipi w Wilczej Woli, a mianowicie od chcących odrębnego sołectwa Spie
    i przyłączenia Spie do powiatu niżańskiego. Gmina Cmolas - bez komentarza , zbyt dużo wyjaśniał sam Galek - to już wiemy. Tak więc sami widzicie . Praktycznie wszystko do zmian w przypadku likwidacji powiatu kolbuszowskiego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Całkiem rozsądna propozycja.Zaoszczędzimy w ten sposób z milion złotych na administracji i większe powiaty więcej u nas zainwestują.

      Usuń
    2. BUDAPESZT !!!

      Usuń
  55. Tak naprawdę to wszystkie powiaty są nie potrzebne
    Powstały po to by zatrudnić określoną ilośc urzedników po wprowadzeniu reformy województw
    I tyle w temacie

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.