środa, 11 lutego 2015

Wytną drzewa pod orzechy?


Kolbuszowa znana jest w całej Polsce nie tylko z mieszkających tu polityków, policji, oraz skansenu.
Podziw przybyszów  zawsze budzą nasze drzewa.Coraz ich mniej ale (jeszcze) są.
Burmistrz Zuba obiecał rok temu akcję ponownych zasadzeń.Zamiast tego szykuje się nam akcję wycinki. To nie tylko ulica Jana Pawła II- giego.

Na Piłsudskiego ponumerowano drzewa które rosną na całej długości bloku ( blok w którym teraz jest sklep "Orzech " a dawniej był Bar- Sam ) . Tych drzew jest kilkanaście i mam obawy ze zostały one ponumerowane ponieważ chcą je wyciąć.
  Nie są to  chore ani martwe drzewa , bo wiosną wszystkie są zielone. Na pewno wymagają cięć pielęgnacyjnych- ale to wszystko.

Czy nie jest to  kolejna akcja uchylania nieba miejscowemu biznesmenowi kosztem nas mieszkańców?

zdjęcie-wKrakowie.pl


14 komentarzy:

 1. Ale głupoty wymyslasz.

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze, że wreszcie ktoś zaczyna zwracać uwagę na ten problem. lepiej późno niż wcale. dla setek drzew niestety za późno. te wycięte ostatnio przy ulicy jana pawła 2 w większości były zdrowe, a i tak poszły pod nóż. dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba tak, przecież usunięto już 2 albo 3 drzewa, aby sklep miał parking.Było to na samym początku tuż przed uruchomieniem sklepu.Teraż będzie ciąg dalszy.Przecież to piękne , zdrowe i niestare lipy, należy tylko o nie zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczynam mieć rozdwojenie jaźni...z jednej strony jest obraza i narzekanie jakie te urzędniki złe, zatrudniają obcych z poza terenu gminy, powiatu, nie promują swoich. Przetargi tez ustawione pod obce biznesy, byle tylko nie wygrał swój, ok. A tera znów jakie te urzędniki wredne i pomagają prowadzić biznes Orzechowi, aż się wierzyć nie chce, bo może i przychyliliby słoneczka żeby oczka wypalić.... Ludzie to tak źle o nas świadczy, że zależy nam tylko by wszystkim źle było, ale równo i sprawiedliwie. Nie bronie tu Orzecha, ale skoro już jest taki orzech coś u nas działa jak i kilka innych firm rodzinnych, to może czas by się oni z urzędnikami dogadali i było tak jak na całym świecie, że promuje się swoich, a przynajmniej nie przeszkadza, bo oni raczej u nas zapłacą jakiś podatek, ich pracownicy z naszego powiatu dadzą dochód miejscowym gminom w postaci podatku, subwencji oświatowej za dziecko itd. Inni tylko przejadą przez nasze miejscowości, naśmiecą, odwalą pańszczyznę i wrócą do siebie, a nam nic nie pozostawią. To tylko tak na marginesie tych drzew, bo wycinanie ich to głupota, ale do końca nie znam tematu, bo choć sadzenie drzew wzdłuż pasa jezdni jest zalecane dla komfortu jazdy, nie ma zmęczenia u kierowcy od jazdy w słońcu, odblasku od jezdni, to znów korzenie tych drzew naruszają podłoże jezdni, powodując niszczenie asfaltu i znów dziura w jezdni i oburzenie. Może wartałoby zapytać naszych bezradnych radnych, kto i dlaczego majstruje przy drzewach, a następnie podjąć się dyskusji czy jestem za, a nawet przeciw.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Co to za pogański kult drzew? Ksiądz wie że oddajesz cześć bałwanom?!
  Nie mieszkamy na betonowym lotnisku albo na pustyni żeby każde drzewo było na wagę złota. Tam gdzie potrzebujemy miejsca drzewa się wycina a tam gdzie jest wolne miejsce można sadzić nowe. Drzewa są dla ludzi a nie ludzie dla drzew.
  A jak komuś mało to dookoła kolby jest kupa lasów, zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przez lata wycięto na terenie miasta setki drzew i to wcale nie w miejscach gdzie to było konieczne i czymkolwiek uzasadnione. gdzie posadzono jakieś nowe? pytam się ja ciebie katoliku.

   Usuń
 6. Fryc podczas kampani buraczanej obiecal niektorym, za poparcie jego kandydatury zrobienie w tym miejscu parkingu. Stad i drzewa do wycinki.
  Bo o take my frycowanie walczyly!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja pamiętam jak Dorian przyrzekał że będzie sadził drzewa. Ale jakżeście go nie wybrali no to sie smażcie pod mocnym aniołem

  OdpowiedzUsuń
 8. Orzech płaci podatki?
  A ciekawe kto składa wnioski o zwolnienia z podatku do UMiG

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale problemy?

  OdpowiedzUsuń
 10. Drogi maglu Kuzynowi Markowi coś powiem

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolbuszowskie urzędy są "zbyt" przyjazne biznesowcom, a nie przyjazne zwykłym obywatelom. Jak Jesteś kimś ( z wypchaną kieszenią) to załatwisz wszystko. A jak jesteś zarabiającym najniższą krajową, to nic nie załatwisz, bo będą piętrzyć problemy, specjalnie, żebyś nic nie załatwił. Zwykłego człowieka nie zwolnią z podatku, a popatrzcie ilu biznesmenów nie płaci. A pobocza ulic. Ilu z nich parkuje w pasach drogowych przy swoich zakładach i co? i nić . Nie płacą ani czynszu, ani placowego, ani nawet mandatu!!!. I wszystko uchodzi na sucho, bo ma się te układy i kolesiów na stanowiskachi? Dlatego kolbuszowskie układy włodarzy z biznesmenami są śmierdzące...... Korupcja jak na Ukrainie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Możesz dostać kredyt od 2% rocznie załóż firmę życzę szczerze powodzenia

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.