środa, 9 listopada 2016

Mgr Strzelczyk kontra dr Ragan


To że dyrektor Strzelczyk dbając o dobrą kondycję szpitala, chce to i owo poobcinać nie powinno nikogo dziwić.Jego nadrzędnym obowiązkiem jest dbanie o kondycję finansową szpitala.
Przedstawił swoją propozycję, jakoś tam to uzasadnił i ... czeka na decyzję Rady Powiatu.

Teraz piłeczka po stronie samorządu.
Radni mają inne obowiązki. W tym konkretnym wypadku , ich zadaniem jest przede wszystkim dbanie o kondycję zdrowotną mieszkańców powiatu.
Komisja Zdrowia musi teraz rozważyć jak zamknięcie oddziału ginekologiczno- położniczego wpłynie na jakość opieki zdrowotnej .
Przewodniczący komisji - doktor Jarosław Ragan powinien szeroko (w miejscowych środkach masowego przekazu) przedstawić wszystkie za i przeciw takiej decyzji biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekt medyczny.W jaki sposób miała by wyglądać opieka nad naszymi paniami, po ewentualnym zlikwidowaniu oddziału ginekologiczno- położniczego?Jak wpłynie to na jakość i dostęp do opieki medycznej? Jakie dodatkowe koszty będą musieli ponieść mieszkańcy? Jakie dodatkowe koszty/zyski poniesie z tego tytułu ZOZ w Kolbuszowej?

To wszystko na spokojnie trzeba rozważyć.

Aliści...

Jak na razie wszyscy ględzą o pieniądzach, za które zdrowia przecież się nie kupi.Dodatkowo przewodniczący Jarosław Ragan schował głowę w piasek ,akurat wtedy gdy najgłośniej w tej sprawie powinien mówić.Szanowny Panie Jarosławie!

Szanuje Pana jako lekarza, człowieka.Wielokrotnie mojej rodzinie bezinteresownie
Pan pomógł. Dziękuję!

Niestety muszę przyznać, że jako samorządowiec nie wypełnia Pan obowiązków, jakie
na radnym powiatowym ciążą.35 komentarzy:

 1. Nareszcie jakieś sensowne postawienie sprawy.Zamiast straszenia ludzi prośba o rzeczowe argumenty.Tylko czy nie za późno?A swoją drogą poziom komentarzy zbliża się do poziomu dyskusji polityków.Jak się ktoś nie zgadza z opinią to pisze że to bzdury nie argumentując rozsądnie. W tej sytuacji uczciwa dyskusja mię ma raczej szans. Brak kultury dyskusji mamy genetyczny czy nabylismy od polityków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od polityków-szybko się uczymy.

   Usuń
  2. nie zgadzam się. bzdury piszesz!

   Usuń
  3. Zgadza się należy rozpatrzyć wszystkie argumenty za i przeciw łącznie z wymianą dyrektora .Jest wiele rozwiązań ,gdy się po jakimś czasie nie sprawdzą wtedy dopiero podjąć decyzję ,bo do tej pory to decyzja zapadła a teraz na siłę szuka się argumentów

   Usuń
  4. A intryga to najpodlejsza rzecz z podłych rzeczy.
   Maglu coś o tym wie.

   Usuń
  5. Maglu coś wie o intrydze, bo Maglu to intrygant największy z wielkich.

   Usuń
 2. A ja takich tchórzliwych dupków za prawie tysiąc złoty diety co doktor może za popołudnie w gabinecie zarobić nie szanuję. W życiu. Koniec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ragan Milczy. Jeszcze bardziej milczy Chmielowiec. On to ma gadane ale na pasowaniu na pierwszoklasistę i olimpiadzie przedszkolaków. Brawo panie Zbyszku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widocznie mróz nie skrzypiał pod stopami to nie ma o czym gadać...

   Usuń
 4. Ale kociołek się w tym szpitalu tworzy co z tego wszystkiego wyniknie czy sprawiedliwości stanie się za dość czy cały system jest tak skorumpowany że palca tam nie wciśnie ... miejmy nadzieję jeśli rzetelnie ktoś lub więcej ktosiów do tej sprawy podejdzie to iskra nadziei jest że ta banda zostanie napiętnowana, narazie każdy myśli o sobie oby z daleka i jak najmniej w czymkolwiek uczestniczyć , ale co prawda to gołymi oczami widać i słychać a przedstawiciele typu Pan dr Ragan powinni stanąć na wysokości zadania zająć neutralne stanowisko,,, przecież jego dyrektor nie zwolni??!

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie w tym wszystkim ukochana Renia nie może się ukazać w komentarzu ... bo co siedzi w konciku po geografii i trapi ją na pewno los porodówki ona stara nic już nie urodzi a może słonia ale zbysia tai jak może w koncu jej los od niego szatyna wieczorową porą - zależy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I znowu mamy poziom jak w kampani wyborczej. Zero konkretów ale za to można kogoś poobrazac . Maglu sprowadz dyskusje na merytoryczne tory. A Ty anonimowy niezależnie od płci i wieku nic mądrego nie urodziwa.

   Usuń
 6. SZAANUJĘ TEŻ TEGO PANA RAGANA ,ALE JEST NIE UCZCIWY PIENIĄDZ ,WŁADZA, PRZEKRĘTY ZE STRZELCZYKIEM I KARDYSIEM OTUMANIŁY JEGO I WZIEŁY GÓRĘ POPROSTU BOI ,SIĘ ALE CZEGO? I KOGO BO WKRĘCONY W OSZUSTWO ..MYŚLĘ ŻE JAK CBA DAŁO RADY Z BURDELEM W BÓDZIWOJU TO TUTAJ TEŻ SOBIE PORADZĄ

  OdpowiedzUsuń
 7. SŁUSZNIE STRZELCZYK POWIEDZIAŁ ZE WISI NAD NIM SIEKIERA , NA PEWNO GŁOWY POLECĄ , POCZEKAJMY.....

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo Maglu.Najpierw trzeba wysłuchać rzeczowych argumentów obu stron. Nie odbierać szans na zmiany a jednocześnie krytykować że szpital jest zle zarządzany. Anonimowi komentatorzy nie piszcie ze kazdy glos nie po waszej mysli to bzdura i kłamstwo W dyskusji liczą się konkrety i fakty a nie demagogia.Nie wiem czy dyrektor kLamie /jezeli tak trzeba to ujawnić/a nie tylko straszyć ludzi.Póki co to właśnie on przedstawił konkretne fakty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ragan to jeden wielki fałsz robi to co każe Strzelczyk nigdy mu się nie sprzeciwi w tej sprawie nie zachowuje się jak lekarz który powinien myśleć o dobru pacjentów sam na swoim oddziale dopuścił do dyzuru lekarza z ręką w gipsie co się w głowie nie mieści. .. Ragan zawsze dbał o swój tylek i stanowisko napewno nic nie zrobi w tej sprawie tak jak chmielowiec włoży głowę w piasek i będzie czekał na rozwój wydarzeń a po wszytkim powie ze nic nie mógł zrobić w tej sprawie choć bardzo się starał to jest kpina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczepiłeś się dr. Ragana jak by to on decydował i brał pieniądze za zarządzanie szpitalem , gdzie przez tyle lat był dyrektor ,starosta ,burmistrz , radni co nie mają córek czy synowych które by chciały rodzić w Kolbuszowej a rodzą w innych miastach problem nie powstał w jeden rok . Ale prościej jest przecinać wstążki pokazywać się na dożynkach lub rozdawać cukierki zakupione za pieniądze podatników . Dr. Ragan jako lekarz nie ma sobie równych a jako radny nie odbiega od pozostałego składu.Zło tkwi u góry -zamknąć wyremontowany oddział w Kolbuszowej a pieniądze z puli wojew.przekazać do Mielca na remont skansenu położniczego z lat PRL-lu a panowie decydenci z umiłowanym posłem zagrzeją posady w Mielcu . Świadome nie poruszyłem tutaj wątku K i jego pasterzy.

   Usuń
  2. a co ma burmistrz do szpitala? może proboszcz jeszcze coś ma do powiedzenia i rada parafialna??

   Usuń
 10. no to niezłych mamy radnych ślepi ,głusi i na dodatek niemowy

  OdpowiedzUsuń
 11. Co to za pieniądze milion na cały oddział na rok to żadne pieniądze.
  jak mozna się dowiedzieć z prasy rząd kupuje se komórki służbowe za dwa i pół miliona złotych-najnowsze modele po 3,5 tys sztuka.
  To na telefony kasa jest ,a na dzieci nie narodzone o które tak walczą kasy ni ma?
  Już nie wspomnę o tych narodzonych ,bo ich los to już nikogo nie obchodzi.
  A można komórki tańsze kupić i będzie kasa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No fajnie że mamy takich milionerów . Może co roku zasponsorujedz oddział na 1,5 miliona?A jeżeli Ci szkoda kasy to przynajmniej n aklonisz politykow żeby zamiast na swoje zabawki cali kasę na szpitale.

   Usuń
  2. kto bierze kasę niech szuka sponsorów ,a jaknie wie skąd brac niech zapyta tych co biorą

   Usuń
 12. No cóż,Panie będą korzystać z poradni i usług lekarzy tam,gdzie będą rodzić.Pozostałe,też tam,gdzie będą się leczyć.To zrozumiałe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no cóż panowie tez mogą korzystać z tych gabinetów rehabilitacji które są na miejscu ,nawet jeździć nie muszą kolejek nie ma.

   Usuń
 13. To,po co wtedy otwierać nowe poradnie?

  OdpowiedzUsuń
 14. w szpitalu zostanie rehabilitacja,geriatria i prosektorium i pro-morte juz w trakcie budowy.Strzelczyk pusci szpital z torbami i zostanie dyr.w mielcu gdzie juz posadkę zaklepał a gdzie kardyś zaklepał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli Strzelczyk nie jest taki zły skoro chcą go w szpitalu w Mielcu. Mielec jest w tej chwili najlepszym szpitalem na podkarpaciu.

   Usuń
  2. To niech go szybko biorą i będzie najgorszy.

   Usuń
  3. Swój do swojego ciągnie i to jak najszybciej

   Usuń
 15. rehabilitacja taka opłacalna???? a terapeuci sami płacą za szkolenia i podobno nawet za dojazd do pacjentów

  OdpowiedzUsuń
 16. no tak geriatrię mają ,urologię mają, rehabilitacją mają, prostektorium maja, to wszystko pod siebie bezpieczna starosć.i to wszytko na dodatek ich prywatne, więc darmocha dla siebie i rodzin, a biedni emeryci będą obdzierani z kasy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Teraz larum wszyscy podnoszą !
  Gdzie byli lekarze , którzy nie dbali o pacjentki chcące rodzić w Kolbie ?
  Gdzie był dyrektor, który nie szanował swoich pracowników ?
  Gdzie były mieszkanki powiatu, które wybierały szpitale w innych miastach ?
  Gdzie była władza, która to widziała i na to pozwalała ?

  OdpowiedzUsuń
 18. To na czym ma polegać swoboda wyboru lekarza? Czy pacjentki które rodziły w Kolbuszowej z poza powiatu/podobno takie były/ też powinny być u siebie napiętnowane?Trochę zdrowego rozsądku. Mieszkanki Kolbuszowej wybierały inne szpitale kierując się zdrowym rozsądkiem i nadal będą tak robić.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tak samo mieszkańcy wolą w Rzeszowie chirurgie. wewnętrzny dziedziecy urologie bo tam im nie spapraja .

  OdpowiedzUsuń
 20. Wniosek nasuwa się sam. Szpital do likwidacji. Przecież tu chodzi o zdrowie i życie ludzkie.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.