wtorek, 22 września 2015

Rowy przydrożnych dróg- czyli poeta w magistracie
Młodzi kolbuszowianie pod okiem szkolnego koordynatora proszę o wzięcie udziału w akcji i uporządkujcie okolice swoich szkół, przedszkoli, placów zabaw oraz rowów przydrożnych dróg, którymi codziennie uczęszczacie na lekcje. Nie zapomnijcie również o okolicznych lasach.


Podpisał się pod tym dziełem burmistrz naszego, jakże wesołego miasteczka.Strach się bać.


16 komentarzy:

 1. proszę taką akcję skierować do nudzących się urzędników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest tylu bezrobotnych korzystających z opieki społecznej ,może oni by coś dla ojczyzny zrobili i z nudów posprzątali .
  No chyba ze czasu nie mają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obrażaj bezrobotynych! Powiedzieli że jak będzie taka potrzeba to popracują. Widać takiej potrzeby burmistrz nie widzi.

   Usuń
  2. Przepraszam prawdziwych bezrobotnych ,ale tacy to raczej z opieki społecznej nie korzystają,bo się wstydzą prosić o pomoc.

   Usuń
 3. No to super wraca socjalizm młodzi idą - drogami przydrożnymi- aby w czynie społecznym odbudować Polskę .A jednak koncepcja Gierka była słuszna towarzysze burmistrze i burmistrzynie .

  OdpowiedzUsuń
 4. :)))) piękne!
  szczerze mówiąc ten ktoś z magistratu co te wiersze układa to ogólna porażka jest. Czyj to znajomy że go tak przytulili ciekawy jestem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten urzędnik, to jest niechybnie błąd.(Może być z dużej litery).

   Usuń
  2. Sama Malwinka w samym urzędzie?

   Usuń
 5. To musi być pisane przez naszego obecnego i przyszłego posła - aż skrzypi pod nogami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ogólnokrajowym sukcesie Chmielowca , kolbuszowscy urzędnicy naśladują miszcza.

   Usuń
 6. Bardzo dobrze sprząta ekipa z Ranizowa. Im to zlecić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rowy przydrożnych dróg - nie bardzo wiem o co chodzi bo przydrożnych dróg nie ma, są tylko ulice z przyulicznymi chodnikami i drogi wiejskie bez poboczy, a przynajmniej bez takich po których dałoby się do szkoły bezpiecznie chodzić. Abstrahując od przydrożnych dróg, ustawa śmieciowa miała rozwiązać temat, ba... problem walających się tu i ówdzie śmieci, więc ja nie życzę sobie by moje dziecko łaziło po wątpliwie bezpiecznych terenach i zbierało wątpliwie bezpieczne pod względem higienicznym śmieci, za których uporządkowanie płacą mieszkańcy w ODPOWIEDNIO skalkulowanym "PODATKU ŚMIECIOWYM". narazi się na choróbska, zmęczy się, spoci i nawet wypoconej soli w posiłku nie dostanie, nie mówiąc o słodzonej herbatce (glukozie) wskazanej po wysiłku. Przepisy bhp dla pracowników pracujących na otwartej przestrzeni gwarantują napoje i posiłki - czasy czynów społecznych się skończyły - dzieci chodzą do szkoły w celach EDUKACYJNYCH!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zuba namawia mieszkańców, aby robili to, co do niego należy.Taka nowa tradycja.

   Usuń
 8. Przecież sprzątanie Świata organizowane jest od wielu lat w Kolbie, więc o co ten raban? Inna sprawa,że matołki jadąc autem wyżucają śmieci przez okna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest z językiem polskiem, niemiłosiernie kaleczonym przez urzędujących urzędników.

   Usuń
  2. Twórco tego doniosłego wywodu nad którym zapewne straciłeś kolor włosów ,że dzieciaki same nie jadą samochodem a wyrzucane śmieci -opakowania kupił im kierowca -tatuś ..

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.