środa, 2 listopada 2016

Kardyś idzie po trupach

Decyzja o likwidacji  oddziału ginekologiczno- położniczego jeszcze (oficjalnie) nie zapadła, a już podejmowane są decyzje z tym związane.

W piątek doszło do spotkania przedstawicieli samorządu powiatu mieleckiego i Szpitala Powiatowego w Mielcu z osobami pełniącymi podobne funkcje w sąsiednim powiecie kolbuszowskim.


W Kolbuszowej podjęto wstępną decyzję o wygaszaniu Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego, deklarując pełną współpracę z powiatem mieleckim. W zamian za funkcjonowanie oddziału w Kolbuszowej miałaby zostać uruchomiona poradnia, która kierowałaby kobiety do szpitala w Mielcu.

....
Perspektywa napływu pacjentek z Kolbuszowej w mieleckim szpitalu błyskawicznie przywróciła odkładaną od lat pilną potrzebę przebudowy Oddział Ginekologiczno-Położniczego. Sam starosta Zbigniew Tymuła na piątkowej sesji Rady Powiatu przyznał, że oddział ten „zatrzymał się na PRL-u”. - Ten oddział nie jest na XXI wiek, dlatego w tej chwili jest priorytetem dla nas wszystkich – ocenił starosta powiatu mieleckiego.
całośc kliknij tutajA co jeśli starosta Kardyś  popełnia błąd, że likwidacja tego oddziału to będzie początek końca szpitala powiatowego?Że w ten sposób zaczyna się samolikwidacja powiatu kolbuszowskiego i tak powstaje jeden wielki skansen kolbuszowski?

A przewodniczący komisji zdrowia - dr Jarosław Ragan milczy.

41 komentarzy:

 1. Szef szefów zbyt dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że powiat "poleci", stąd priorytety swoje podporządkowuje temu, aby zyskać jak najwięcej tak w tej jak i następnej kadencji: zasada grabi - grabi grabi się do siebie, nie od:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Może w mieleckim szpitalu na oddziale ginekologiczno - położniczym przydałby się temont. Ale to nie wszystko opieka położnicza pozostawia wiele do życzenia. Poza remontem przydałoby sie wymienić personel pielęgniarsko położniczy. Panie tam pracujące powinny przyjść na lekcje dobrych manier do pań położnych z kolbuszowskiej porodówki

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi sie ze Ragan niestety zna realia, konflikt pielegniarek i poloznych jest wyczuwalny... Widac to bylo na protescie, wsparcie znikome. Niestety ten protest byl ryzykowny, mogl dac wszystko lub wszystko zabrac. Starosta bal sie go jak diabli, ale teraz moze spac spokojnie.... Kolbuszowianie wydali wyrok, zamykamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ragan zna realia bo nie jest radnym pierwszy raz. Ale parę stówek za bycie radnym bez najmniejszego zaangażowania w sprawy również pracowników służby zdrowia których jest przedstawicielem bardzo fajnie jest brać. Jak i cała reszta.

   Usuń
 4. Jak twierdził po wielekroć starosta Kardyś to on wywalczył w ciężkim boju powiat dla Kolbuszowej.

  Tak to i on może go teraz zamknąć.
  Tyko życzyć sukcesów.
  Czyż nie logiczne?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktoś wybrał takich radnych. Ktoś na ten cholerny PiS zagłosował!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorac pod uwagę,ze połowa Polaków nie poszła glosować ,część z głosujących glosowała na innych,cześć na tych co nie weszli do do rządu to pewnie tak na oko wystarczyło jakieś 20 procent

   Usuń
 6. Ja jako rodowita Kolbuszowianka nie dopuszczam myśli, że oddział położniczo- ginekologiczny zostanie zamknięty!!! To niemożliwe!Ludzie walczcie i nie pozwólcie na likwidację tak potrzebnego oddziału

  OdpowiedzUsuń
 7. teraz to nie wiem czy Magiel prawdę pisze czy sobie żartuje?
  jaki jest sens remontowania i rozbudowy jednego szpitala i zamykania drugiego który jest odpacykowany?
  Ciekawe jakim sposobem ta poradnia bedzie zmuszać kobiety by jechały do Mielca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo sam odpacykowany oddział to nie wszystko. Rozsądną pacjentka woli leżeć w gorszych warunkach ale pod fachową opieką.

   Usuń
 8. Kardysiowi mózg się psuje ratuje Mielec Zamiast Kolbuszowe paranoja minister sprawiedliwości w drodze.do farbowanego i kurzaja dosyć tego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahahaha minister sprawiedliwości?????? Oni wszyscy są prawi i sprawiedliwi

   Usuń
  2. W Rzeszowie już się śmieją,że na porodówce powstanie psychiatria dla kolbuszowskiej elyty.

   Usuń
 9. Skąd ten dyktator wziął sobie prawo decydować gdzie kobiety mają rodzić!!! Co w zamian ma dostać powiat wróć a może cała rodzina. Sam starosta mielecki przyznał że porodówka RMI lata świetlne do tyłu. Więc coś tu nie halo.
  Najlepiej zlikwidować starostwo. A podpowiem carowi kobiety na południe od Kolby do Rzeszowa a na północ do Mielca. Ten robiór może dotyczyć także starostwa. Tylko gdzie on bidny się podzieje skoro dom na Dolny a rancho na Porębach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak to właśnie wygląda ludzie swoje rząd swoje przecież to się w głowie nie mieści co te buraki bo inaczej juz ich nazwać się nie da wyprawiają nie liczą się z nikim mają własne interesy które realizują po trupach brawo władza oby spadło szybko ze stołów hak się na nie wspieli władza wkoncu się skończy oby jak najszybciej zanim zniszczą całe miasto

  OdpowiedzUsuń
 11. A gdzie Wójtowie , proboszczowie i inni WIELCY tej naszej małej Ojczyzny ? Gdzie Zuby ,Pępki i Szumierze , Romaniuki i Maziarze ? Gdzie ONI są ? ZABRAKŁO ICH (cyt. Republika - Biała flaga)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to rodzina Drausow zaangażowała się w komplecie.
   Ups. To nie chodziło o rewitalizację kamienicy?a to sorki. Malutka pomyleczka.

   Usuń
  2. na pępka nie liczmy kase juz dostał ,wójtowie siedzą pod miedzą

   Usuń
 12. Okazuje się, że aby frycować społeczeństwo wystarczy mieć na imię Józek!
  Może kto jaki doktorat na tym zrobi??
  Józki to manipulanty i zakłamańce!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdyby Oddział Rehabilitacji byłby taki rentowny to dlaczego inni dyrektorzy szpitali nie zamykają oddziałów i otwierają CENTRA REHABILITACJI.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. inni dyrektorzy tez zamykają oddziały jak nie mają odpowiedniego personelu. A jak nie zamkną w porę to trzeba płacić odszkodowania. To .ze ktos nie wyobraża sobie życia w małym miasteczku bez oddziału położnictwa to nie znaczy że ma rację . nie chodzi tylko o rentownośc ale też o bezpieczeństwo. a jak ktoś uważa że o lekarzy specjalistow tak łatwo to niestety jest w błędzie.

   Usuń
  2. Chyba w komentarzach dzisiaj rano
   czytałam że lekarze są bardzo chetni do pracy w kolbuszowskim szpitalu ,ale nikt nie chce ich przyjąć,ani z nimi rozmawiać.(2albo3 wpisy w tył)
   Ponadto jakby juz naprawdę nie było to możecie sprowadzić z innych krajów.
   My się dogadamy po migowemu
   I przestańcie w końcu KŁAMAĆ,bo kłamstwo ma krótkie nogi,już nie wspomnę ,ze do kościoła chodzicie tylko nie wiem po co.

   Usuń
  3. Inni dyrektorzy jak nie mają personelu to go szukają a nie siedzą i kombinują jak szybko zamknąć oddział a dodatkowo w godzinach pracy siedzą przed komputerem i piszą kłamliwe komentarze .

   Usuń
  4. A lekarze przebierają nogami żeby zatrudnić się w kolbuszowskiej klinice.Jak ktoś porównuje szpital kolbuszowski z mieleckim i twierdzi że u nas jest dobrze to nie wie o czym mówi.W Mielcu na dyżurach jest pełna obsada lekarska i nie zdaża się żeby nie miał kto zrobić cesarki.

   Usuń
  5. A pacjentki poprostu marza aby z ukrainskim doktorem /no mze jeszcze syryjskim lub tureckim / rodzic w Kolbuszowej.

   Usuń
 14. Od zarania wieków ludzie się rodzili i później starzeli,nie jest żadna nowością że są potrzebne oddziały GeRiatrii.ALE ZEBY KTOS BYL STARY MUSI SIE NAJPIERW NARODZIC A NIE ODWROTNIE.

  OdpowiedzUsuń
 15. NAJPIERW MUSI być Porodowka a potem geriatria bo życie zaczyna się na porodowce.

  OdpowiedzUsuń
 16. No i wszystko jasne. W zamian za likwidacje oddziału Chmielowiec i Kardys kupują sobie życzliwość Ortyla i Poręby.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pytanie za 100 punktów ,Komu zależy na rozwaleniu powiatu?
  Jest to ktoś kogo się starosta bardzo boi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy naprawdę myślisz że bez położnictwa nie może istnieć powiat? Przestańcie uzywać kłamliwych argumentow. Dyskusja na forum staje się żenująca.

   Usuń
  2. a po co nam powiat bez szpitala? w tym powiecie już prawie nic nie ma poza urzędami i sklepami ,więc po co nam urzednicy w Kolbuszowej i tak jeździmy do pracy w Rzeszowie lub Mielcu,albo jeszcze indziej to i sprawy urzędowe załatwimy po pracy.
   No i państwo zaoszczędzi na urzędnikach powiatowych więcej niż na szpitalu

   Usuń
 18. Tak to już jest że nic nie dzieje się bez powodu i z nienacka. Ktoś nad tym myślał, rozmawiał, karty tasował, rozdawał, co się opłaci, kto na tym straci - spotykają się, zasiadają, jedzą, piją, lulki palą - ot taki PiS kolbuszowski. Przepychanki i Swawole... Cel - zarobić (zagrabić) jak najwięcej dla siebie - prorodzinnie ale wyłącznie po genach. W ramach ogólnej rewalidacji gminy może czeka nas powrót do akuszerek.

  OdpowiedzUsuń
 19. No właśnie na różne imprezki to wójtowie czy stowarzyszenia kasę mają (z naszych podatków) ,a żeby dorzucić sie do szpitala to już nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a z czego ci wójtowie mają tak dorzucać, nie masz pojęcia o czym ty piszesz

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 20. A może należałoby wymienić kierowcę autobusu.... Może wtedy feniks odrodził by się z popiołu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro dla dyrektora priorytetem jest zysk a nie pomoc potrzebującym opieki medycznej kobietom to znaczy że nie traktuje szpitala jako jednostki dla wspólnego dobra tylko jako zwykłą firmę , to wniosek jest prosty;Jeżeli państwowa firma przynosi straty wprowadza się system naprawczy począwszy od wymiany dyrekcji i zatrudnienia fachowców z pomysłami i chęcią do działania a nie siedzenia na stołku i obwiniania wszystkich w koło gdy się jest głównym winowajcą .

   Usuń
  2. To nie dyrektor wymyślił ze szpital ma się bilansowac.Próby ratowania porodowki nie powiodły sie I nic już tego nie zmieni.Gdyby istniała szansa na utrzymanie oddziału to pewnie ktoś prywatny przejalby go.

   Usuń
 21. Urzad Marszałkowski w Rzeszowie tylko wygląda kiedy bedzie nastepna dostawa swojszczyzny dziczyzny ze Starostwa.A co im zalezy na szpitalu Kolbuszowskim.Rozpierducha aż się prosi

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.