niedziela, 24 maja 2015

Absurdalna cisza wyborcza w Polsce



W okresie ciszy wyborczej obowiązuje kategoryczny zakaz prowadzenia kampanii. Oznacza to, że nie można organizować konferencji, wieców, rozdawać ulotek czy rozwieszać plakatów dotyczących wyborów 2015.

Cisza wyborcza w internecie nie oznacza, że trzeba usunąć wszelkie materiały dotyczące Andrzeja Dudy czy Bronisława Komorowskiego lub ich kampanii. Te materiały mogą pozostać w sieci, ale nie można nanosić na nich zmian. Podczas ciszy wyborczej nie można również publikować jakichkolwiek sondaży.

Polskie prawo obowiązuje na terenie  Polski.

Czy prowadząc agitację wyborczą  na stronie internetowej zarejestrowanej i mającej serwery w Brazylii  naruszam ciszę wyborczą w Polsce?

Jakie są granice państwowe w internecie i jak PKW je określa?

Czy agitując przed punktami wyborczymi w Wielkiej Brytanii łamię ciszę wyborczą?

Czy Anglik agitujący w Wielkiej Brytanii łamie ciszę wyborczą?

Tworzymy prawo które nijak ma się do rzeczywistości.

Żeby było śmieszniej, ten blog jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych przez obywatela tego szanującego wolność wypowiedzi kraju.Czy treści tu publikowane mogą łamać prawo w Polsce?


3 komentarze:

  1. Czy treści tu publikowane mogą łamać prawo wyborcze? Tak, dlatego,ze Magiel jest z Przedboza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mieszkam w USA od 15 lat. Od roku zagladam na tego bloga, bardzo fajnie sie go czyta.Duzo wiadomosci napisanych ze swada i humorem.Naprawde nikt nie wie kim jest ten Magiel?

    OdpowiedzUsuń
  3. Kto Magiel? Frycowe wiedzo to tam pytaj i jak to one - powiedzo Ci prawde cało prawde i tylko prawde. Po za tym mogą Ci i Maglowi (zdrowia i wszystkiego wspaniałego też z za wody życzę!) skoczyć. I to ich trwający od kilku lat bul bul Bull Red buul pod strażacką czapką wożoną na Poręby na lawecie popierania Chmielowca z Pisu.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.