piątek, 30 października 2015

Sołtys Karkut rozpierdziela system


Sołtys Karkut (to ten co wielokrotnie głosował na posła Chmielowca), od kiedy przestał być radnym, zaczyna jakby coraz częściej jaśniej widzieć.

Ostatnio mu zaświtało , że dobrze byłoby gdyby tak : decyzje o warunkach zabudowy zawierały nakaz stosowania pieców gazowych.Dlaczego przez cztery lata  siedzenia w radzie miejskiej nie wpadł na taki wiekopomny pomysł?
Ba!Ciekawe czy sołtys Karkut zdobędzie się na odwagę, i powie to na dzisiejszej sesji rady miejskiej.
Kolbuszowa wstrzymała (od zanieczyszczonego powietrza) oddech.


28 komentarzy:

 1. No chyba sam na ten pomysł nie wpadł - czytam że nasze kopalnie są do zamknięcia bo nierentowne, za to w ich miejsce Niemcy postawią tu swoje i są przekonani że na nich świetnie zarobią. Kto jak kto ale Niemcy są dokładni.
  Polityka panie Magiel, POlytyka a sołtys mierzy wysoko z Górny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niech działa. Niech zapyto się o te dymy, trawę niech skosi.

   Usuń
  2. to nie jego trawa tylko zuby

   Usuń
 2. Dajcie mu szansę. Chmielowiec też miał już 10 lat żeby się wykazać a dostał od nas kolejną szansę w tej kadencji.
  A sołtysowi podpowiem że na Wojkowie ktoś wyrzucił do rowu wór ze szkłem, już przy granicy z Kłapówką, możne komunalna by to zabrała przed zimą?

  OdpowiedzUsuń
 3. i śnieg przy okazji niech odgarnie bo skrzypi a skrzypi pod stopami
  - będzie i Chmielowiec syty i Skowrońska cała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. śnieg to każdy ma obowiązek spod swojej chałupy samemu odgarnąć i to nie tylko spod drzwi a do osi jezdni. KPW?

   Usuń
  2. Soltys to jest tylko od reprezentowania zimioków, KPW. KPW.

   Usuń
 4. a dlaczego NAKAZ STOSOWANIA GAZU? w wielu miejscach nie ma gazociągu czy to w mieście czy na wsi , chyba się ktoś tu nie wyspał

  dom z picem na wungiel i EKOSYF może być EKO, piec picowi nie równy - wystarczyłyby odpowiednie pomiary pracującego pieca i EKOSYFU z komina , np u Pana od "mebli" na wylocie na Sędziszów

  można też na prund chałpiny stawiać ale to już jazda na antysystemowych chłopakóf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie ,czy nie lepszym pomysłem byłoby obniżenie ceny węgla ,aby biedni ludzie palili w piecach węglem a nie plastikami ,foliami ,starymi butami i ciuchami.
   wiadomo że bogaci to już ogrzewają gazem dla wygody.
   jest jeszcze drugie wyjście - podnieść emerytury i zarobki by każdego było stać na węgiel ,na tyle węgla by miał w domu ciepło.

   Usuń
  2. większych gupot nie czytałem dawno.
   niech zgadnę, ty od Kukiza?

   Usuń
  3. Gowno prawda. Nowe piece gazowe są tak oszczędne, ze jak ktos umie liczyć to na weglu wcale nie oszczędzi. A wygoda i brak syfu w domu bez porównania. Jakby kazdy umial liczyć i nie bal sie zmian to zrezygnowalby w węgla w 5 min. A powietrze w Kolbie w końcu miało by szparę czystości bo obecnie niczym sie od Krakowa nie różni. Smród id południa po polnoc i smog od wschodu do zachodu Kolbuszki

   Usuń
  4. To zamontujcie te piece ludziom za darmo Ci nie od Kukiza.

   Usuń
  5. Znam co najmniej kilka osób które dla wygody zmieniły ogrzewanie na gazowe ,ale po jednej lepszej zimie ,wróciły szybko do węgla.
   Chyba liczyć nie umieli?
   Albo syf był większy?

   Usuń
  6. Piec gazowy jest bezobslugowy wiec nie wiem o jakim syfie mowa ? No jak ktos w domu palil gazem na 25 stopni to moze i zapłacił więcej w granicy 20-22 w zależności od poziomu koszty pokrywają sie z węglem. Chyba ze ktos ma węgiel z ruskich wagonów 400zl tona to faktycznie gazowe nie maja szans. I nadmienię ze nie jestem sprzedawca pieców gazowych. Po prostu sprawdziłem koszty z kalkulatorem i mi się pokryly. Nawet gdyby byla roznica na sezon licząc 6-7 miesięcy grzania w skali 200-500 zl to i tak zadna roznica w porównaniu do tego ze pol dnia traci sie na ciągle podrzucanie, sprzatanie i syf w powietrzu. Zapasy węgla sie kończą, wiec Państw jak chce pomc to niech pomyśli o dotacji na piece gazowe i renegocjace stawek gazowych. Wiem ze to anty pisowska polityka i zaraz będzie hejt, ale wiem ze mam racje

   Usuń
  7. A na ile mają ludzie w zimie przy małych dzieciach palić ?
   Na 3 stopnie ,aby woda nie zamarzła i mrozu nie było czuć,i by mówić że gazem taniej?
   Teraz są piece z podajnikami do węgla ,nie trzeba pół dnia tracić.

   Usuń
  8. Ile kosztuje ogrzewanie węglem, a ile gazem w w sezonie zimowym przeciętnego domku jednorodzinnego?

   Usuń
  9. Ogrzewanie gazem kosztuje w ch. Ale mój dom jest nieprzeciętny ;)

   Usuń
  10. Jak ktoś ma nowy dom, dobrze izolowany, potrójne okna to może palić gazem i faktycznie koszty ogrzewania nie będą bardzo wielkie. Ja mieszkam w domu w starym budownictwie, nie ocieplonym, koszt ogrzania ok 140m2 miesiąc 1000zł, ogrzanie węglem ok. 600zł. UE dawała dopłaty do kolektorów słonecznych, a powinni dawać do wykonania termoizolacji budynków.

   Usuń
  11. Kolektory słoneczne to też dobra rzecz bo przy dobrej pogodzie ,ciepła woda jest od kwietnia do listopada jak w tym roku
   I też środowisko zyskuje bo nie trzeba palić w piecach do podgrzania wody.

   Usuń
 5. Niech sołtys nie będzie taki do przodu bo jak Polacy sprzedadzą polskie kopalnie Niemcom to wszędzie będą krzyczeć żeby palić polskim węglem i nie będzie lepszego opału nad węgiel.
  Tak jak teraz krzyczą żeby kupować polskie samoloty,których nie ma,bo zakłady zostały sprzedane (nie Polakom).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a tu pan Michał ma 100% racji bo można wprowadzać nowe rozwiązania

   Usuń
 6. Sołtys Kierdziołek z Kolbuszowej Górnej pomacha szabelką, napisze parę koniunkturalnych głupot i na tym się zaczyna i kończy jego wielka działalność.
  Zno się chłopina na wszystkiem, a mundury i zrozumialec, jak to łone majom zakompleksieńcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś złego tu napisałem?
   machanie szabelką?
   zakompleksienie? zarozumialstwo?
   nie znasz mnie więc po co te bzdury wypisujesz?

   czemu nikt nie dyskutuje z treścią?
   uważacie że nie powinno się iść w kierunku ekologicznych rozwiązań to ok, ja uważam że im więcej energii z OZE tym dla nas wszystkich lepiej.

   PS jest jeszcze wiele inicjatyw które nie zostały zaproponowane w czasie mojej kadencji, i co, nie można teraz o nich mówić? chyba można a nawet potrzeba jeśli jest ku temu okazja.

   Usuń
  2. Jako sołtys, mieszkaniec Kolbuszowej masz prawo (i okazje) aby takie tematy poruszać na sesji Rady Miejskiej.Zrobiłeś to?

   Usuń
  3. Złożyłem zapytanie do UM. Z zaciekawieniem przeczytam odpowiedź.

   Usuń
  4. Spoko, nie odpowiedzą.

   Usuń
 7. Bzdury, bzdury, bzdury. "Michałku" węglem tez da się czysto palić.
  Podstawowym błędem jest przewymiarowanie kotła na paliwo stałe.Temat jest bardzo szeroki, wiec na początek polecam link (dla niecierpliwych od 3,16):

  https://www.youtube.com/watch?v=bK1LhGTo7_k

  Tu radny z innej gminy potrafił zając sie problemem od strony edukacyjnej a nie od razu narzucać wysokie koszty inwestycji juz na wstępie. Decyzja co do wyboru źródła ciepła powinna być autonomiczna. Moze od razu narzucić pompę ciepła? (wyczuwam mocny lobbing zaprzyjaźnionych handlowców).
  Stawiajmy na edukacje, fizyka przychodzi na ratunek. ( Michał ty tez sie dokształcaj a nie nabijaj ruskim kieszeń). Jest co najmniej trzy 3 blogi i fora, które temat wyjaśniają szczegółowo i wyczerpująco.
  kolejny link:
  https://www.youtube.com/watch?v=WWPGTmeTDW0
  (w drugim rzędzie siedzi koleszka bardzo podobny do Doriana - i na oko jakieś 30 litrów% młodszy).
  Polecam gorąco.
  Inżynier
  UCZMY SIĘ NA UCZELNIACH NIE NA BŁĘDACH !

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy paleniu gazem, temp okolo 22, 23 stopni na parterze, na najwyższym piętrze nie spada przy takim ustawieniu poniżej 20stopni. Przy obecnych zimach rachunek miesięczny powinien byc w granicach 400-1000 zl w zależności od kubatury i oczywiscie pozostałych czynników. Rachunek w gazowni po przekroczeniu ustalonej wartości również jest inny, bo są niższe stawki.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.