wtorek, 8 listopada 2016

Bareja w kolbuszowskim szpitalu


 Właśnie wyrzucono Józefa Fryca z Rady społecznej szpitala- ciekawe z jakim uzasadnieniem? Pewnie dlatego że nie umie operować z ręką w gipsie.

Lekarze obrazili się na personel niższy , bo ktoś wyniósł na forum publiczne niesprawnego lekarza na dyżurze.

Dyrektor Strzelczyk pisze zaś o braku świadomości członków naszej społeczności co do konieczności reagowania zarządzającego szpitalem na zmieniającą się bardzo złożoną rzeczywistość .


Dyrektor tłumaczy swoją decyzję tak:

Uważam wręcz że brak decyzji w przedmiocie zamknięcia ww. nierentownych oddziałów i podjęcia dynamicznych działań celem zorganizowania w ich miejsce innych – nie przynoszących aż tak dużych strat, realnie zagraża funkcjonowaniu całej jednostki.
Czyli szpital nie jest po to aby zapewnić odpowiednia opiekę medyczną, tylko po to aby nie przynosił "strat".
Nieźle prawda? Dalej jednak zwala z nóg.
W tym kontekście porody w naszym szpitalu mają bardzo obniżony standard, niestety tylko niewiele wyższy niż poród w warunkach domowych.

Jeżeli teraz, ordynator Arkadiusz Flis zamorduje dyrektora Strzelczyka, to każdy sąd go uniewinni, a proboszcz Szumierz da rozgrzeszenie.

29 komentarzy:

 1. i Amen w pacierzu Fryca wywalili Kardyś głupoty na sesjach gada podkłada się sam że rade ma rozumną i tyle w pokoju debatują aż wydebatują .... to ci starosta bez zastanowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. A dlaczego nie wyrzucono Strzelczyka?
  Skoro nie wypracował zysku,to za co mu płacą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan dyrektor kompletnie nie zna się na położnictwie... Obecnie poród w domu jest niejako czymś luksusowym. Dużo kobiet marzy o takim porodzie w domu z położną i płacą za to duże pieniądze... Więc to porównanie akurat jest nie trafione... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo sie Starosta umoczyl i Strzelczyk Go ma w kieszeni,A Radni jacy sa to widac, bezradni tak ich Starosta wytresował.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawie na klepisku i przy lampie naftowej rodza

  OdpowiedzUsuń
 6. a a fryc mądrzejszy od kardysio, przejrzał szczelczyka ,a po co taki rozumny co się na liczeniu i cyferkach zna coś tam od nich żąda i za oddzialem stoi murem , to trza go usunąć bo szkodzi w zamierzonym rozpędzie .hm. kogo by to trza wypirzyć jeszczu , a ukochany poseł cicho siedzi bo by się zdałó jeszcze startować .a dupa mu się trzęsie na tym stolku telefonu ni odbira bo anuż kaczynski go wzywa mam nadzieję żę pan kurnik wróci do kur a chytry lisek do nory.puszczaja szpital z torbami, ale pełnymi kontumi

  OdpowiedzUsuń
 7. Flis wreszczie powinien powiedzieć KONIEC sam wywołałeś wojnę to będziesz ją miał STRZELCZYKU Amen i do boju ze swoim personelem, żarty się skonczyły ,Nie trzeba mu podpowiadać co ma robić od razu do Stasburga

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielkie zasługi przypisuje się Panu Staroście, że przyczynił się do powstania powiatu kolbuszowskiego. Teraz wszystko robi aby ten nasz powiat zaorać. Czyżby po nim chociażby zgliszcza? Kolbuszowę zrobić zaściankiem ? Po wojnie były jeszcze trudniejsze czasy niż obecnie a porodówki powstawały nawet na wsiach kolbuszowskich. Teraz kiedy nasz szanowny rząd zabiega o zwiększenie dzietności kolbuszowskie władze stwarzają młodym małżeństwom takie dogodne warunki , że likwidują porodówkę i każą jechać przyszłej matce do Rzeszowa lub Mielca , albo jeszcze dalej. Proponuję załogę karetki zwiększyć o położną , aby odbierała porody w drodze do innych placówek położniczych, oczywiście jak dojdzie do porodu. Przypadki z komplikacjami w przypadku zgonów.nie daj Boże powinni odpowiadać karnie Panowie Starosta , Radni Powiatowi, Poseł i wszyscy którzy podniosą rękę za zlikwidowaniem oddziału. Nie boli tego co go bezpośrednio nie dotyczy. Po Kolbuszowej aż huczy od plotek , że szpital nasz ma być sprywatyzowany. Wymieniają już nazwiska kolbuszowskich person które mają go wykupić. Jedna osoba przed kilku laty kiedy sytuacja w szpitalu też nie była wesoła miała już zamiar go wykupić.I Marnie skończyła. Więc Panowie uważajcie bo Pan Bóg nie rychliwy , ale sprawiedliwy. I to by była wielka wasza kompromitacja. Liczę jednak , że nasze władze w porę się opamiętają i nie dopuszczą do likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę nie siać paniki.Zawsze część pacjentek będzie musiała dojechać do szpitala Nie da się stworzyć porodówki w każdej wsi. Mamy 21szy wiek i stawiamy na wysoki poziom słuzby zdrowia a nie szpitalili gdzie położna odbiera 13 porodów rocznie. A pacjentów w stanie zagrożenia życia transportuje się nieraz na znaczne odległosci do specjalistycznych placówek i ratuje się im życie. A ciąża to przecież stan fizjologiczny. Teraz sporo pacjentek z Kolbuszowej na własne życzenie jedzie do Rzeszowa i jakoś nie umierają.

   Usuń
  2. Czyli można swobodnie ten szpital zlikwidować i nikt tego nie zauważy oprócz pielęgniarek?

   Usuń
  3. Dyrektor widzę że ma problemy ze znajomością podstaw statystyki. Jeżeli licząc ilość porodów na daną położną, wziął pod uwagę położne z oddziału noworodków i ginekologii, które nic wspólnego nie mają z salą porodową to gratulacje! To tak jak powiedzenie że "ja i mój pies statystycznie mamy trzy nogi"...

   Usuń
  4. A REHABILITACJA TO RATUJE ŻYCIE/

   Usuń
  5. Skoro wyciągamy takie średnie to idżmy na całość ,proponuję liczbę porodów podzielić na wszystkich mieszkańców powiatu kolbuszowskiego to dopiero będzie pretekst ,Dlaczego liczy się tylko porody a nie wszystkie kobiety które korzystały z pomocy na tym oddziale

   Usuń
 9. Nie liczyłabym na opamiętanie a nasi ponowie na pewno nie boją sie Pana Boga a powinni. Jak można mówić ze szpital nie jest po to aby zapewniać odpowiednią opiekę medyczną. Co ten dyrektor opowiada to po co jest szpital się pytam po co..... Żeby generował zysk dla dyrektora i starosty. Paranoja i brak słów

  OdpowiedzUsuń
 10. Strzelczyk wstydu oszczędź i zwolnij stołek bo się tylko marnuje !! Niech ktoś wkoncu wywali tego gościa zanim więcej szkód narobi to się w głowie nie mieści ze on jeszcze stanowiska nie stracił

  OdpowiedzUsuń
 11. A to niestety mój komentarz niekaralności się ?Zamieszczacie takie obraźliwe ale mój za bardzo prawdziwy,ze kogoś w oczy mógł kuc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem niespodziewaną wizytę pielęgniarki.Siadła mi na klawiaturze (ma na czym usiąść) i z jednego wpisu zrobiły się dwa. Pod którymś z nich jest komentarz o który się rozchodzi.

   Usuń
  2. Gdy dzień na kacu, po pijanej nocy, znowu świt nas w dzień zaskoczył.
   I nie wiesz jak, doprawdy wielki pech,jak tu przeżyć nowy dzień.
   ......

   Usuń
 12. Jeszcze nic straconego,ale potrzebna jest pomoc społeczeństwa ,pisma do Dyrektora , do starosty.Radni nie maja oczu ani sumienia głosując za zamknięciem porodówki.Gdzie ich żony ,córki,matki?.Przecież gdy padnie porodówka to inne oddziały jak ginekologia i dziecięcy tez polecą.Nie będziemy mieć rodowitych kolbuszowiaków , bo nie będzie dzieci rodzonych w Kolbuszowej.W dowodzie miejsce urodzenia to niestety nie Kolbuszowa.Otworzenie oddziału rehabilitacji to dla kogoś czysty biznes ale nie dla szpitala.komuś bardzo zależy żeby upadł szpital publiczny , a z nim Powiat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie burki na łancuchach już drugi tydzień,a naszych umiłowanych radnych z tym co się ludzi nie boi nie widać.
   Siedzą na stołku i czekają na zimę,to będą mieli wymówkę , że sie nie dało bo ich zima zaskoczyła.

   Usuń
 13. Zgrabny cytat z "pana starosty" żony, córki i matki" Musimy się zatroszczyć zwlaszcza o matki panów radnych.Są zapewne w takim wieku że jeszcze sporo przysporzą obywateli Kolbuszowej, ale pod warunkiem ze nie będą musiały rodzić poza Kolbuszową. Może jak polityk chlapnie głupstwo warto się zastanowić a nie powtarzać bezmyślnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego oddziały nierentowne,przyczyny muszą być!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedną z przyczyn jest to, że oddział ten jest likwidowany przez dyrekcję od 2-3 lat.To nie zachęca lekarzy aby wiązali z nim swoją zawodową przyszłość. Drugą może być niezbyt dobra opinia w środowisku lekarskim na temat dyrektora.Trzecia związana z poprzednimi, to braki w kadrze. To da się naprawić.

   Usuń
  2. Masz pomysł na poprawę w brakach kadry lekarskiej? Przyślij paru dobrych specjalistow. Od czasu dr. Pieli kiedy oddział przeżywał czasy świetności nie udało się powtórzyć sukcesu. A dr Piela Noe przyszedł tu dobrowolnie tylko na , zeslanie" I pora uświadomić sobie ze żaden specjalista nie przyjdzie na nieistniejący oddział a za chwilę do szpitala który ma szansę na upadłość. I chyba w interesie S trzelczyka nie leży upadłość szpitala bo przestanie być dyrektorem.

   Usuń
  3. Żaden lekarz nie przyjdzie do szpitala w którym zarządza nieudolny dyrektor dodatkowo publicznie podważa kompetencje swoich pracowników

   Usuń
 15. Oddział likwidują od 7 lat,co 6 mcy,chyba lepiej zmienić raz Dyrektora nieudacznika razem z dworem ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Zmienić dyrektora ,który przynosi straty, na dyrektora ,który będzie generował mniejsze straty !

  OdpowiedzUsuń
 17. Pan Fryc poprostu szkodził tej mafii i trza go wyp...... bo cos tam rzada chce ich rozlicza i walczy a co tam przeszkadza a propo wyborów na starostę.to ten z Zambijczyk sam ie wybrał

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.