środa, 23 listopada 2016

Interesy Jarosława Ragana i Mieczysława Maziarza

W ferworze walki o likwidację oddziału ginekologiczno- położniczego, radni Ragan oraz Maziarz,
zapomnieli że są... pracownikami ZOZ, czyli głosują we własnej sprawie.

Moim zdaniem jest to nieetyczne, ponieważ obronie własnych stanowisk pracy, pozbawili ich swoich kolegów.Uważam, że powinni wstrzymać się od głosowania. Co tam jednak etyka, jeśli (o własną) robotę chodzi.

Aliści ...

Ustawa o samorządzie powiatowym zawiera – w art. 21 ust. 7

Radny nie może brać udziału w głosowaniu, jeżeli dotyczy to jego interesu prawnego.
Nic mu za to nie grozi, może machać rękami ile tam chce.
Przesłanka interesu prawnego powoduje jednak , iż radny powinien wyłączyć się od danego głosowania . Jeśli tego nie uczyni, uchwała  zostanie uznana przez organ nadzoru za nieważną.

Moim zdaniem,uchwała zmieniająca Statut szpitala poprzez wyłączenie oddziału ginekologiczno-położniczego, została podjęta  z naruszeniem prawa.Wypadałoby więc napisać do przewodniczącego Burka jakie wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, oraz skargę do wojewodziny.
Zaczyna być ciekawie.

55 komentarzy:

 1. Świństwo świństwo świństwo to najdelikatniejsze określenie na tych gości. Inna sprawa że tacy z nich lekarze jak radni. Albo nawet jeszcze gorsi.
  I nie zwiedzie mnie ich stanie w kościele ani dobroduszne miny.
  Doczekacie się zaplaty Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie osądzaj! To że zamknęli Twój oddzial nie oznacza ze zrobili Tobie na złośc . Być może uratuje to inne oddziały. Nie jesteś jedyną osobą która straciła pracę. Twoja rządza zemsty nie przystoi . Stoisz w kościele i zioniesz nienawiścią, też nikogo nie zwiedziesz że walczysz o dobro pacjentek

   Usuń
  2. A czy Ty nie wstydzisz się że niesprawiedliwie oceniasz ludzi bo czujesz się skrzywdzona? I jeszcze mieszasz do tego Boga

   Usuń
 2. Wszystko trzeba robić, aby unieważnić podjętą uchwałę. To jest jedyna deska ratunku. Ktoś z nieba jednak czuwa nad tymi którym bardzo zależy, aby ten oddział utrzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę przejrzeć na oczy i skupić sie na sobie.Pomyśleć o nowej pracy i przestać pluć na szpital, bo częśc z was bedzie tam dalej pracować.

   Usuń
  2. Właśnie nad tym myślimy i się martwimy. Z takim menadżerem jak Strzelczyk, szpital długo nie pociągnie.

   Usuń
  3. Tymi którym zależy żeby utrzymać oddział jest personel.Gdyby opatrzność nad nimi czuwała nie doszłoby do zamknięcia oddzialu.Takie są fakty i zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże.

   Usuń
 3. . Niech paluchy im uschną za to co zrobili.. Sprzedali się za 30 srebrników. Niech ludzie całego powiatu dowiedza sie kto ich reprezentuje. Ragan.... Maziarz to są lekarze? Nie to zdrajcy. Nie wierzę już w sprawiedliwość. Panowie Wy też macie kobiety w swoich domach jak mogliscie to zrobić!!!!! Pytam jak!!!!! Panie Raganie ludzie panu tego nie darują i ja jako kobieta też. Wiele razy leżałam na oddziale ginekologii. Byłam zawsze traktowana z godnością i szacunkiem a przecież o to tu chyba chodzi a nie o kasę i tylko kasę. Czy wy chłopy sie w koncu opamietacie!!!!! Jesteście podli a dla Was lekarzy powinien liczyć się człowiek a mie pieniądze. Wstyd!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż za chrześcijańska postawa! Wyszukany styl i język.A czy nie za mała kara uschnięcie paluchów? Może jeszcze dorzucisz żeby zdechły im kury i krowy?

   Usuń
  2. O to to to!
   :)

   Usuń
 4. Maglu.! Przestań Zwodzić i łudzić peronel. Nawet jeżeli 2radnych wstrzymałoby się od głosu wynik byłby przesądzony. A głosowanie w obronie miejsc pracy w szpitalu nie jest chyba naganne.Może lepiej skupić się natym jak pomóc peronelowi ktory mozestrcic pracę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech radni zagłosuja za likwidacją pozostałych oddziałów to i nikogo nie trzeba będzie rehabilitować ,po leczeniu w kolbuszowskim szpitalu.

   Usuń
 5. Nie mieszajcie Boga w te sprawy bo ci którzy nie dbają o słabszych ,chorych i potrzebujących Pana Boga się nie boją oni są jak bombki na choince niby zdobią drzewko ale w środku są puste

  OdpowiedzUsuń
 6. TO SIĘ NAZWA "DOBRA ZMIANA"
  ŻYDO KOMUNA I NIC WIĘCEJ

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie masz racji sugerując że radni będący pracownikami ZOZ złamali prawo.
  Prawo zabrania udziału w głosowaniu, które bezpośrednio dotyczy jego interesu radnego a tu co najwyżej pośrednio o ile w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawodawca mówi o "interesie prawnym", ty mylisz to z interesem ekonomicznym- dwie różne sprawy.

   Usuń
  2. Nie rozumiesz o czym piszesz. Rani Mazierz i Ragan nie złamali prawa. Nie mieli ani interesu prawnego ani ekonomicznego.

   Usuń
  3. Maglu miszosz w kotle jak 👿 Lucyfer. Galku się ocknął i udaje obiektywnego,a i mądrzejszy w relacjach niż Ty.

   Usuń
  4. Radni Ragan i Maziarz głosowali w sprawie zmiany Statutu zakładu pracy który ich zatrudnia. Jest to konflikt interesów, klasyczny przykład "interesu prawnego".

   Usuń
  5. Anonim z 12:10 myli nie tylko interesy ale przede wszystkim to co sobie tam wie uważa za wiedzę prawniczą. Na to możesz nabrać anonimku swojego szefa i jak wiemy nabierasz bo prezentujecie ten sam poziom. Niziutko oj jeszcze niżej jak widać.

   Usuń
  6. Ty z 12:10 tak się znasz na prawie jak świnia na gwiazdach. Oj wagarowało się wagarowało! no i głowa też nie ta, ino od parady nie mylić z poradą bo się na tym wyjdzie jak Zabłocki na mydle.

   Usuń
 8. ragan - córka rehabilitantka
  prymon - syn rehabilitant (podobno juz zatrudniony w ZOZ do sprawdzenia)
  maziarz - syn lekarz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Maziarz do kryminału. Nie dość że lekarz to jeszcze ma syna lekarza.W tropieniu spisków i powiązań zupełnie zatraciliście resztki rozumu,jeżeli oczywiście takowy w ogóle mieliście.

   Usuń
  2. To nie jest spiskowa teoria dziejów,w tylko kolejna powód do tego aby Ragan i Maziarz wstrzymali się od głosowania.Na tym polega etyka samorządowca.

   Usuń
 9. Ragan ma trzy córki:
  MGR AGNIESZKA ANNA POCZEKAJŁO (PSYCHOLOG)(z domu Ragan) - miejsce zatrudnienia: Poradnia
  Psychologiczno-Pedagogiczna
  w Kolbuszowej, miejsce: starostwo Kolbuszowa

  "Długo rozmawiałem z wszystkimi radnymi i każdym z nich z osobna"- starosta oświadczył.
  Pani Ela, szefowa, niedługo pójdzie na emeryturę. Kto najlepiej nadaje się żeby ją zastąpić? noooo, tym razem nikt z Kardysiów.
  Ale tak sobie tylko ludzie mówią tu i tu i tam.

  http://www.poradnia.kolbuszowa.pl/kadra,7.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No po prostu rozbój w biały dzień Nie dość że ma trzy córki to jeszcze jedna z nich jest psychologiem!Mało tego ona może kiedyś awansować. Zeby temu zapobiec proponuję zawiadomić nadprokuratora Ziobrę. Już on będzie wiedział co z tym zrobić.Ludzie zastanówcie się co wypisujecie! Czy nie widzicie swojej Smiesznosci. Nienawiść już całkiem odebrała Wam rozum.

   Usuń
  2. To nie jest spiskowa teoria dziejów,w tylko kolejna powód do tego aby Ragan i Maziarz wstrzymali się od głosowania.Na tym polega etyka samorządowca.

   Usuń
  3. Nienawiść według ciebie odebrała rozum jednym. Nazwij może zachowanie Ragana i dowiedz się, za kogo od dawna ma go pan starosta. Aż mi go żal a nie piszę teraz o Kardysiu.

   Usuń
  4. Na słowo etyka w polaczeniu z samorządowcem a zwłaszcza tymi wspomnianymi udławił się ze śmiechu nawet anonim z 15:41 co absolutnie nie ma nic wspólnego z d żadnym z tych wspaniałych lekarzy.

   Usuń
 10. Panu przewodniczącemu Burkowi wczoraj się motto życiowe zmieniło,ciekawe dlaczego?
  Po drugie bardzo dziwi mnie fakt ,ze w wolnym i demokratycznym kraju ,przy podejmowaniu tak ważnej decyzji nie udzielono głosu pani Słowik -położnej.
  Czasu było mało?
  A może radni bali się usłyszeć prawdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Słowik jest "prostą kobietą" jak siebie nazwała na sesji powiatowej a nie położną. Nie wprowadzaj anonimie z 18.03 ludzi w błąd.

   Usuń
  2. Z tego co się orientuje to Pani Słowik zabierało głos na sesji.

   Usuń
  3. To jak jest prosta kobietą to dlaczego nie udzieliliście jej głosu .
   Każdy w demokratycznym kraju ma prawo wyrazić swoje zdanie jak nie w referendum to osobiście.
   W referendum nie daliście nikomu możliwości ,na sesji też nie .
   To co to jest?
   Dyktatura?

   Usuń
  4. do anonima z 08:21 pisze jak byk w LOKALNIE 24.COM ,że nie udzielono jej głosu.

   Usuń
 11. Żenada. Jak można odwołać radnych, starostę...??????
  Może ktoś wie? Trzeba zorganizować jakąś akcję i odsunąć od żłobów tych jełopów bo wydaje się im że są właścicielami Kolbuszowej i dzielą folwark pomiędzy siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zbierzesz z setkę wolontariuszy gotowych zebrać podpisy pod petycją o referendum, to ci powiem co i jak.

   Usuń
 12. No to teraz pora na oddział dziecięcy !!!! To tylko kwestia miesięcy !!! Firma do burzenia ścian na oddz gin poł już obstalowana bo sale za małe na rehabilitacje !! 3,5 roku po kapitalnym remoncie !!!!! Ludzieeeee , toż to skrajna niegospodarność i barbarzyństwo !!!!! Prokuratorze Ragan - do roboty!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi jakoś kolbuszowy nie żal. Glosowaliście na nich po tym co odje**** w Zambii to teraz macie. Ciekawy jestem czego się spodziewaliście.

  OdpowiedzUsuń
 14. A jak Kobita Radna Wojasowa z Huty Komorowskiej Głosowała?

  OdpowiedzUsuń
 15. dobra zmiana kiedyś się skończy, ale aby tak się stało - wcześniej musi dotknąć Waszych rodzin i Was. Obecna władza za Waszym przyzwoleniem bawi się bez żadnych ograniczeń i jeszcze długo bawić się będzie: bizancjum w całej okazałości. Wystarczy popatrzeć na strony gmin - przykład nie tylko tutaj: http://www.gminadydnia.pl/pl/aktualnosci/886-uroczyste-otwarcie-domu-sztuki-muzycznej-w-dydni. Obecność kleru posłuży rozgrzeszeniu z wszystkich grzechów i grzeszków

  OdpowiedzUsuń
 16. Popatrzcie i zapamiętajcie komu to "bizancjum" u nas się marzy: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1930064260578811&set=ms.c.eJxFlMcRRDEIQzvaIRhs~_m9s~%3BcVYXN~_IHLRcJM2Pl5q7~%3BfQBiX2q6oHlDdYAmNh~_IM~_2FekxAAqh013wEWfAp7DSB460gk5P57FqAEyODUBYfWFdFkzcCRwKkVHAR~_YDumFiMgCKoA9vE88Bn9PIIkCmhx3zUIBDkzCYhBKghaaboKBYr8meCoXUgFYYQbZiTDp1Yeo7kEfagE~_hFQPg1N5c7jbAJOj0tMmhye3Vp1gDOjF9UZa0D18D4CNftUvlM1nlBN0xywEwiSLoJuuAaoUOaMWrZVk2oMJaIVS4NGBiCz1VY~_qBajfLX9lhhU63NJABMJlqC9Nfk0dhLpujXIWVWhz2XaDPqaQQ7E~%3BhXKlQXIPE83FnCMV~_md4VQxTux~%3BX~%3Bgaw9ACbpBN6AYRe6noeJRZvwPKJX2zmG6NsX3n70d3B~_h7it~_QD~%3BR~_xvcbW4DnE6ig3AnjpnGydhclgcvsMFDFsoP3lRUQuKzRZWF~_evuJRW8Dtk76kxsXuUUPBLpWJyxgalaQMjwLBTB6B82~%3BThAqdLCAzAD0Enxh90zxI~_8vU0e3LGyd1FBZhMVzfImMeqVrwGfeP~%3BFMoogQOKowQ9KGU~%3B8KXu4bH83bXwGi5AFPc~%3BE~%3BxMTg~-~-.bps.a.1930062323912338.1073741929.100007257677513&type=3&theater

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak zawsze bardzo rzetelne okazało się korso. Dały zdjęcie jak radni głosują na którym najwybitniejszy doktor od hemoroidów Ragan łape trzyma na stoliku. To będzie miał doktor jak znalazł do następnej kampanii na radnego dowód że on był przeciwny bo trzeba być świnią żeby nie poprzeć kolegi po fachu. Ale czego się nie robi dla psychologii i pedagogiki....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i etyki

   Usuń
  2. Po taaaakiej rozmowie ze starostą jaką odbył ten i ten to trudno zagłosować jak każe przyzwoitość.
   Ale do komunii w pierwszych rzędach!

   Usuń
  3. A Ty od czego jesteś wybitnym specjalistą? Myślę ze od położnictwa.Kolega po fachu jak widać po wpisach jest fałszywym kolegą i nie zasługuje na poparcie. A głosowanie dotyczyło interesu szpitala i nie mieszaj tu kolesiostwa.

   Usuń
  4. Myśl dalej. Ale uważaj - nieprzyzwyczajonym mózg się od tego psuje a ty nie masz jak wiadomo czym szastać.

   Usuń
  5. I znowu elementarny brak wiedzy. Mózg się psuje od nieużywania, narządy nieużywane ulegają zanikowi i to jest właśnie Twój przypadek

   Usuń
  6. Eee, czasem riposta ci wyjdzie. Nie myl tego jednak z wiedzą bo przypadki chodzą po ludziach:)

   Usuń
 18. W domu muzyki marmury i purpura: a wydawać by się mogło, że najważniejsza powinna być akustyka. A tu mamy: impreza, integracja, rozpasanie - za czyją kasę?

  OdpowiedzUsuń
 19. Radni okazali typową dla pisowskiego katolika miłość do blzniego ,W niedzielę te same łapska będą podawać na znak pokoju ,sprawili prezent świąteczny dla pacjentek i dla tych miłych pań co tam pracują więc są dumni ze coś w tym roku nareszcie zrobili bo tak to nie dają osobie znaku więc będą mogli radośnie świętować Co tam że niektóre z kobiet spędzą święta w szpitalu daleko od domu i rodziny lub pielęgniarki że zostały bez pracy .

  OdpowiedzUsuń
 20. Lekarze którzy szkodzą pacjentowi a w tym momencie kobietom, nie powinni być lekarzami. Kobiety bez względu na wiek zostały bez opieki ginekologicznej. Ich mężowie, partnerzy powinni podziękować radnym, starym prykom za ten los. Remont oddziału kosztował milion trzysta tysięcy złotych i pochodził ze środków własnych. Zrobiono go dla pacjentek. Podwyżek w szpitalu nie było od 9 lat, bo wciąż burzy się to co się wyremontowalo. Panowie radni jak mnie się coś stanie to mój mąż i moje dzieci puszczą was z torbami.

  OdpowiedzUsuń
 21. Spokojnie nic się pani nie stanie z powodu braku oddziału połoznictwa i ginekologii. Jeżeli pani zachoruje, czego oczywiscie nie zyczę, bedzie pani mogła leczyć się w dużo lepszych ośrodkach z wiekszą szansą na sukćes. A tak nawiasem mowiąc gdyby dopadla pania poważna choroba to sama pani wie ze nie leczyłaby się na kolbuszowskiej ginekologii.Jak straszyć to chociaż troszkę mądrzej.Jest wiele miejscowosci w Polsce wiekszych od Kolbuszowej gdzie nie ma ginekologii i nie sa zagrozone pacjentki. Proste schorzenia leczy się w poradniach a poważniejsze w specjalistycznych oddziałach . I na tym polega zapewnienie opieki na wysokim poziomie a nie na istnieniu byle oddziału w każdej dziurze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dlaczego za jednym zamachem nie zlikwidować "wewnętrznego" i "chirurgii"?Tam jest podobna sytuacja. Szpital powstałaby polepszyć dostępność miejscowej ludności do specjalistycznej opieki medycznej.Zdaje to egzamin, tym bardziej, że tutejsi mieszkańcy są dużo ubożsi niż w reszcie kraju.Teraz te koszty przerzuca się na najbiedniejszych.Spróbuj się leczyć w Rzeszowie z 1600 zł w kieszeni miesięcznie.

   Usuń
 22. Takich włodazy Kolbuszowa nie pamieta .Normalne skurwysynstwo.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.