środa, 18 lutego 2015

Urzędnicy miejscy naruszają prawo?

 Okazuje się że nie wykluczenie "Sokołowa" z  przetargu na śmieci to tylko cześć całej serii błędów jakie popełnili kolbuszowscy urzędnicy miejscy.

Czyli spółka z Sokołowa wywozi z naszej przepięknej gminy śmieci nielegalnie.Może więc się okazać, że te całe korowody z nowym, trzecim już przetargiem, też mogą być funta kłaków warte.

Może więc burmistrz Zuba zamiast nas przekonywać ze wszystko jest w porządku , zasięgnie gdzieś indziej drugiej opinii prawnej?


21 komentarzy:

 1. Szkoda słów, w Kolbuszowej można wszystko robić poza prawem.Przecież już dawno po wyborach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich kwiatków jest więcej, tylko ich jeszcze magiel nie wywlókł na światło dzienne.

   Usuń
 2. Magiel jak przez Ciebie zaplace drozej za smieci to dam Ci po mordzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. śmieci były wałkowane w tamtej kadencji, to co, dasz po mordzie chodząca kulturo swoim, Frycowym znaczy? i tu masz ode mnie lajka, nie tylko ode mnie, raz rozsądne słowo

   Usuń
  2. Już dziś płacisz więcej, ponieważ burmistrz i radni z pełną świadomością tego co robią przez dwa lata nie mieli czasu aby przekształcić Zuk w spółkę.
   Kiedy i gdzie zaczniesz lać po mordach-chętnie to zobaczę.

   Usuń
  3. Magiel masz szczescie,ze dzis sroda popielcowa.
   Tez kopnalbym Cie w dupsko.

   Usuń
  4. Mi się też zdaje, że temu całemu bajzlowi winny jest Magiel.Kiedy go nie było, nic takiego w Kolbuszowej i okolicach przecież się nie działo.

   Usuń
  5. Właśnie! Zamknąć Magla i wszystkie kłopoty znikną!

   Usuń
  6. A to do Frycowych z takim życzeniami, one wszystko mogo jak mówio

   Usuń
  7. Fryc do perfekcji opanował robienie dobrego wrażenia. To mu bardzo dobrze wychodzi, poza tym ma lawetę.

   Usuń
 3. Art. 18. 1. Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiada kierownik zamawiającego.
  Tak więc ZUBA powinien ponieść konsekwencje
  a poza tym niezauważenie takich prostych błędów mogło być celowe - ale to moje skromne zdanie a poza tym komisja przetargowa to nie jedna osoba - w protokole jest przynajmniej 4 podpisy osób które tego niby nie zauwazyły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urzędnicy z Zubą na czele mogli tych oczywistych błędów nie zauważyć.Jak to się jednak stało że zostało to przeoczone przez miejskich prawników?

   Usuń
  2. Lepiej się nie pytaj bo cię jeszcze zaskarżom.

   Usuń
  3. Ustawa pzp ma wiele artykułów i trzeba je czytać razem, np.: Art. 18 ust 2. Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiadają także inne osoby w zakresie, w jakim powierzono im czynności w postępowaniu oraz czynności związane z przygotowaniem postępowania. Kierow-nik zamawiającego może powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, określonych w niniejszym rozdziale, pracownikom zamawiającego.

   Usuń
  4. To że zlecił czynności komuś innemu, nie zwalnia go z obowiązku kontroli.Czy nie świadczy to źle o burmistrzu że nie wie co jego pracownicy tak naprawdę potrafią?

   Usuń
  5. To oczywiste. Tyle tylko, że burmistrz odpowiada za całą działalność urzędu i choćby był tytanem pracy i geniuszem, to sam tego nie ogarnie. Musi delegować uprawnienia, obowiązki i odpowiedzialność.

   Usuń
  6. Zuba w praktyce dobiera sobie takich pracowników jakich chce.Na nim więc ciąży główna odpowiedzialność za ten spieprzony przetarg.

   Usuń
  7. Dobiera sobie pracowników jakich chce...
   No tak. W Kolbie aż się roi od wszelkiego rodzaju specjalistów, którzy marzą o etacie na urzędzie.

   Usuń
 4. O ile sie nie myle ze wszystkich okolicznych gmin placimy najwiecej za smiecie. Super

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba o to Zubie i jego urzędnikom chodziło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dość tego debilizmu naszej władzy i bezprawia. Robią co chcą, ale my nie będziemy płacić tak dużo za śmieci. Jak wywoziła nasza Komunalna, to była segregacja śmieci i płaciło sie za ilość odbieranych śmieci ( pojemność kubła), było tanio, bez problemów weszli nawet za płot, wysypali i kubeł odstawili. No ale nasza władza myslała tylko o własnych posadach , bo co obchodzi ile my zapłacimy, przecież i tak musimy bo to niby kolejny podatek (jaki ja się pytam?). Teraz to nie wiadomo za co się płaci (inaczej w mieście, inaczej na wsi, ile osób, itd). A ja się pytam jak kupuję chleb, to cena jest zależna od tego ile osób będzie go jadło, czy płacę za ilość kupowanego towaru? Dlaczego nie płacę za ilość wyprodukowanych śmieci tylko za chore pomysły naszej władzy, która za nasze pieniądze działa przeciwko nam i myśli że nas uszczęśliwia. Ludzie ocknijmy sie , bo żyjemy pod dyktando jakichś nieudaczników , którym juz nic sie nie chce. Dlaczego w sąsiednich gminach władze walczą o coś dla mieszkańców, a u nas zero!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.