sobota, 29 października 2016

CBA w Kolbuszowskim Maglu


Z braku czegoś lepszego do roboty (jak to u bezrobotnych kawalerów bywa), przy butelce piwa, poszukiwałem przyczyn jakiejś takiej nie takiej  kondycji finansowej  kolbuszowskiego szpitala.

Na pierwszy ogień poszły zapytania ofertowe ZOZ Kolbuszowa.

Pierwsze z brzegu.Czy naprawdę w caluśkiej Polsce, jest tylko jedna firma, które takie rzeczy sprzedaje?

Dlaczego nie ma zwyczajowych przynajmniej 3 ofert, albo jak sugeruje ministerstwo- pięciu?

-----------------------------------------------------
Sprostowanie

Fakt te filtry sprzedaje w Polsce jako monopolista tylko producent.Jeszcze 3 lata temu, były w hurtowniach taniej o kilka tysięcy złotych.

Co ciekawe filtry te można nabyć po 300$ na E-bay z... Chin. Prawdopodobnie tyle kosztuje firmę wyprodukowanie takiego cacka.Reszta to dystrybucja + .... czysty zysk.
Kapitał rżnie nas na żywca.

------------------------------------------------------

Może tak komisja rewizyjna Rady Powiatu przyjrzy się umowom jakie zawiera, (i na jakiej zasadzie) ZOZ w Kolbuszowej?

P.s. Wczoraj widziałem starostę Kardysia. Chodził niezwykle wyprostowany. Czyżby plotki o tym, że ktoś w Rzeszowie stawiał go do pionu były prawdziwe?
Ja jednak wierze, że to cudotwórcza moc kolbuszowskiej kolegiaty.

32 komentarze:

 1. A gdzież przeciwnik zamykania oddziału radny Fryc członek zresztą szpitalnego jakiegoś ciała?
  Panie Józefie, do dzieła ale tak normalnie, po ludzku, nie po waszemu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ho ho hooo a ty to co? samemu nie potrafisz? może powiesz co i jak zamias hejtować i pajacować

   Usuń
  2. Ja nie biorę jako radny z kieszeni Fryca kasy a on jako radny i owszem. Prócz tego nie głoszę jak on że wszystko mogę i bójta sie mnie. Siedzi w tym szpitalu jako członek czegoś tam to niech w końcu coś pożytecznego za tyle lat zrobi. Jak znalazł wstawi do ulotki wyborczej może nawet głos na niego oddam.

   Usuń
 2. magiel nie bój żady w poniedziałek Kardyś zaoferuje Ci stanowisko prezesa,no chyba że jesteś po 2 fakultetach to ni mosz szansy,papiry do kosza i mów że po gimnazjum

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. koń by się uśmiał. naprawdę sadzisz że zabawny jesteś?

   Usuń
  2. magiel myślisz że firmy sprzedające filtry i inne akcesoria medyczne nie mają ludzi od wyszukiwania postępowań ofertowych?

   Usuń
  3. koń się śmieje ,a ciebie zazdrość ściska,idź na ryby ,na grzyby,wyluzuj bo życie jest jedno i zwykle zawsze pod górkę

   Usuń
 3. Magiel należy Ci się odznaczenie za zaangażowanie w sprawy szpitala.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z innej beczki. A gdyby tak zlikwidować powiat bo za bardzo to on kasy nie ma, po prostu bidny- co by zrobił nasz, jakże kochany starosta z podwładnymi tłumacząc na jego dialekt nie obrażając niko- parobkami. A kasy pozostaje że nie wiadomo co z nią robić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Maglu poczytaj troche na temat plynow...sprzedawcow jest wielu ale kto wygra ze sprzedawca i najwiekszym w Polsce producentem tego typu plynow?jest jeszcze jedna firma ktora produkuje ale znacznie mniejsza pod wzgledem oferowanych plynow-Baxter.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magiel mieszkasz w głowach (frycujesz?),raz piszesz,że masz żonę - co wyjaśniałoby zainteresowanie porodówką,za jakiś czas piszesz,żeś kawaler i do tego stary. -Ten delikatny chrobot to mogą być wyrzuty sumienia.
  A tak z innej beczki. Skąd u Cię wiedza na temat zamówień publicznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. magiel ma żonę ,ale nie mieszka z nią,bo była taka upierdliwa jak ty

   Usuń
  2. Magiel Tak mocno zaangażował się w obronę oddziału że zaczął rozmijać się z prawdą.Może warto by wiedzieć czy filtry innej firmy nadają się do posiadanego już sprzętu. I przestać udawać najmądrzejszego!Myślę ze rehabilitacja i geriatria jest w starzejącym się społeczeństwie bardzo potrzebna?być może Tobie Maglu też. Sto czterdzieści kobiet rocznie bez problemu urodzi w Rzeszowie, a na rehabiltację wyjazdową nie ma szans.

   Usuń
  3. Lepiej chmielować, zubować i gilować? i jeszcze kardysiować :) no to żyjesz w idealnym świecie co? i jak tam w tym świecie będzie wyglądać porodówka? :)

   Usuń
  4. Filtry innych firm nadają się do tego sprzętu, produkowane są jednak w Chinach, więc nie polecam.We wpisie dodałem sprostowanie.
   W powiecie kolbuszowskim, przybyło (jak prawił starosta) ponad 600 noworodków.Czyli rynek zbytu na te usługi jest.Warto o niego zawalczyć skoro władowano już w ten oddział tyle pieniędzy.

   Usuń
 7. Magiel ty lepiej nie wyrzucaj tych dyplomów tylko dobrze schowaj w sejfie.
  Bo jak se te niedouczone Filipy z kapusty zrobią papiry to wymagania bedą insze i musiał byś się edukować,a tak pokażesz dyplomy i będziesz wiecznym prezesem jak co niektórzy dyrehtorami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Tylu niedouków doktorami i to z pokolenia na pokolenie. Już wiesz dlaczego wybór pada na Rzeszów albo Mielec?

   Usuń
 8. Tu nie ma mowy o doktorach tylko o dyrektorach więc następnym razem czytaj dokładnie .Bo nie wiadomo czy kretynizm u ciebie z pokolenia na pokolenie czy brak jodu w dzieciństwie.A na to, to ani Rzeszów ani Mielec nie pomoże .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Amoże zła diagnoza i leczenie nie pomogło?
   Wystarczyło zbadać jod.

   Usuń
  2. Niebywałe! doktory za darmo udzielają porad...na Maglu :)

   Usuń
  3. Że za darmo to rzeczywiście niebywałe ale z właściwą sobie "kulturą" z której słyną wszędzie.

   Usuń
 9. Co wy chopoki chceta? Kardyś przaśny chop jest ale swój. Z naszych korzyni wyrós. Wy mu tu o porodówce, a w Zambii który był? No? A piosenki religijne śpiwoł z dziećmy? Łoklaski zbiroł?

  OdpowiedzUsuń
 10. parafrazując Kochanowskiego można napisać"dalekoście się od swych przodków odstrzelili ,
  Mało żeście POWIAT w nice obrócili"

  OdpowiedzUsuń
 11. Walczący o przetrwanie oddziału całkiem zatracili poczucie rzeczywistości. Hasło najlepsza porodówka na Podkarpaciu to niestosowny żart w poważnej sytuacji. Może dlatego mieszkańcy nieufnie odnoszą się do protestu. Wystarczy że politycy kłamią. Od personelu medycznego oczekuje się rzetelności. Zastanówmy się kto ma rację. Kilkadziesiąt osób personelu czy kilkaset kobiet rocznie które nie chcą rodzić w Kolbuszowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpiękniejsza porodowka na Podkarpaciu a nie najlepsza....proszę lepiej oglądać.Teraz proszę zg... personel tam pracujacy bo tak najłatwiej.

   Usuń
  2. A ginekologia też nie jest ważna?czy wy wiecie ilu kobietom poprzez różne zabiegi,operacje poprawia się jakość życia?

   Usuń
  3. Rzetelnie to proszę czytać co było napisane na transparentach.Poza tym walka o porodowke i ginekologie to jest bardzo poważna sprawa.

   Usuń
 12. kardyś zaniza liczbę porodow kolbuszowej faktyczna liczba w 2014 to 426 w w 2015 to 369 i podobnie sie ma w pobliskich szpitalach strzyzów 2015--342
  2014--319
  nowa dęba 2015--400
  2014--319
  nisko 2015--138
  2014--616
  łaŃCUT----2015--461
  2014--454
  TARNOBRZEG--2015--576
  2014--554
  PORODY SA PODBNE POMIMO UTRUDNIANIA I ZAWIESZANIA PORODÓWKI OD 2012
  TO JEST FAŁSZOWANIE DANYCH BO PODAJE PUBLICZNIE 1
  COŚ 167 CZ MNIEJ I LUDZIE NA CZELE Z RADNYMI POWITU KUPUJĄ

  OdpowiedzUsuń
 13. To są fakty.Nie liczy się liczba tylko to że tam rodzi się nowe życie.To że kobiety w różnych sytuacjach ginekologicznych są ratowane to Nie Jest Ważne?? A dla mnie porodowka jest wazna bo ja tam się urodziłam i moje rodzeństwo to jest honorowa sprawa dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ile w powiecie kolbuszowskim jest porodówek ,a ile gabinetów rehabilitacji?????????????????

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja się tak tylko zapytam czy w Kolbuszowej to ziemi brakuje że ten prywatny inwestor nie może wybudowac sobie budynku ,tylko pcha się na gotowe
  Starosta pod Werynią ma całe połacie odłogów.Jak powstawały szpitale w Rzeszowie to na ściernisku,anie w szpitalu państwowym.

  OdpowiedzUsuń
 16. Maglu jutro korowód Świętych.
  Przebierać się nie musisz.
  Wyjdź na ulicę,a my owczym pędem wyjdziemy również. Szczelczyka na takach będzie wiózł jeszcze Starosta, a inny Józef skrzynie ferajnę i będzie się działo, będzie radośnie!

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.