sobota, 13 sierpnia 2016

Wirtualna kolbuszowska wioska

Atmosfera w kolbuszowskiej strefie internetowej się zagęszcza.

Sołtys z Górny półki czuje się osaczony. Cokolwiek tam napisze słowem żywszym, to od razu znajdzie się to na Maglu , albo w Super Nowościach.

Radny z Raniżowa , zaciąga do prokuratury innego radnego, który (niby anonimowo), jeździł po nim w internetach jak po łysej kobyle. "Niby anonimowo", bo wszyscy podobno wiedzą kto to jest- nima w gminie drugiego takiego egzemplarza.
Znany miejscowy artysta w starszym wieku, wali różańcem po głowie wszystkich którzy próbują skrytykować PiS w Warszawie, albo (nie daj Boże ) samego Prezesa. To nawet ciekawe, ponieważ sam w młodości chodził tylko lewą strona ulicy i to nie do kościoła.

Słynny miejscowy hodowca owiec, chce się bratać z chłopami ukraińskimi, a nawet muzułmanami pod  warunkiem jednak, że lubią... borszcz ukraiński.Nie lubią tego (borszczu)  miejscowi narodowcy, i zanosi się na jaki lincz, pojedynek na wiersze (albo co?).

 Narodowcy zaś oraz  Redaktor, grają na nucie patriotyczno- narodowej, fałszując niemiłosiernie, ale za to tylko  w  czasie przeszłym.Teraz się lepi nikomu nie narażać.

Zawodowy specjalista od robienia wody z mózgu, jeździ nie tylko na nartach ale też  po PiS-sie i katolach. Jest to zastanawiające, ponieważ sam posłał swoje dzieci do szkoły w której do oceny końcowej  bierze się pod uwagę gorliwość religijną.Co jest?


Próbowałem podjąć dialog z tym towarzystwem i dorobiłem się jedynie łatek w postaci "ciemnogrodu pisowskiego", "lewaka", a nawet oskarżono mnie że piję wódkę z "Radwańskim".
To ostatnie może być akurat prawdą- bo na prawdę nie wiem z kim ostatnio piłem.

Moim zdaniem nie ma się co podniecać, wszyscy i tak  skończymy w żółciusieńkim piasku na górce przy kaplicy , albo w wodzie pod Werynią.
8 komentarzy:

 1. a czy kiedykolwiek ta atmosfera była "rzadka"?

  "naprawdę" - nie "na prawdę"
  skończymy w piaseczku ale skończmy przynajmniej ze znajomością ortografii :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Egzemplarzy" wyjątkowych jest więcej w Raniżowie ,a podobno jest tam też Biały Kruk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kogo masz ma myśli?

   Usuń
  2. A kto pyta ,ślepy czy głuchy?

   Usuń
  3. Jak takie elementy kierują Raniżowem to napawa to smutkiem.

   Usuń
 3. Maglu proszę o zdjęcie tego rowerzysty o tyłu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten anonimowy z Raniżowa to przyboczny z Grądziela

  OdpowiedzUsuń
 5. mówi się tez o Pierwszej Damie ☺

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.