niedziela, 23 października 2016

Z cyklu: Dla kogo pisze Korso Kolbuszowskie?


Nasze miasteczko szumi od plotek: kto , co  i ile wziął, za likwidację czegoś.
Kolbuszowianie szykują się do protestów, a redakcja Korso poleca ... modlitwę.No...można i tak, nie zwalajmy jednak na Boga , tego co możemy zrobić sami.

To też pokazuje stosunek redakcji do czytelników. Nie informują nas o tym co jest naprawdę ważne.
Polecają siedzieć cicho i się modlić. Ewentualnie wyjść na spektakl miejscowego teatrzyku amatorskiego, albo  oglądnąć w TVN występ młodego  harmonisty z Cmolasu.

Żadnej wzmianki o tym, co naprawdę dzieje się w naszym miasteczku.21 komentarzy:

 1. Przestań. Korso pisze na temat. Jest klepsydra ze szpitala,to i polecają modlitwę za zmarłych.Piszą dla wybitnie inteligentnych ja np. lubię takie zagadki na skojarzenia.
  Temu Maglu nic nie pasi!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli do Kolbuszowej wraca średniowiecze.
  Teraz mamy się tylko modlić i szykować do śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy nie godzić się na panującą monarchię mamy stawić czoło totalitaryzmowi solidaryzować się czy ktoś widział aby kiedykolwiek w kolbie był taki protest choćby po to aby zobaczyć minę Kardysia warto stanąć z położnymi na czele czy on zna tak naprawdę ich sytuację czy chce się dorobić kosztem matek i ich nienarodzonych dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nagranie video wypowiedzi Pana Starosty mówi samo za siebie

   https://www.youtube.com/watch?v=X6PqjeiJeIY

   Usuń
 4. Krążą plotki że Pan Starosta wyleciał dziś do Afryki tym razem zapłacił ze swoich za podróż ale nie wiadomo czy wróci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. za Radwańskiego było tak samo
  dlaczego teraz dopiero się przyczepiłeś do Korsa? Żeby nie było - uważam że masz rację...

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy osoby podejmujące decyzje o zamknięciu oddziału nie mają żon, córek, matek? Zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczego najbardziej uderzy w osoby biedne, które nie mają pieniędzy aby dojechać do innych szpitali. Zresztą cała akcja zamknięcia oddziału jest dla mnie na tyle podejrzana, że powinien pochylić się nad nią prokurator! Czy czy chodzi tutaj o jakieś prywatne interesy Dyrektora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prokurator to za mało, w tej sprawie i innych w Kolbuszowie porządek może zrobić tylko CBA.

   Usuń
  2. A ja mam pytania!
   1.Czy to prawda, że już czeka odpowiednia "spółka" aby wypełnić wyrwę jak powstanie po zlikwidowanym oddziele?
   2.Czy to prawda,że część placu przy szpitalu już jest "sprywatyzowana"?

   Usuń
  3. Osoby . które są odpowiedzialne za zamknięcie oddziału mają żony córki i mają nas też w d..ie bo ich stać na Kraków czy Lublin. A tak na marginesie pomimo braku pieniędzy jakoś nie słyszałem żeby starosta czy burmistrz likwidował etaty a lokale podnajmował prywatnym firmom -to jest ta Wasza dobroć matki i dziecka , która spoczywa wam na sercu szanowni hipokryci .

   Usuń
 7. Może mi ktoś wytłumaczyć a może w korsie się przeczyta (tak dla jaj to "może") - jak to jest że burmistrz nie zamyka szkół gdzie w klasach jest kilkoro dzieci a starosta zamyka oddział, gdzie rodzą i rodzić mogłyby te kobiety których nie stać na Mielec czy Rzeszów?
  Stać was na wyjazdy do Afryki, diety w wysokości pensji miesięcznej, to niech was będzie stać na rozwiązanie problemu. Chyba że głowy "tęgie" inaczej macie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może chociaż Korso napisze ilu ksieży wzięło udział w proteście ich przecież starosta nie każe zwolnić
  Albo są za obroną życia,albo to tylko fałsz .

  OdpowiedzUsuń
 9. Maglu po co co tydzień zostawiasz dziesięć-ine na tacy?
  Modlić możesz się w chałupy zgodnie ze swą wyimaginowaną wiarą i mądrością. Wyciszysz się, wyleczysz z kompleksów to i umierać będzie lżej, bo starość już w opłotkach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy Magiel jest tylko po to żeby krytykować Korso (bo ostatnio tylko takie artykuły )czy jest bardziej ambitny i sam napisze jakikolwiek artykuł?

  OdpowiedzUsuń
 11. Tylko szpital trzyma wielu przed przeprowadzka. Jaki jest personel niekoniecznie pielęgniarki każdy wie wiec i porodów tylko tyle

  OdpowiedzUsuń
 12. Daj spokój, Maglu. Przecież Korso pisało, nawet wcześniej niż Ty, o likwidacji oddziału. Co tydzień mają o tym pisać?
  A odpowiadając na Twoje pytanie w tytule - Korso pisze dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Jednych interesują sprawy ważniejsze, innych - mniej ważne, jak np. występ małego Michała w "Mam Talent". To gazeta skierowana do przeciętnego czytelnika. Twoim zdaniem, część tematów to błahostki. I masz w tym rację. Ale nie wszystkich interesuje los szpitala. Nie wszyscy interesują się także polityką krajową, zamiast oglądać programy informacyjne, z wypiekami na twarzy gapią się w oderwane od rzeczywistości "Barwy szczęścia". Dlatego w telewizji też nie brakuje "lepszych" i "gorszych" treści. Podobnie jest z Korsem. Realia są takie - im większy nakład, tym większy dochód. Dlatego Korso chce trafić do każdego czytelnika, zresztą jak każda gazeta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku Magiel w 90% pisze to co jest najważniejsze dla regionu (bo przcież nie ma kto ważnych spraw przekazywać). Ale jak dla Ciebie ważniejszy jest występ chłopca w jakimś tam programie od losów szpitala to CI współczuję a także tym co mają Twoje myśLenie.

   Usuń
  2. ot i służby piarowe Korso w końcu się odezwały

   Usuń
 13. To jak to wreszcie jest Korso ma dotrzeć do każdego czy przeciętnego czytelnika ,mataczu .

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.