czwartek, 16 lipca 2015

Zwyczaje kobiet w Kolbuszowej



Ten system zmusza panie do korzystania z usług lekarzy prywatnych, do których dostęp jest nieograniczony, można się do nich dostać praktycznie w tym samym dniu. Oczywiście pod warunkiem, że się zapłaci – uważa Długosz.

Czas oczekiwania na wizytę w niektórych poradniach specjalistycznych wynosi kilka miesięcy. Trochę lepiej wygląda to w przypadku lekarzy ginekologów, choć do ideału sporo brakuje. Tam też są kolejki. Zdaniem kolbuszowskiego radnego, taka sytuacja zmusza kobiety do leczenia się prywatnie, choć często nie mają na to pieniędzy.

- Taka pacjentka ma wizytę u lekarza na dany termin, na który się stawia i umawia się na wizytę, powiedzmy, za dwa, trzy miesiące – mówił radny. – Jeśli z ciążą jest wszystko w porządku, to nie jest wielki problem. Gorzej jest, gdy są jakieś powikłania, co zdarza się dość często. Wówczas cały ten system powoduje to, że kobiety muszą korzystać z usług lekarzy prywatnych, do których dostęp jest nieograniczony. Można się do nich dostać praktycznie w tym samym dniu. Oczywiście pod warunkiem, że się zapłaci – zaznaczył Długosz.



Wicedyrektor szpitala rezolutnie zagaił:


...pacjentki bardzo często podejmują decyzję, że chcą korzystać z usług lekarzy prywatnych. Nie jest to jednak niczym szczególnym wymuszone. To też wynika z takich po trosze przyzwyczajeń.

Plan wizyt podczas ciąży jest sztywny i żaden dobry lekarz nie zaryzykuje umówienia wizyty za 2-3 miesiące.Do 28 tygodnia ciąży są to wizyty co miesiąc. Od 28 do 36 co dwa tygodnie.Dlaczego tak nie jest w Kolbuszowej?

Może  członkowie społecznej  komisji przy szpitalu nam to wyjaśnią?A może redaktor naczelna  Korso Kolbuszowskie- Joanna Serafin zrobi jaki wywiad z ordynatorem Flisem na ten temat? To byłby hit! Lepszy niż kolejny wypadek na pirszy stronie.

5 komentarzy:

  1. Jako ginekolog amator rozpoznaję,że ciąźa po prawej to będzie dziewczynka, a te po lewej urodzą chłopaczków.

    OdpowiedzUsuń
  2. U tych dwuch to chyba ciąża pozamaciczna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. masz wakacje ale nie znaczy że masz takie błędy ortograficzne dzieciaku robić

      Usuń
  3. ordynator porodowki bierze 150zl za wizyte lekarska, a jak zona poszla i dal 200zl to nie wydal , super

    OdpowiedzUsuń
  4. W Anglii jakoś tak mniej się nad ciażą spinają z dobrymi skutkami. Zaledwie dwa usg przez całą ciążę (czasem 3 zależy od szpitala), kilka spotkań z położną i to wszystko. Dopóki wszystko jest w porządku nie ma co kobiety denerwować dodatkowymi badaniami. Ale jak ich coś zaniepokoi to maszynka idzie w ruch i pełny zestaw badań jest robiony natychmiast.pozwala to oszczędzić czas i środki tylko na pacjentów ktorzy ich potrzebują i nie marnować czasu ani fundować stresu niewymagajacym badań czy hipochondrykom.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.