piątek, 30 września 2016

Korso Kolbuszowskie pokazało piersi (piersi w nauce piersi w sporcie)


Pani redaktor Lidia Grabiec , tak była zaaferowana poszukiwaniem na sali obrad Rady Miejskiej, miejscowej sławy dziennikarskiej- Pawła Galka, że nie zauważyła, że za jej plecami siedział Magiel.

I skrobnęła w Korsie, że zawsze jest najpierwsza, a nawet jedyna ( w swoim rodzaju).Problem z Korso polega na tym, że jest jałowe. Rzucą informację i nie pójdą krok, kilka do przodu.
Brak odredakcyjnego komentarza ,  opinii z dwóch biegunów konfliktu interesów. Najczęściej przedstawiają pogląd na sprawę miejscowej władzy i na tym się kończy.
Sprawia to wrażenie, że Korso to tuba miejscowego układu.
Szanowna Pani Lidio! Chętnie przeczytam Pani bardziej  osobisty komentarz do "sprawy szpitala".
Czy odważy się Pani?Ot taki mały prezencik, dla samej siebie z okazji 25.  urodzin.29 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupek czy gówniak dorwał klawiatury .

   Usuń
 2. Od komentarzy są blogi. Medi mają docierać do faktów i je prezentować.
  Dziennikarstwo nie polega na tym ze laicy przysluchuja się sporom fachowców i feruja wyroki na podstawie tego co im sie tam wydaje. A potem, gdy okaże się że się pomylili oczywiście nie przepraszaja bo ludzie już są zajęci nowym wskazywaniem winnych.

  Nie przenos standardów magla na prasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są standardy gazetek zakładowych.Obowiązkiem wolnej prasy jest obiektywne przedstawianie faktów, oraz odredakcyjny komentarz.To kanon ale nie w Korso Kolbuszowskie .
   "Donos na radnego", to fakt, czy też dowolna interpretacja redakcji zwykłego listu z prośba o interwencję do wojewodziny?Na tym polega rzetelne dziennikarstwo?

   Usuń
  2. Anonim z 20.51 "Medi mają docierać do faktów i je prezentować. " - więc dlaczego tego nie robicie? Ale mam i odpowiedź: "laicy przysluchuja się sporom fachowców i feruja wyroki na podstawie tego co im sie tam wydaje. " - całe korso! Plus za rzetelną opinię na swój temat :)ekstra i raz rzetelnie :)

   Usuń
  3. "laicy przysluchuja się sporom fachowców i feruja wyroki na podstawie tego co im sie tam wydaje"
   "Od komentarzy są blogi. Medi mają docierać do faktów i je prezentować" --- zapachniało Korsem. To Czytelnicy powinni Was bronić, a nie Wy sami. W dobrym materiale dziennikarskim powinien być odredakcyjny komentarz. DOBRY DZIENNIKARZ JEST OPINIOTWÓRCZY!

   Usuń
  4. A ja wolę jak dziennikarz jest obiektywny i nie uczy mnie co mam myśleć na dany temat bo on tak myśli.Powinien przedstawiać różne opinie mieszkańców bo nie sądzę aby wszyscy byli jednomyślni,a czytelnik sam oceni co jest np. dobre,kto ma rację.

   Usuń
  5. Standardem obiektywnego niezależnego dziennikarstwa, jest wyraźne oddzielenie obiektywnej informacji od od redakcyjnego komentarza i opinii osób zaangażowanych.Wtedy ty sam decydujesz czy się z tym zgadzasz czy nie.Niestety dzisiaj coraz częściej dziennikarstwo sprowadza się do serwowania propagandowej papki zgodnej z linią polityczną pisma.Trudno tam odróżnić fakty od tego co jest tylko komentarzem redakcji.

   Usuń
  6. "A ja wolę jak dziennikarz jest obiektywny" - ja też. Dlatego też nikt kto ma choć odrobinę oleju w głowie nie bierze korsa do rąk - bo i po co.
   Ale zacznijmy od słowa "dziennikarz" - że robisz w tej gazetce nie znaczy że nim jesteś, dyplom pokaż chyba się nie wstydzisz.

   Usuń
  7. Nie robię w tej gazecie i nie pracuję jako dziennikarz,olej mi się w głowie skończył i tryby zatarły
   i dlatego czytam korso kiedy mnie coś interesuje.
   żyjemy w wolnym kraju(jeszcze)i mamy wybór.
   Ty wielki krytyku jak nie masz ochoty to nie czytaj,możesz czytać Przyjaciółkę...

   Usuń
  8. Przyjaciółka odwrotnie niż korso dobrze się kojarzy. A nawet bardzo dobrze i to każdemu.Czytasz co chcesz i co bez problemu zrozumiesz ;)

   Usuń
  9. Różne rzeczy się ludziom różnie kojarzą.
   Nie mam nic przeciw Przyjaciółce,podałam ci tylko przykład że masz wybór i inni też mają,a tobie nic do tego.
   Po łebkach bo po łebkach ,ale chociaż trochę liźniesz wiadomości co się w powiecie dzieje.
   Jakby nie Magiel i Korso to kto ci co powie burmistrz? On nic nie wie.

   Usuń
 3. Komentarze odredakcyjne to Maglu masz w Wiadomościach TVP.
  Nie masz raczej pojęcia o dziennikarstwie więc po co gadasz takie głupstwa. Twój poziom już ludzie znają ale tylko laicy się nim jarają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, jakby tak która z korsa zajarała, to może by się i dało przeczytać choć też wątpię. Tak z ciekawości - kto tam po dziennikarstwie jest i na jakiej uczelni studiował?

   Usuń
  2. Informacja + wyraźnie oddzielony komentarz to podstawa rzetelnego , obiektywnego dziennikarstwa.Tak pisze New York Times, Washington Post. Zamiast tego Korso Kolbuszowskie serwuje tendencyjną papkę, czego sztandarowym przykładem jest ostatnia pierwsza strona tego tygodnika.
   Nawet te 3 zdania które napisałaś/napisałeś są doskonałą tego ilustracją. Jeśli potrafisz by obiektywnym dziennikarzem to zademonstruj to.

   Usuń
 4. Magiel sugerował, że Korso się nie zajmuje porodówką. Kiedy okazalo sie ze jest inaczej odwraca kota ogonem. Tak jak Zuba i reszta, magiel sie nie przyzna do bledu. Jest w koncu kolbuszowski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kłam!
  Magiel tylko zasugerował , żeby zamiast nieogolonego radnego na jedynce był dr Arkadiusz Fils z noworodkiem na ręku.Był?A może była jakaś pielęgniarka z porodówki pod rękę z dyrektorem Strzelczykiem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Cel magiel osiągnął: skutecznie odwrócił uwagę od tego ze media z ktorymi trzyma sztame na sesji sie nie pojawily i pielegniarek nie wysluchachaly

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z jakimi to według ciebie mediami Magiel trzyma sztamę? Przegląd i Ziemia kolbuszowskie obie finansowane przez powiat i gminę więc są na usługach wielkich darczyńców co parę stówek z łaski im rzucą na miesiąc na drukarnie. Na czyich więc usługach korso co też o niewygodnych tematach milczy jak grób?

   Usuń
 7. a niech zamkną - będzie to Sukces starostwa, b eda oszczędności...

  OdpowiedzUsuń
 8. Magiel czy ty przypadkiem nie byleś na obiedzie w Galicji z wójtem Raniżowa ,bo wypominasz lata kobiecie ?
  Jeszcze z rok i biorąc z niego przykład napiszesz że są "Za stare ,za drogie..."i trzeba je zamienić na młode i piękne stażystki bo będą oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gust od lat mi się nie zmienia, lubię panie w wieku balzakowskim.Dużo umieją,wiedzą czego chcą, są dyskretne i potrafią wiele wybaczyć.Same zalety.
  Masz więc duże szanse- kolbuszowskimagiel@gmail.com ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze względu na wiek mam szanse tylko na stażystkę w Raniżowie .
   Muszę tylko sprawdzić w Korso pozostałe wymagania pana wójta.

   Usuń
  2. Mi się nie śpieszy- poczekam. ;)

   Usuń
  3. Komu ,jak komu ,ale Maglowi to stażystka raczej jest nie potrzebna.

   Usuń
 10. "... nie zauważyła, że za jej plecami siedział Magiel." - To że Magiel siedział stylu nie zmienia faktu, że zdanie z artykułu w Korso: "...żadne inne MEDIA nie zainteresowały się tym tematem" jest nadal logicznie poprawne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się zgadza ale trzeba dodać do tego słowo - zależne, tzn. mające do gadania tyle co im każą.

   Usuń
  2. To zdanie z korso jest poprawne tylko wtedy, gdy nie wiesz kim jest Magiel.

   Usuń
  3. Kim jest Magiel? przecież wszyscy wiedzą i mają stuprocentową pewność! spytaj - się przekonasz :)

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.