sobota, 9 stycznia 2016

Zasłona dymna

Nie wszyscy wiedzą że Kolbuszowa mimo iż leży na Płaskowyżu Kolbuszowskim, położona jest w kotlinie. Dzięki temu niezmiernie rzadko mamy tutaj gradobicia i burze z piorunami. Niestety ma to też swoje wady.Dymy wydobywające się z kominów naszych domów przez długi czas  zalegają między nimi , nie mogąc się wydostać gdzieś dalej.

Ponieważ kolbuszowianie z racji niskich dochodów palą w piecach czym popadnie, to na co dzień wdychamy w sezonie grzewczym rakotwórczą mieszankę.
Podczas palenia drewna, oraz wysokogatunkowego  węgla , dym podczas rozpalania powinien być białawy, o później prawie przezroczysty. Niestety z kominów wielu domów wydobywają się dymy bardzo różnych kolorów, co świadczy o tym że palimy wszystkim co jest pod ręką i nie jest to zawsze  zgodne  z prawem.Zadziwia tutaj bierność Straży Miejskiej, która udaje że problemu niema.
Pewnie siedzą przy kaloryferach  w magistracie, bo wieczorem trudno wyjść na dwór z powodu zadymienia.

Ile przeprowadzono interwencji w stosunku do mieszkańców, którzy podejrzani sa o spalanie materiałów niezgodnych z prawem? Ile wydano upomnień.? ile nałożono i w jakiej wysokości mandatów?

4 komentarze:

 1. Podejrzewam że tyle samo wydali mandatów trucicielom co właścicielom psów trzymanych na łańcuchu. Nie da sie panie i co im zrobisz.

  OdpowiedzUsuń
 2. jakość węgla z naszych kopalń jest fatalna. wmawia się że jest wręcz przeciwnie i że węgiel z Rosji jest bardzo kiepskie a to kłamstwo.
  sprzedawałem przez kilka lat pod Rzeszowem opał i muszę przyznać że ze względów politycznych wciska się ludziom kit i truje kraj

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115312,co-roku-smog-zabija-3-miliony-ludzi-gdzie-jest-najgorzej

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego nikt nie zajmie się sprawą spalania odpadów poprodukcyjnych przez Fryzła,Orzechów,czy Miturę w centrum miasta?
  Gdzie jest Sanepid? Nadzór budowlany? Policja?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.