czwartek, 29 września 2016

Kolbuszowska "porodówka" w Super Nowościach

Na jedynce w Super Nowościach.
W Korso Kolbuszowskim króluje zaś zarośnięty radny Dariusz Sobolewski. Fakt, mógł się ogolić, ale żeby od razu dawać to na pierwszą stronę?

A mnie zastanawia jeszcze co innego. W 2015 roku w powiecie kolbuszowskim przybyło 615 noworodków, tylko 167 z nich urodziło się w kolbuszowskim szpitalu.Dlaczego Panie dyrektorze Strzelczyk?

Zamiast poprawić jakość pracy szpitala, tak aby nasze panie chciały tutaj rodzić, będzie się likwidować bo nie ma chętnych. Gdzie tu logika?

Józef Kardyś twierdzi, że nikt nie może mu zarzucić, że jest mało aktywny w trosce i zaangażowaniu w ratowanie szpitala.

Panie Starosto!

W leczeniu najważniejsza jest prawidłowa diagnoza.Trzeba najpierw ustalić: dlaczego pacjenci nie chcą się tutaj leczyć.
Ja to wiem, Pan to wie, wszyscy to wiemy.Pompowanie kolejnych pieniędzy  w szpital, nic tu nie zmieni.


20 komentarzy:

 1. Kurdyś i Szczelczyk uprawiają bufonadę. Lekceważą personel,szczególnie ten średni i niższy. Wszyscy obiecują przed wyborami. Na taki sobiepaństwo,na taki!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak tak to mało powiedziane .Jak został Starosta to mowił że Strzelczyka musi sie pozbyć.A teraz to sobie wchodza bez wazeliny jeszcze dobrali dr.Ragana no bo chodziło o głos dla Starosty.I tak krecą Lody i nikt tego nie widzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dr.Regana to dwa kroki w tył i czapka z głowy doktor który nikomu nie odmówił pomocy ,lekarz godny większego szacunku niż politycy .

   Usuń
  2. Maziarz też się polityką nie zajmuje.

   Usuń
 3. a kto głosował na Józefa Kardysia?
  WY i WASZE rodziny.
  więc CICHO TAM!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ze Dyrektor szpitala przepieknie mydli oczy swoimi pseudo menedzerskimi wywodami wszystkim radnym i komisji zdrowia to juz wiadome od kilku pieknych lat, wszyscy są rzekomo zadowoleni, najwyzej Kardys pogrozi palcem i niema dyskusji ... natomiast prawda jest taka ze Strzelczyk traktuje szpital jako swój własny folwark, o którym jak widac ma znikome pojecie. w czasie gdy mamy 500+ wpompowane duze pieniadze w remont i wyposazenie oddziału, zadowolone pacjentki z obsługi personelu Pan MENEDŻER go zamyka toz to kpina i totalna niekompetencja. kto bierze odpowiedzialnosc za takie błędy urzedników? !!! NIKT zgroza ... Strzelczyk to kawał ładnie ubranego cwaniaka i poza tym nic. i tak wystarczy zapytac personelu Panie Starosto Panie Pośle jaki jest stosunek dyrekcji do ludzi tam pracujacych . zero szacunku. dno. cała ta sytuacja odbija sie oczywiscie na pacjentach i ich zadowoleniu oraz stanie zdrowia. najlepiej zrobic tu paliacje umieralnie czy kilka ZOLi bo to sie opłaca hahahaha.

  OdpowiedzUsuń
 5. to są jaja na co ci kolesie sobie pozwalaja. smiejmy sie i klepmy po plecach

  OdpowiedzUsuń
 6. Curuś nie cicho,cicho. Nam coś ktoś obiecywał. Ktoś coś deklarował.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy następnych wyborach trzeba żądać od przyszłych radnych powiatowych kogo będą popierać- wybierać na starostę, wtedy zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Starosta i dyrektor szpitala dziś pokazali radnym miejskim środkowy palec

  OdpowiedzUsuń
 9. No cóź Maglu, to już ten wiek,kiedy życie przestaje dawać, a zaczyna odbierać. Niektórym rozum. Typujesz, czy Ci pomóc kogo dopadło. Słychać,widać i zalatuje stęchlizną. Wyliczamy?

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Magiel...nie często się z Tobą zgadzam, ale w tym przypadku w 100%!

  Szczerze...jak zlikwidują porodówkę, potem inne oddziały, na końcu szpital, jeszcze jak np. sąd przeniosą, starostwo zlikwidują i inne tego typu PUBLICZNE urzędy poprzenoszą do ościennych powiatów, to będzie naprawdę dziura...

  Kolbuszowa jednak wyróżniała się tym, że była na szlaku transportowym, niby mała mieścina, a sporo osób w Polsce ją zna nie tylko z tego, że na bank się zarobi mandat od naszych czujnych stróży prawa, ale po prostu, to miasteczko, które ma blisko do Rzeszowa (stolicy bądź co bądź województwa), na lotnisko w Jasionce, czy do Mielca-dużo firm i firemek.

  W naszym mieście naprawdę jest potencjał!

  Panie Zuba, Panie Kardyś, Panie Pośle, Panowie Radni...twórzcie miejsca pracy! Kanalizacja kuleje-lada dzień trzeba będzie płacić olbrzymie kary za jej brak do Unii, oczywiście za nasze pieniądze!!! Do roboty jest jeszcze cała infrastruktura drogowa, wg mnie powinien być chodnik chociaż z jednej strony w każdej wsi, bezpieczniej, ponadto jakieś pobocze, czy kawałek szerszej jezdni, jak się z wioski na wioskę przejeżdża rowerem, 1m to dużo? Można wymieniać w nieskończoność...

  Szanowni samorządowcy, jakie macie propozycje na kolejne lata? Jakie inwestycje?
  Wytłumaczenie: nie ma pieniędzy? Ach tak? To po prostu nie umiecie ich zorganizować! Nie unijne! Nie unijne! Z budżetu! Ruszcie szanowne 4 litery. Szukajcie inwestorów na strefę, dajcie ludziom pracę i płacę.

  Pozdrawiam,
  Bob budowniczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. A może zadbać o kadrę na porodówce, abyśmy kobiety miały u kogo bezpiecznie prowadzić swoje ciąże. Urodziłam jedno dziecko, ale nie w Kolbuszowej, prowadzona przez tutejszych ginekologów z pewnością nie donosiłabym swojej ciąży. Czas zrozumieć ze kluczem jest zatrudnienie kompetentnych lekarzy u których kobiety nie boją sie o życie swoje i swoich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 12. Za takie oszczerstwa droga pani należy się pani sprawa sądowa. Ten niby nie kompetentny personel poprawia błędy po hospitalizacjach w tych niby super rzeszowskich szpitalach pan starosta powinien coś o tym wiedzieć skoro ostatnio uratowali życie bliskiej mu osoby. Następnym razem.niech się pani 10 razy zastanowi zanim coś napisze. Problemem nie jest nie chęć do rodzenia w Kolbuszowej bo takich kobiet nie brakuje i to nie tylko mieszkanek Kolbuszowej problemem jest dyrektor który sam opowiada kłamstwa o oddziale któremu nie zależy ani na personelu ani na oddziale taka osoba powinna zostać pozbawiona stanowiska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno z tych co znam dr Dziewic jest OK, a tacy co zarażają bakteriami albo są zawsze zmęczeni i robią łaskę że pójdą do porodu jak wszystko zrobi za niego położna.
   Niech dyr szpitala weźmie przykład z oddziału urologicznego gdzie dobry lekarz przyciąga pacjentów nawet z innego województwa.
   W tych dużych szpitalach też nie jest super, jednakże tam o "wyrazach wdzięczności" nawet nie pomyślą bo się boją.
   Wniosek jest jeden: zatrudnić "profesjonalistów" a porodów będzie dużoooooo więcej w Kolbuszowej (a z tym wiąże się chyba też kasa dla szpitala i problem znika).

   Usuń
  2. Jakie to typowe dla Kolbuszowej obarczyc wina lekarzy docencie persobel ludzie bo wkoncu zostaniecie bez szpitala z tala polityka dyrektora. Dla wiadomości 'wszystko wiedzacych' to ze oddział ginekologiczny został odnowiony to zasługa personelu a ni dyrekcji która przypisana Sobie całe zasługi co jest typowe dla nich .. Bardzo dziękuję całemu personelowi oddziału polozniczego zarówno lekarzom i położnym dzięki nim mogę cieszyć się wspaniałą zdrowa córeczka i zaznaczam że wmojej sytuacji podróż do rzeszowa oznaczała by śmierć moja i dziecka po drodze. Przypominam że są sytuacje nagle gdzie liczy się czas i profesjonalizm i to wszystko macie pod nosem .Współczuję personelowi który musi'wspolpracowac' z takim dyrektorem

   Usuń
 13. Man 3 dzieci wszystkie ciąże były prowadzone przez kolbuszowskich lekarzy. Wszystkie porody były w Kolbuszowej i dlatego nie rozumiem skąd taka decyzja. Nie mam żadnych zastrzeżeń jest przyjemna atmosfera wszyscy się troszczą o pacjentki. Moje znajome rodziły w rzeszowie i powiedziały ze to juz ostatni raz na szopena leży się na korytarzu i nikomu to nie przeszkadza a tu takie warunki i oni chcą zamknąć porodowke kto tym zarządza to kpina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo chodzi o to żeby Brajanek czy Mistofeles urodził się w Rzeszowie a nie w Kolbuszowej to tak jak biedne bogacze zamiast RKL robią to w RZ .

   Usuń
 14. Strzelczyk traktuje szpital jakby należał do niego robi sobie co chce nie bierze pod uwagę opini mieszkańców nie liczy się z nikim a Kardys i Chmielowiec mu tylko przyklaskuja. W głowie się nie mieści ze nikt nie zrobi z tym porządku aż strach pomyśleć co będzie dalej działo się z tym miastem jak zarządzają nim tacy ludzie jak Kardys i Chmielowiec ...Pan dyrektor Strzelczyk za wszystkie swoje przekręty powinien już dawno być pozbawiony stanowiska dziwne ze każdy o tym wie a nikt z tym nic nie robi

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.