sobota, 1 października 2016

Grzegorz Wójcicki- nareszcie potępiony za niewiarę

Sztuka ta została wystawiona na scenie kolbuszowskiego MDK przez młodych artystów z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. „Spektakl zwieńczył projekt innowacji pedagogicznej” – wyjaśnił tuż przed występem Dariusz Fus, dyrektor liceum. „Przez dwa lata odbywały się w szkole warsztaty teatralne, które prowadził Grzegorz Wójcicki, teatrolog, reżyser, aktor Theatrum Mundi działającego pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Ich celem było przygotowanie uczniów do właściwego odbioru sztuki. Miały rozwijać zainteresowania teatralne, ale miały też służyć pokonywaniu nieśmiałości, tremy – podkreślał dyrektor.


Spektakl okazał się wielkim sukcesem. Publiczność brawami na stojąco nagrodziła występ młodzieży z kolbuszowskiego LO. W trwającym ponad godzinę przedstawieniu młodzi ludzie, z właściwymi swojemu wiekowi werwą i entuzjazmem, ukazali moc Bożego miłosierdzia, ale i klęskę człowieka, który w to miłosierdzie zwątpił.

...

Bezpośrednie przygotowanie spektaklu trwało od października 2015 r. Zespół w składzie: Adrianna Augustyn, Natalia Dłużyńska, Natalia Kolasa, Weronika Malinowska, Róża Salwik, Zuzanna Salwik oraz Beata Serafin pracował bardzo intensywnie. Okres przed premierą to były dziesiątki godzin spędzonych na przygotowaniach. Praca nad dykcją, ruchem scenicznym, emisją głosu. Dodatkową wartością była muzyka „na żywo”, grana na fortepianie przez Różę Salwik.
Dla młodych ludzi był to czas wytężonego wysiłku i dyscypliny. Czas kształtowania odpowiedzialności za siebie i za zespół oraz wielkiego dojrzewania wewnętrznego.

całość-Niedziela-kliknij tutaj
 Dzisiaj jeszcze raz w MDK o 18.

8 komentarzy:

 1. Piękny spektakl, wielkie, wielkie brawa dla Twórców.
  Jeszcze małe, ale ważne sprostowanie: przed występem dyrektor Fus nawet nie zająknął się o reżyserze. Dopiero po spektaklu, gdy publiczność na stojąco nagradzała młodych aktorów i zaczęła wywoływać reżysera, dowiedzieliśmy się, że to pan Wójcicki. Podziękował za brawa i możliwość pracy z młodymi wspaniałymi ludźmi poprzedniej pani dyrektor - p. Zembrowskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba dodać że nie było to przeoczenie wynikłe z tremy - pan dyrektor miał wielką kartkę na którą spoglądał co rusz.
   Dla aktorów i reżysera - owacje! Rzadkość w takim małym miasteczku.

   Usuń
 2. Gratulacje!
  Kolbuszowa to miasto możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieprzeciętny talent reżysera, zakopany w Kolbuszowej. Doceniajmy nieprzeciętnych ludzi którzy żyja posród nas.

  OdpowiedzUsuń
 4. A kogo gra niemiłosierny Maglo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze znajdzie się kretyn ,który zapyta w kiosku o kaszankę .

   Usuń
  2. Maglownik pewnikiem gra Diabła!

   Usuń
  3. Magiel grał chór zza sceny.

   https://www.youtube.com/watch?v=ZRXGsPBUV5g

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.