poniedziałek, 16 lutego 2015

Sukces lubi odważnych

Wkrótce rekrutacja do kolbuszowskich szkół średnich . I znowu starosta Kardyś zacznie narzekać że mu uczniów okoliczne szkoły zabierają.


33 komentarze:

 1. Magiel,Magiel sam sie szczycisz,ze zawodowe w Kolbie z trudem ukonczyles i to wystarczy.
  Skad ta krytyka Jozia, ktoren nawet po migowemu sie dogaduje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoła obojętnie jaka ma nas przygotować do dorosłego życia.Czy kolbuszowskie to robią? Wątpię.

   Usuń
  2. Szanowny Maglu jeżeli ukończyłeś szkołę w Kolbie - to szacun. Cieszysz się ogromną popularnością i w pewnym sensie odnosisz ogromny sukces. Wróżę Ci wielu dalszych sukcesów i mam nadzieje, że wiele jeszcze osiągniesz - jednym z elementów dzięki któremu "błyszczysz" jest ukończenie szkoły kolbuszowskiej. Gratuluję wyboru szkoły z Kolbuszowej - coś jednak w tym systemie nauczania - lokalnego pozostaje - według mnie to zaszczepienie tzw. patriotyzmu lokalnego. Pozdrawiam - absolwent i mieszkaniec innego powiatu - ze słowami uznania dla Magla i Systemu Oświaty Miasta i Powiatu kolbuszowskiego oraz Grona Pedagogicznego wraz z poparciem inicjatywy Starosty.

   Usuń
 2. Już widzę nieudolną kopię tego filmu. Na tyle tylko kolbuszowkę stać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maglu, zainteresuj sie. ZST ma juz 4 rok klase o profilu wojksowym, a teraz LO taki tworzy. Jaki final? LO podbiera uczniow ZST, wyjdzie na to, ze ani tu ani tu nie bedzie oddziału. A niby szkoły mają nie wchodzić sobie w paradę. Panie Dyrektorze Fus, niesportowe zachowanie, nieładnie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ogólniak robi klasę wojskową, to jest już dno.

   Usuń
  2. Skąd info o profilu wojskowym ? Spokojnie, w Rzeszowie jest kilka Liceum o profilach wojskowych i całkiem dobrze to działa . Czy to się sprawdzi? Zobaczymy . Ale jeśli chodzi o moje zdanie , to fajnie gdyby taki profil powstał. Bo nie wszyscy chca isc do technikum , a mundury im sie podobaja.

   Usuń
  3. potwierdzone info, dzieciaki z 3 klas gimnazjum są tym "kuszone"

   Usuń
  4. Jak się młodzi rwią do wojny to niech konczą profil wojskowy i do wyboru albo na Ukrainę ,albo do Rosji,albo...

   Usuń
  5. Jestem rodzicem gimnazjalisty. Na spotkaniu dyrektor LO mówił o klasie sportowo - mundurowej, ale przygotowującej uczniów do studiów na uczelniach wojskowych, policyjnych czy do straży pożarnej. Wszyscy wiemy by dostać się na takie studia to trzeba dobrze zdać dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym i mieć dobre przygotowanie fizyczne.

   Usuń
 4. W LO jak można się dowiedzieć z ich strony robią klasę mundurowa, a to chyba nie to samo. W większości szkół takie klasy są własnie przy liceach, i znów następni będą ludzi straszyć

  OdpowiedzUsuń
 5. W LO jak można się dowiedzieć z ich strony robią klasę mundurowa, a to chyba nie to samo. W większości szkół takie klasy są własnie przy liceach, i znów następni będą ludzi straszyć.
  Biorąc sytuację na Ukrainie może to i dobry pomysł, mięsem armatnim sa zawsze młodzi idealiści,

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolbuszowskie Licem dobrze przygotowuje do matury i dobrych studiow pod wqrunkiem, ze ktos chce sie uczyc. Nauczyciele nie zrobia wszystkiego za nas. Sam jestem absolwetem, nie piatkowym. Ale radze sobie- jak wiekszosc uczniow LO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest oczywiste!!! Zarówno LO Kolbuszowa jak i SLO Głogów dobrze przygotowują do matury. Dlaczego? a to dlatego, że szkoły te nauczyły sie radzić sobie na trudnym rynku edukacyjnym - z jednej strony staraja sie rozwijać jak chociażby nowy kierunek w Kolbuszowej ale też nauczyciele mają tam inne podejście do uczniów niz w rzeszowskich dużych tzw "renomowanych" liceach gdzie to uczeń musi walczyć o łaskawe pochylenie się nad nim nim "profesora" a jak nie to korepetycje!!! Zastanawiał się ktos z Was dlaczego szkoły te mają podobny albo lepszy wynik maturalny niż Rzeszów, a ich dzieci nie chodzą gremialnie na korki. Bo tam nauczyciele się starają a nie odsypiają rano w szkole (pracy) popołudniowo-wieczorne dorabianie korepetycjami. To jest sukces obu szkół!!! I piszę to bo jestem rodzicem i miałem dzieci w obu tych szkołach.
   P.S. Filmik promujący SLO - rewelacja i sama prawda - gratuluje
   Klasa wojskowa - hmmm nie znam się ale takie walki między technikum a liceum były w Dynowie i jak to się skończyło to pokazała ostatnia matura (prawie sto unieważnionych i afera na cały kraj) a obie szkoły chciały być lepsze jedna od drugiej

   Usuń
  2. POchlebco trudno byś mówił inaczej, jednak spytaj uczniów, a ja ojciec się wypowiem: moje dzieci chodziły do kolbuszowskiego liceum, by się dostały bez korków na studia mowy nie ma, tak samo jak w rzeszowskich szkołach, niestety. Ale stwierdziłem, że skoro mam płacić tu i tu, to na bilecie zaoszczędzę. Błąd niewybaczalny!
   Podejście do uczniów w naszym LO takie jak w Głogowie? nie rozśmieszaj mnie i innych! Może załóż jaką kamerkę choćby u Jasińskiej - to uwielbiana nauczycielka, wielce uwielbiana! jej słynne że Napoleon był niski (bo ona tak uwielbiana jak wzrost jest wysoki) niech zmieni że Stalin też.
   Znam uczniów, którzy znają liceum w Głogowie i Kolbuszowej: niebo a ziemia jeśli chodzi o podejście do ucznia. I tyle w temacie.

   Usuń
  3. Trudno żeby nasi licealni belfrzy odsypiali korki za dnia - korków nie dają, to prawda, z prostej przyczyny: ich na dających korki żaden uczeń nie wybierze. Dlaczego? pogadaj z uczniami i ich korepetytorami z Rzeszowa.
   Jeszcze zasadnicze pytanie: dlaczego obecny dyrektor swoich dzieci do swojej szkoły nie wysłał, tylko do tych krwiopijców z Rzeszowa?
   pozdrawiam

   Usuń
  4. OK - zgodze sie co do podejścia nauczycieli - Głogów może i był lepszy - kolega ma tam teraz dziecko w II klasie - jest bardzo zadowolone - dużo fajnych wycieczek szkolnych tam mają- dzieciak w 2 klasie a był na trzech czy czterech - Zakopane, Trójmiasto a w tym roku podobno szkolną wycieczkę robią dzieciakom do Austrii i Chorwacji!!! Moje dziecko tez tam jezdzilo sporo - pamiętam ze był Wrocław z Pragą, Kraków kilka razy i darmowy (chyba unijny) obóz nad Bałtykiem. A cóż to szkodzi żeby i w naszym lo albo technikum cos o tym pomysleli. A o nauczycielach z naszego LO zlego slowa tu nie napisze nawet jesli ktos zaslużył - ja powodow specjalnie nie mam.

   Usuń
 7. Tworzenie klasy o profilu wojskowym nic kolbuszowskiemu liceum nie pomoże. Jeszcze długo będzie się tu unosił smród, jaki zostawili po sobie pewni nauczyciele i dyrektorzy. Krzywd tu wyrządzono niemało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skoro jest klasa mundutowa przy ZST to na cholere druga przy LO?? Wladkowi godzin brakuje? Przy ZST chlopaki naprawde chodza jak w zegarku, moze nie sa orlami jesli chodzi o stopnie, ale szanuja mundur. Czy JE Koźmic bedzie potrafil nauczyc tego samego uczniow z ogolniaka? Szczerze watpie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wątpcie sobie... to wam najlepiej wychodzi...

  OdpowiedzUsuń
 10. w liceum są dobrzy nauczyciele, tylko chęci do NAUKI POTRZEBA !!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot co... O tym jednak cisza, bo po co..........

   Usuń
 11. Masz rację. Wszędzie są gorsi i lepsi. Jednak podejście do ucznia, kultura i szacunek - prócz wiedzy - kto wie, czy nie jest najważniejsze. Tego niestety u wielu naszych licealnych belfrów brak. Dlatego jako rodzice radzimy swoim młodszym dzieciom - wybierz inną szkołę. Smutne bolesne lecz prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam doświadczenie z polskiego i niemieckiego systemu edukacji.
   W Polsce ucznia traktuje się jak zło konieczne, kogoś kogo trzeba niszczyć. W Niemczech uczeń jest partnerem dla nauczyciela.To był dla mnie prawdziwy szok.

   Usuń
  2. Rodzice swoim zachowaniem dają przykład jako pierwsi. Kochani rodzice - zadajcie sobie pytanie - jak wywiązujecie się z tego zadania??????????????????

   Usuń
  3. Rodzice są różni.Jednak powszechne szkoły są po to aby te dysproporcje zniwelować.

   Usuń
  4. Rodzice swoim zachowaniem daja przyklad... To prawda- wiec dlatego niektorzy obecni radni powiatowi swoje dzieci posylali do Glogowa -i chyba mlodzi zle na tym nie wyszli.

   Usuń
 12. mówcie co chcecie - kolbuszowskie liceum jest najlepsiejsze w celusienieńkiem powiecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dlatego że innego nie ma.

   Usuń
  2. Koń by uśmiał.... Szkoda, że śpi... Humor na poziomie kolbuszowskiej sieciosfery...

   Usuń
  3. Poziom kolbuszowskiego liceum jest marny. Szkoła utrzymuje się jeszcze tylko dlatego, że nie ma tutaj lepszej alternatywy i nie wszystkich rodziców stać na posyłanie dzieci do Rzeszowa.

   Usuń
 13. Ja ciepło wspominam Liceum, ale nauczycieli z dobrym podejściem jest niestety mało. Choć na pewno były to jedne z lepszych trzech lat mojego życia.

  OdpowiedzUsuń
 14. w tamtym roku pisałem mature, dobrze mi poszła tylko z powodu tego że sam się uczyłem w domu, a może inaczej, nadrabiałem stracone 3 lata w tej szkole. Brak tu nauczycieli z powołaniem jest może takich 2-3. Reszta do wyrzucenia. Nikomu nie poleciłbym tej szkoły chyba że nie oczekuje dobrego tłumaczenia, a mature chce jedynie zdać na to marne 30%. Matematyka stoi chyba na najsłabszym poziomie

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.