wtorek, 8 listopada 2016

Bareja w kolbuszowskim szpitalu


 Właśnie wyrzucono Józefa Fryca z Rady społecznej szpitala- ciekawe z jakim uzasadnieniem? Pewnie dlatego że nie umie operować z ręką w gipsie.

Lekarze obrazili się na personel niższy , bo ktoś wyniósł na forum publiczne niesprawnego lekarza na dyżurze.

Dyrektor Strzelczyk pisze zaś o braku świadomości członków naszej społeczności co do konieczności reagowania zarządzającego szpitalem na zmieniającą się bardzo złożoną rzeczywistość .


Kto mu to napisał?
Dyrektor tłumaczy swoją decyzję o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego tak:

Uważam wręcz że brak decyzji w przedmiocie zamknięcia ww. nierentownych oddziałów i podjęcia dynamicznych działań celem zorganizowania w ich miejsce innych – nie przynoszących aż tak dużych strat, realnie zagraża funkcjonowaniu całej jednostki.


Czyli szpital nie jest po to aby zapewnić odpowiednia opiekę medyczną, tylko po to aby nie przynosił "strat".
Nieźle prawda? Dalej jednak zwala z nóg.


W tym kontekście porody w naszym szpitalu mają bardzo obniżony standard, niestety tylko niewiele wyższy niż poród w warunkach domowych.

Jeżeli teraz, ordynator Arkadiusz Flis zamorduje dyrektora Strzelczyka, to każdy sąd go uniewinni, a proboszcz Szumierz da rozgrzeszenie.

60 komentarzy:

 1. Śmiać czy płakać się nalezy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem tego zdania:
  "braku świadomości członków naszej społeczności co do konieczności reagowania zarządzającego szpitalem na zmieniającą się bardzo złożoną rzeczywistość ."
  - tego nikt po geografii nie byłby w stanie zbudować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musiał być jakiś polonista, z którejś z kolbuszowskich szkół średnich.

   Usuń
  2. Polonista by tego nie wymyślił ,to musiał być URZĘDNIK.

   Usuń
 3. To Pan menadżer Strzelczyk dał wizytówkę swojej pracy,że przez 24 lata swoich rządów doprowadził do takich standardów szpital.
  Gdzie nie można liczyć na żadna pomoc.
  Pan dyrektor nie ma pojęcia o porodzie."A porody domowe są teraz w modzie i bardzo opłacalne"

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak świetnie Pan dyrektor ocenia swoich pracowników.Są na najwyższym poziomie. A szpital spełnia najwyższe standardy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Potrafię zrozumieć wszystko ale żeby sam dyrektor publicznie przyznał że placówka jest żle zarządzana.Opowiada że zaczęła przynosić straty że brakuje specjalistów to tego nie ogarniam .Myślę że chciał dopiec oddziałowi gin-poł a wyszło odwrotnie .Bo za złą czy dobrą kondycję każdej działalności odpowiada zawsze kierujący a nie szeregowy pracownik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro dyyrektor odpowiada za kondycję szpitala to ma prawo podejmować decyzję zeby tę sytuację uzdrowić. Wyremontowanie oddziału, sciągnięcie spec ginekologow nie pomogło to wnioski co do decyzji są oczywiste. Atak swoją drogą jezeli to prawda ze na położną przypada średnio 13 porodów to bijemy chyba rekord krajowy. Raczej nie można być mistrzem w czymś co robi się sporadycznie.

   Usuń
  2. Jak to policzyłeś na 400 porodów rocznie ,na połozną przypada 13.
   Najlepiej powiedz dzieciom ,ze maja przychodzić na świat w srody od 8-16godz.
   w inne dni porodówka nieczynna

   Usuń
  3. Skoro oddział przynosi straty a próby ratowania /remont poszukiwanie specjalistów to po tym co tu wypisujecie na forum żaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie zatrudni się w Kolbuszowej.Sami kopiecie grób nie tylko dla porodowki ale dla całego szpitala.

   Usuń
 6. Doskonale wiesz Maglu kto ze szpitala wynosi informacje wszak jesteś ich odbiorca.Myślę że niedługo wszyscy się dowiemy.Trzeba przyznać że sztab donosiciel działa sprawnie. Zdarzenie godzina i już informacja idzie w eterze.A tak swoją drogą wiesz Maglu dlaczego położne mają bardziej zadbane paznokcie/według Ciebie/? Otóż w tej ciężkiej pracy nie zdążą sobie zniszczyć manicure.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie zapytasz się: dlaczego lekarze mają tak duże kieszenie w fartuchach i co robą na dyżurze z ręką w gipsie?

   Usuń
  2. Nie nazwałbym tego "donosicielstwem", jest to przekazywanie ważnych dla naszej społeczności informacji.
   Prowadzę tego bloga już 5 lat, i rzeczywiście tylko ja wiem skąd mam wiadomości.To jest tutaj fundamentalna zasada.

   Usuń
  3. Och jakiś patriota roku się oburzył że skandale wychodzą w końcu na jaw.
   Brawo że są jeszcze u nas ludzie którzy milcząc przytakują głupocie jak na przykład przewodniczący komisji zdrowia w powiecie - bo to jest dopiero skandal i hańba.

   Usuń
  4. Ta osoba która informuje o tym media powinna zostać KOLBUSZOWIANINEM ROKU!
   a dyrektor z radą powiatu powinni zostać oddelegowani do Zambii aby tam reformować murzyńskość.

   Usuń
  5. Ragan w tej sytuacji powinien zrezygnować z ordynatora ,albo przewodniczącego komisji zdrowia w radzie powiatowej.Nie może być bowiem sam sędzią w swojej sprawie.

   Usuń
  6. Czyli jednak wiadomo kto jest Maglem.Tez chciałbym wiedziec bo mam dla niego ciekawe informacje.

   Usuń
  7. Z tego co wiem wielkosc kieszeni nie jest/jeszcze?/regulowana ustawą.

   Usuń
  8. Sporo tych Kolbuszowian Roku by się uzbierało. A czy tych co "bezinteresownie" donoszą na sąsiada do skarbówki bo np. ma lepszy samochód też nominować do tytułu?

   Usuń
  9. "Ma lepszy samochód" ponieważ zatrudnia na lewo pracowników nie płacąc podatków.W ten sposób ma tańszych pracowników i kosi legalną konkurencje zaniżając ceny.Podpieprzysz do skarbówki, czy zamkniesz oczy?

   Usuń
 7. W Kolbuszowej nie zastanawiają się czemu coś się dzieje źle, tylko kto śmie o tym informować obywateli.
  Zajebiście!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesprawnym lekarzem na dyżurze powinna zająć się prokuratura.Wtedy za niedopełnienie obowiązków i narażenie życia pacjentów lecą: lekarz, ordynator, i dyrektor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To donieść co prokuratury skoro już wudales werdykt.To rozwiąże wszystkie problemy. Ciekawe czy w świetle prawa wszystko wygląda tak jak Ty to widzisz?

   Usuń
 9. a moze jednak doniosł na lekarza a nie wyniosł. A jezeli jednak wyniosł lekarza na forum publiczne to chciałbym wiedzieć gdzie?pójdę zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 10. A może to wszystko robione jest po ta aby skrócić średni personel. Magla mógł powiadomić ktokolwiek i przedstawić sie nie swoim imieniem. Przecież nikt tego nie jest w stanie sprawdzić. Winny się tłumaczy. Ludzi w szpitalu przewija się multum i wsxyscy widzieli chirurga z ręką w gipsie o i on sam chwalił sie wszystkim. Więc o co chodzi. Brawo dla tego który nie bał się o tym głosno powiedzieć. Kimkolwiek jesteś chwała Ci za to. Może wievej tajemnic skrywanych przez lata ujrzy światło dzienne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie tyle mogę powiedzieć. Powiadomił mnie o tym zbulwersowany pacjent, który na dowód podpiął zdjęcie lekarza.Fotki nie zamieszczam jeszcze, ponieważ gość leży w szpitalu i można wywnioskować na którym łóżku leży.

   Usuń
  2. I zbulwersowany pacnjent wiedział ze wzywano do cesarki ordynatora?Leżał na pewno na ginekologii i przypadkiem słyszał jak dzwonili po ordynatora.A chirurg do niego przyszedł pochwalić się gipsem.Takie kłamliwe tłumaczenia są żenujące.Jak się broni jakiejś sprawy to trzeba to robić z sensem.

   Usuń
  3. Trochę pomyśl, przecież to banalnie proste.Resztę po prostu doczytał na maglu.

   Usuń
  4. Doczytał na Maglu zanim do Niego doniósł.Czyli jednak Magiel miał lnformacje od kogoś innego. Szanuje że Magiel chroni informatorów.Tylko po co te nieudolne kłamstwa?Tak się traci wiarygodność.

   Usuń
  5. (Swoje) źródło informacji sypnął sąsiedni lokalny portal informacyjny.
   Ja wiadomość dostałem od pacjenta z chirurgii.To jednak za mało aby zamieścić to na blogu.Dlatego sprawdziłem tą informację w kilku źródłach.To małe miasteczko, wszyscy się znamy i nie jest trudno dotrzeć do kogoś, kto zna lekarzy, pielęgniarki, położne, pacjentki z oddziału ginekologiczno- położniczego.
   Nadmienię też, że jestem zapalonym myśliwym.Panowie lubią chwalić się swoimi wyczynami na prawo i lewo.;)

   Usuń
  6. A jak to się powiadamia Magla w sposób anonimowy??

   Usuń
  7. Kardyś też podobno zapalonym myśliwym. Jednakże ostatnio to chyba na szpital.

   Usuń
 11. Przestań bredzić na wszystkich forach o 13 porodach bo się powtarzasz i ośmieszasz , A sporadycznie to chyba co niektórzy brali udział na kursach z zarządzania i teraz bredzą od rzeczy i szukają pretekstów aby udowodnić wszystkim że ma się rację .WSTYD

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę że Pan Kardyś i Pan Strzelczyk chcieli aby rodzić w szpitalu w Mielcu który potrzebuje pilnej przebudowy. "Sam starosta Zbigniew Tymuła na piątkowej sesji Rady Powiatu przyznał, że oddział ten „zatrzymał się na PRL-u”.

  OdpowiedzUsuń
 13. a o pijanych lekarzach w ZOZie też należy milczeć?
  Dyrektor wiedział o tym.
  Następnym razem skończy się na wielkim skandalu. Obiecuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba było czekać do następnego razu. Takie sytuacje to zagrożenie życia dla pacjentów większe niż brak porodowki.

   Usuń
 14. zaczynają powoli wychodzic przekrety w kolbuszowskiej lecznicy ,trzech chirurgów na dyżurze chyba wykazanych do NFZ a może i dwoch giekologow tez jest wykazanych , oj fajnie się dzieje u strzelczyka bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 15. Niedawno zmarł 51 letni pacjent, odesłany z Izby Przyjęć Szpitala do przychodni,sprawa w Prokuraturze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jak sietak na siłę chce pozbyć porodówki to w to miejsce powinien powstać oddział dla ludzi z chorobami UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO,a nie rehabilitacja,gdzie 5 minut wcześniej czy później nie ma żadnego znaczenia.
   kobiety urodzą se w domu ,gdzie standard jak powiedział dyr mają lepszy jak w jego szpitalu,i nawet płacić nie bedą za poród rodzinny.

   Usuń
  2. Tym trzeba się zająć bo pozamiatane pod dywan

   Usuń
 16. czemu jakaś menda z ZOZu ma pretensje że o tym syfie jaki tam mają dowiadują się ludzie na ulicy?
  I bardzo dobrze! Szpital to nie prywatna tylko publiczna instytucja.

  ZROZUMIAŁ??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż za kultura!Maglu chyba pora napomniec forumowiczów. To ze pisze się anonimowo nie zwalnia z zasad elementarnej kultury.

   Usuń
  2. W prywatnej instytucji też trzeba trochę kultury . Współczuję rodzinie słownictwa /me da syf/ do swoich najbliższych też się tak zwracasz?W sam raz nadajesz się do polskiej polityki i nie jest to komplement.

   Usuń
 17. Podobno zastępca Strzelczyka ds leczenia złozył wypowiedzenie z pracy , ale to wg Kardysia tajemnica Zakładu !!!Kto będzie następnym ordynatorem na internie?

  OdpowiedzUsuń
 18. Strzelczyk prawdy nigdy nie powie,chyba że się pomyli ,wszystkie błędy zrzuci na innych,tak już kręci lody 25 lat,na medycynie zna się tak samo jak na inżynierii sanitarnej,którą studiował 10 lat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zarządzać szpitalem nie trzeba znać się na medycynie . O F leczenia sa

   Lekarze

   Usuń
  2. I od kręcenia tych lodów szpital nie upadł 25 lat.

   Usuń
  3. jesli się nie trzeba znać na medycynie to czemu wtyka nos w tę własnie medycynę i mądrzy się wchodzi w kompetencje położnicze skoro nie ma zielonego pojęcia widział choćby jak poród wygląda... chyba nie to teraz w domu będą panie rodziły a dyrektor bedzie nowe standardy opracowywał

   Usuń
  4. Zamykanie oddziału to nie jest wchodzenie w kompetencje położnicze.To są kompetencje dyrektoeskie.

   Usuń
 19. Zagadka: ile etatów ma Pani Renia P?

  OdpowiedzUsuń
 20. Pani Renia spędza sen z powiek wielu osobom. Zakochałem się?

  OdpowiedzUsuń
 21. Pan dyr szpitala pisze coś o obniżonych standardach w szpitalu jakby to pacjenci mieli niby jakieś problemy z nimi,a tak nie jest.
  Do leczenia to potrzebne jest łózko i dobry lekarz i do porodu też.
  Dla przykładu podam szpital MSWiA w Rzeszowie gdzie istniała ginekologia i przyjezdzały pacjentki z całego województwa i nie tylko.
  Chciały się tam leczyć nawet na łózku na korytarzu.
  Ale przyszło nowe i ginekologie zlikwidował ,a miała tam powstać też rehabilitacja.
  Przy nowym dyr lekarze też zaczeli odchodzic,bo jak mozna było przeczytać i usłyszeć "z dyr nie ma dialogu"
  W szpitalu wojewódzkim był okres ze w ciagu kilku lat ze szpitala odeszło kilkudziesieciu lekarzy
  Tak wiec jaki jest szpital i lekarze zależy od dyr a nie pacjentów ,czy warunków w szpitalu
  Aco do warunków to zapytam w którym szpitalu w Rzeszowie są lepsze???????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w Kolbuszowej nie chcą rodzic nawet w komfortowych warunkach.Trzeba inwestować w dobrych lekarzy tylko kto mądry związek się z kolbudzowskiej szpitalem? Jest kilku lekarzy związanych rodzinnie z miastem.A z Polski nikt do takiego grajdola nie przyjedzie.

   Usuń
  2. Jak za kochanym mężczyzną kobieta do takiego grajdołka przyjedzie z drugiego końca Polski to i za pracą z fajnym personelem i dyrektorem tez przyjadą.
   Problem w tym ,ze nikt nie szuka.
   Lekarz jak i każdy pracownik szuka spokojnej pracy ,bo stresu i tak mu nie brakuje

   Usuń
  3. Problem w tym że tu nie ma fajnej atmosfery i nigdy nie będzie. Czytając wpisy na forum każdy przy zdrowych zmysłach będzie omijał miasteczko z daleka.Nikt nie będzie pracował w szpitalu gdzie wszyscy ze sobą walczą i na siebie donoszą.

   Usuń
  4. jak żeście tacy głupi to się nawzajem pozjadajcie.
   Polacy to są jednak narodem idiotów .

   Usuń
  5. Z ludźmi się rozmawia a Strzelczyk nie potrafi ilu lekarzy odeszło właśnie przez niego jak i pielegnoarek

   Usuń
 22. W Każdym rzeszowskim szpitalu są lepsi lekarze. A dyrektorzy bywają różni.Dyrektor nie ma żadnego wpływu na poziom lekarzy. Niestety jest pula lekarzy kiepskich ktorzy lokują się w ośrodkach typu Kolbuszowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytałam w komentarzach że lekarze odchodza ,bo ciężko się współpracuje z dyrektorem.
   Po drugie kto zatrudnia lekarzy,kucharka nie dyr?
   Jak dyr zatrudnia tylko kiepskich ,to są kiepscy.
   Po trzecie na pewno nie jeden dobry lekarz przyszedłby do takiego małego miasteczka gdzie spokój ,czyste powietrze ,a pieniądze takie same co w wielkim molochu.
   Jakoś na dyżury przyjeżdzają i im Kolbuszowa nie przeszkadza.
   A w Rzeszowie też są różni lekarze,masz prawo jechać do tych lepszych nikt cię nie zmusza iść do Kolbuszowej
   Ciekawi mnie twój sposób podziału ludzi ;dyrektorzy bywają różni,ale lekarze sami kiepscy-jak do tego doszedłeś anonimie

   Usuń
 23. Czytaj ze zrozumieniem Jest pula czyli część lekarzy kiepskich. Tak jak w każdej grupie zawodowej.A ciekawe ilu dobrych lekarzy chcących oddychać świeżym powietrzem odesłał dyrektor z kwitkiem? To pytanie do dyrektora.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.