piątek, 14 października 2016

"Banderowcy w Kolbuszowy" - fakty (po faktach)

W od lat Kolbuszowej działa ciekawy animator kultury, poeta, człowiek orkiestra Janusz Radwański.

 Pierwszy w dziejach naszego miasteczka czytał wiersze z balkonu.Pierwszy dał pełny koncert na miejscowym moście w biały dzień (nie fałszując).Tworzy oprawę muzyczną, na licznych miejscowych wydarzeniach kulturalnych.Był współorganizatorem oznaczania dawnych granic kolbuszowskiego getta.Co miesiąc na spotkaniach literackich „Sekcja wiersza” w bibliotece czyta i analizuje jeden z wierszy napisany po 1989 roku.
Jest  też organizatorem licznych spotkań z poetami, także spoza Polski.

Ostatnio zaproszony został Borys Humeniuk, który akurat promuje swój tomik poezji w całej Polsce.Jedno z jego licznych spotkań miało się odbyć dzisiaj w kolbuszowskiej bibliotece miejskiej.

Aliści...

Spotkanie się nie odbędzie, ponieważ okazało się, że poeta przy okazji jest taki jakiś niepoprawny politycznie.

--------------------------------------
Tyle fakty. Dalej rozpoczyna się chamska , prostacka nagonka motywowana  osobistymi urazami.
Nie będę nawet tego komentował, bo do tego poziomu, to ja się nigdy nie zniżę.


8 komentarzy:

 1. Na balkonie?
  Julia??
  Zdjęcie roku!
  Maglu jedziesz po barierce!

  OdpowiedzUsuń
 2. (Łk 12,1-7)
  Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Chamska , prostacka nagonka motywowana osobistymi urazami" Jakimi to osobistymi urazami kierował się Karol Wesołowski, który ujawnił aferę? Radwański zaprosił do Kolbuszowej banderowca. O sprawie pisały media ogólnopolskie. Tego nie da się zamieść pod dywan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Media "ogólnopolskie" zacytowały tylko media "kolbuszowskie".
   Wesołowski stwierdził fakt,organizator się ustosunkował i imprezę odwołał.
   Problem nie w treści, ale w formie która nastąpiła później.

   Swoją droga ktoś ten tomik poezji wydal,ktoś zorganizował turę autora po całej Polsce.O tym media wyczulone na banderowców milczą.

   Usuń
  2. Media ogólnopolskie przeważnie cytują te lokalne czy regionalne. Nie jest w tym nic nadzwyczajnego.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Media ogólnopolskie? Parę niszowych portali narodowców. Tyż mi autorytety.

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak zorganizowano kilka lat temu spotkanie z osobą która opowiadała pierdoły a teraz łamie prawo to jest ok? Co prawda to prezydent RP ale też wstyd dla organizatorów.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.