niedziela, 23 października 2016

We wtorek pogrzeb oddziału ginekologiczno-położniczegoMożna się spierać, oto czy warto ten odział utrzymać kosztem innych. Opinie są różne.
Moim zdaniem z punktu widzenia przyszłości powiatu kolbuszowskiego, należy ten oddział za wszelka cenę utrzymać. Tu się "straci", zyska  gdzie indziej właśnie dlatego, że ten oddział istnieje.

Można też ciąć koszty, likwidować oddział po oddziale, bo to nieopłacalne, bo inni są lepsi.Wtedy można się zastanowić, po co nam "powiat" w Kolbuszowej?Zlikwidować, przenieść wszystko do Rzeszowa, Tarnobrzegu, Mielca. Tam wszystko przecież robią lepiej szybciej, taniej niż w Kolbuszowy, do tego nie trzeba się nisko kłaniać.

Mnie zastanawia jeszcze co innego , o czym dyrektor Strzelczyk nie mówi. Co powstanie w opuszczonych pomieszczeniach, i kto to sfinansuje?


Smaczkiem w tej sprawie jest to, że bezpośrednim beneficjentem likwidacji tego oddziału może być szpital którego współwłaścicielem jest... skąd ja tego gościa znam?

Tutaj zaczynają się plotki, na które szczególnie powinni uważać starosta Józef Kardyś, oraz Nasz Umiłowany Poseł Zbigniew Chmielowiec.

19 komentarzy:

 1. Jak nie ma komplikacji to i w domu można urodzić szybko i tanio.
  Ale tu nie chodzi o samo rodzenie ,ale całą ginekologię i prosty przykład ;jezeli jakaś kobieta z okolic Kolbuszowej ze względów zdrowotnych w czasie całej ciaży będzie musiała lezeć w szpitalu ,to wybierze Rzeszów z dala od rodziny czy Kolbuszowę bo tu bliżej i każdego dnia ktoś z rodziny ,znajomych ją odwiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co było remontować żeby teraz zamknąć

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma się co podniecać paroma pielęgniarkami.
  Nikt nie mówi głośno, że na innych oddziałach pielęgniarki charują, a na położniczym z braku matek rodzących pielęgniarki zajmują się kosmetykami.

  Stracić taka posadkę to grzech. Pod płaszczykiem nic nie robienia najlepiej robić szum.
  A może się uda poobijać w pracy do emerytury!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy przypadkiem pańska / pani powyższa wypowiedż nie jest napisana celowo?
   Kogo pan / pani reprezentuje?

   tzw. TROLOWANIE internetowe to podstawowe prakyki manipulacji rzeczywistością

   Usuń
  2. Coś ten dyrektorek coś musi napisać.

   Usuń
 4. Ktoś tu ma wpływ na zamieszczanie komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szpital jest jednostka powiatowa wiec to nie szpital likwiduje tylko POWIAT. Likwidują osoby, które rządzą powiatem a wiec Kardys i spółka PiS. Patronem tego jest poseł Chmielowiec. Jak to sie ma do programu PiS ???. Wrony kraczą, ze w miejsce powiatowego oddziału ma wejść podmiot prywatny, który docelowo przejmie cały szpital. PiS jest przeciwny prywatyzacji? Zadajmy pytanie Chmielowcowi i Kardysiowi czy to chodzi o Medyka czy tez o Profamilie. Co na to wszystko PiS rzeszowski i Kaczyński? Pamietajmy o tym przy wyborach. Korzystniejsza dla nas byłaby likwidacja powiatu i przyłączenie do powiatu rzeszowskiego. Zobaczmy i porównajmy jak rozwija sie Sokołow i ,,sanatorium" ze szpitalem w Gornie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Sokołowa to złe porównanie, oni tam maja Ozoga który kiedyś stworzył mocne podstawy pod gminę, zadbał o powiat i miejsce Sokołowa w powiecie. W tej chwili pilnuje interesów gminy i powiatu nie chwaląc sie tym. A co robią nasi ,,władcy"? Dobrze zjeść i wypić o swoich innych pożytkach nie zapominając. 28 lat nieudacznik Strzelczyk dyrektoruje szpitalowi? Dlaczego? On taki dobry czy tez komuś potrzebny?

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Inne Oddziały mają podobne straty,/Chirurgia 1 nln,Pediatria 950 tys .Interna 900 TYS,Pan Dyrechtor ma wizję co do nich,
  pomimo zamykania ,braku personelu,pozornego szukania lekarzy
  zawieszania co 2, 3 m-ce Ginkeologia daje radę,Na Podkarpaciu jest 5 szpitali ,w których jest mniejsza liczba porodów/Nowa Dęba,Łańcut,Nisko,Sanok,UstrzykiDolne-nikt ich nie zamyka........

  OdpowiedzUsuń
 8. W rozwiązaniu tej sprawy wydaje mi się że pomocne byłoby Centralne Biuro Antykorupcyjne a nie modlitwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Starosto! nie mogę Panu zapomnieć tej wycieczki do Afryki za pieniądze podatników którą Pan odbył.
   Wczoraj stołował się Pan w miłej atmosferze, czy za to też Pan nie płacił ze swoich, zarobionych ciężko?

   Ja mam 2 fakultety i nie stać mnie na Afrykę

   Usuń
  2. Jakieś kiepskie te dwa fakultety były. Lepiej zrobić jeden a taki jak trzeba to i Afryka niedroga.

   Usuń
  3. Wiekszosc jakby bardzo potrzebowala to dala by rade ale maja wazniejsze cele na inwestycje pieniazkow,
   A tu prosze... robimy delegacje i sprawa zalatwiona

   Usuń
  4. O 21:16 jest odp. człowieka z elyty kolbuszowskiej

   Usuń
  5. W obecnych czasach jak ktoś dorwie dojną krowę to nie potrzebuje ani jednego fakultetu,żeby pławić się w luksusach.

   Usuń
 9. Mieszkańcy powiatu widząc jak KORSO tuszuje bardzo ważne wydarzenia dziejące się w przestrzeni miejskiej, których pierwotna przyczyna zalatuje układem / zmową władz i jej kolegów na kilometr, kręceniem lodów, lewym biznesem.. POWINNI ZBOJKOTOWAĆ - nie kupować

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochani zbierzcie siły za sobą za powiatem za szpitalem za kobietami tu rządzi mafia dajmy temu wyraz zbierzmy się szumnie we wtorek na rynku 25.10 wtorek pokażmy swoją siłę. Dziś my , a jutro ktoś z was może być ofiarą. Tu rządzi tylko pieniądz za nic mają życie ludzkie.

  OdpowiedzUsuń
 11. TaK TAK tu nic nie pomoga modly i bidolenie tym się muszą zająć panowie tzw.SMUTNI w kominiarkach.A przy okazji się dowiemy DUZO więcej.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.