niedziela, 4 września 2016

Prezes Lucjan Szumierz


Idąc dzisiaj do kościoła, zastanawiałem się, jak teraz zwracać się do księdza Lucjana Szumierza: proszę księdza proboszcza, czy już od razu panie prezesie?


Idą nowe czasy i kościół oprócz energii duchowej , oferować będzie też inną, pobieraną bezpośrednio z kosmosu.
9 komentarzy:

 1. Do tego dojdą ryby,chleb, wino i zamiast do galerii będziemy w niedzielę chodzić do kościoła.

  OdpowiedzUsuń
 2. To i tak nic. Biskup Nerka przysłał nam do Kosów nowego proboszcza. Czekaliśmy na niego od dawna bo Stanisława każdy miał już dość. No ale układy układziki i przysłali nam kolejnego dziadka. Nic się u nas nie zmieni strasznie zawiedliśmy się na biskupie. szkoda że nas tak potraktował.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Bóg jest jeden i módlcie się do niego i nie ważne czy kościół jest w Kosowach Niwiskach czy Kolbuszowej szkoda Wam litry paliwa czy chcecie się modlić do WASZEGO księdza .

  OdpowiedzUsuń
 4. Należy się cieszyć z takich inicjatyw. Niedoczytałeś Maglu, gapo jedna, że i Górna jest w tym przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że prąd z solarów w parafiach popłynie szybciej, niż powstanie kanalizacja na Górnej w ramach etapu III realizowanego przez Gminę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tacie Tadeusz dojdzie tate Lucjan

   Usuń
 5. Parafia kupno rowniez zaczela taka inwestycje. Nie zdziwiłbym sie gdyby parafie z calej gminy w tym uczestniczyly. W koncu "ksiezego pola" ani gotowki na inwestycje zadnemu "prezesowi" nie brakuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Inwestycje inwestycjami .... Ale po wczorajszych ogłoszeniach parafialnych... czuję niesmak... Ks Proboszcz prosił bardzo serdecznie Kobiety, żeby pomogły plewić krzewy wokół kościoła... bo? bo odpust, bo pani pracująca nie daje sobie rady i trzeba pomóc... rany ludzie - miłosierdzie miłosierdziem, ale czy ktoś pomaga mi w mojej pracy? To po pierwsze, a po drugie za śp.ks.Jana Guta zajmowano się obejściem co jak co, dużo lepiej(chodzi mi o zieleń koło dużego chodnika od strony cmentarza na ul. Narutowicza). Zawsze było ono zadbane... nie trzeba było większych uroczystości, np pogrzebów czy odpustów... żeby kwitły piękne kwiaty i były one wyplewione i podlewane... Ks. Proboszcz powinien jeszcze poprosić Panów o przyniesienie drabin i zmiecenie pajęczyn w kościele....

  OdpowiedzUsuń
 7. Obecnie w całej inicjatywie uczestniczy około 300 parafii z Podkarpacia. Celem wszystkich spółek ma być działalność w branży fotowoltaicznej. Jak informuje Kazimierz Jaworski, spółki mają doradzać poszczególnym parafiom przy budowie elektrowni fotowoltaicznych, a w tym celu b. senator chce wykorzystać należące do parafii grunty gorszej jakości (klasy IVa, V i VI).

  OdpowiedzUsuń
 8. Kościół jest domem Bożym, nad którym opiekę sprawuje ks. Proboszcz ale do pomocy ma parafian.Ludzi wierzących,którzy tworzą jedna wielka wspólnota, dbajmy o to.W pełni popieram pomysł Księdza Proboszcza, wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za nasz kościół.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.