środa, 9 września 2015

Obchody rocznic wrześniowych ...Starosta, burmistrz oraz dyrektor zapraszają na obchody rocznicy wybuchu wojny i obrony Kolbuszowej.
Alterntywne obchody organizuje Narodowa Kolbuszowa na rynku pod pomnikiem o godzinie 20.

Co różni te dwie manifestacje?
 Jedna jest organizowana w godzinach pracy, uczestnictwo w niej jest obowiązkowe.Druga zorganizowana jest z potrzeby serca.


5 komentarzy:

 1. Czołem Wielkiej Polsce, brawo nieogłupieni i nieotumanieni przez mamonę młodzi. To Wy wygracie, amen.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obydwie natomiast czczą klęskę będąca w prostej linii skutkiem improwizacji, samowoli i bałaganu. Kolbuszowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem za upamiętnianiem bohaterów. Naszych bohaterów.

  "Jest fajnie"-szkoła upamiętnia, a teraz Narodowa, czemu nie można tak jakoś tego razem? Bez zbędnego gadania? Bez zadufania "my jesteśmy ważniejsi"?

  Uczniowie nie przyjdą na wieczór, bo historia nawet za moich czasów prowadzona była za nudno, to po co po latach miało by się to zmienić? Taki bunt młodzieńczy. Ale i tak jednak szkoła uczy-uczy szacunku, więc organizowanie w godzinach szkolnych nie jest przestępstwem, tym bardziej, że może uczniowie coś z tego wyniosą, tym bardziej, że zebranie miało miejsce pod Zespołem Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. Brzmi dumnie.

  Upamiętnianie bitwy o naszą miejscowość podobnie wygląda do upamiętniania tragedii jaka miała miejsce w Smoleńsku. PiS sobie, PO sobie.

  Tacy my jesteśmy wspaniali? Tacy jesteśmy zjednoczeni?

  Przykre, że w takim małym miasteczku nie można się połączyć, a podobno, wszyscy działamy RAZEM, na rzecz tej samej Ojczyzny, naszej Ojczyzny.

  Takich upamiętnień można 17 tworzyć, ale czy to ma sens?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko dobrze, masz rację, zobaczymy ilu oficjeli przybędzie na rynek o 20, bo o 12. to czas ich pracy za którą biorą kasę a wieńce - trzy bo trzy miejsca do uczczenia - z funduszu.
  Taki ci u nich patriotyzm i taka spontaniczność.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jedna jest organizowana w godzinach pracy, uczestnictwo w niej jest obowiązkowe.Druga zorganizowana jest z potrzeby serca."


  Każdy mieszkaniec miasteczka powinien poczuwać się do obowiązku uczczenia pamięci pomordowanych dziadków, wujków, braci, ojców.

  Nie ważne czyja i o której godzinie obchodzona jest rocznica.

  Dobrze, że też pod szkołą, uczmy młodsze pokolenia patriotyzmu, chęci pomocy bezwarunkowej i bezinteresownej, a także historii napisanej przez Naszych przodków.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.