sobota, 26 listopada 2016

Prawnik (na gwałt) potrzebny


Pomysł  wysłania skargi do wojewodziny  (kliknij tutaj) jest dobry , ale nie najlepszy. Bez problemu może ona oddalić skargę pod byle jakim pretekstem, tym bardziej że jest z nadania PiS.
Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wysłanie do Rady PowiatuWezwania do usunięcia naruszenia prawa . Jest na to tylko 7 dni, czyli gdzieś do 29 listopada.
Wezwanie należy napisać w dwóch egzemplarzach i odebrać potwierdzenie przyjęcia. Przy pisaniu trzeba uważać na przecinki- doczepią się do wszystkiego. I tak na 100% oddalą wezwanie , ale urok tej drogi polega na tym, że za 100 zł można odwołać się do sądu administracyjnego i jest 90% szans że wymiar sprawiedliwości uchwałę skasuje.Jeśli nie, to można się odwołać - dodatkowe 300 złotych.Wtedy szanse wzrastają do 99%.
Dlatego przed pisaniem  radzę poszukać dobrego prawnika. Dobrym rozwiązaniem są darmowe porady prawne w ... starostwie w Kolbuszowej. :)  Związek pielęgniarek i położnych ma chyba jakiegoś radcę prawnego.
Nasz Umiłowany Poseł Chmielowiec na pewno też zna kogoś takiego. ;) Można poprosić o pomoc europosła Tomasza Porębę.
Jest też trochę stowarzyszeń obywatelskich- warto poszukać.
Oczywiście że  starosta Kardyś bez problemu będzie mógł przepchnąć nową uchwałę już zgodnie z prawem. Jednak wątpię, że po tym wszystkim,  ktoś mu na to pozwoli.

35 komentarzy:

 1. Nie jesteś jednak taki głupi Maglu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz Magiel jest bardziej światły niż wszyscy wzjęci dygnitarze z powiatu i gminy razem.

   Usuń
 2. Zeby jeszcze Kardyś miał jaki profit z tego bajzlu to bym sie nie dziwił.

  A tu garstka połoznych z braku ciepełka w pracy poróżniła cały zakład pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego c czytam to personel poróżnił dyrektor i lekarze,takie mam wrażenie po komentarzach.

   Usuń
  2. Położne wykonuja bardzo odpowiedzialna pracę i jestem z nimi całym sercem.

   Usuń
  3. Pielęgniarki są dużo bardziej inteligentne od położnych.

   Usuń
  4. Panie Kardys zostaw ten burdel szpitalny niech się sam rozpadnie.
   Na stare lata gówniarze będą Tobą pomiatać!

   Usuń
 3. Tak jak obiecywałeś ze pomoże Poręba, Radziwiłł,Prezes.A teraz niby kto miałby powstrzymać radnych gdyby doszło do ponownego głosowania/a doskonale wiesz ze nie dojdzie. Jak długo jeszcze będziesz zwodził położne. A swoją drogą nie wystawiają sobie najlepszego świadectwa dając się tak manipulować

  OdpowiedzUsuń
 4. Może zgłosi się ktoś kto charytatywnie pomoże w tej kwesti.Przecież jest wiele mądrych osób w naszym powiecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jutro w kościele padnie taka prośba i chętnych nie braknie
   A może nawet ogłoszą składkę na dobrego prawnika,w końcu to wszystko w obronie życia i to nie tylko poczętego

   Usuń
  2. Ha ha jaka nienawiść do tych kobiet zwykłych położnych bo najlepiej powinny jeszcze podziękować za to że są opluwane przez władze i koleżanki.Tragedia ludzie co wy piszecie.

   Usuń
  3. W sumie księża powinni mieć w tym interes. Jeśli nie będzie tu porodów a oni nie zaapelują o zmianę decyzji to nie powinniśmy chrzcić tu dzieci. A wiadomo że chrzest to kaska dla panów w sukienkach!

   Usuń
  4. Położne są zdziwiona ze Nie mają rzeszy obroncow. Przez swoją nielojalnosc wobec koleżanek i kolegow zasłużyły na to. Walczac o swoje posunely sie za daleko.

   Usuń
  5. To nie była kpina z kobiet tylko z "Obrońców życia"
   Albo jest się obrońcą ,albo się czasami bywa,tak na pokaz i nawet zbiera się podpisy

   Usuń
  6. No lekarze i pielęgniarki z innych oddziałów to są takie lojalne,ze nawet wśród osób nie związanych ze służbą zdrowia budzą odrazę,za swoją postawę.

   Usuń
  7. Księża na pewno ucieszą się że podpowiedziałyście im gdzie leżą pieniądze. A już straszenie że nie będzię chrztow w Kolbuszowej zakrawa na kpinę. Jeżeli księża dowiedzą się o waszym pomyśle to na pewno bardzo się przestraszą i ochoczo rzucą się do ratowania oddziału. Po raz kloejny wykazałyście się całkowitym brakiem rozsądku. Ninawiść do wszystkich zaślepia Was.

   Usuń
  8. Do anonima 05;18 przestań sugerować nie wiadomo co , tylko pisz konkrety albo zamilcz i nie rób zamętu wśród pracowników .Sądząc po godzinie wpisu to chyba całą noc myślałaś jak tu plunąć jadem przy niedzieli z samego rana żeby potem spokojnie pójść na mszę.Miłego dnia życzę.

   Usuń
  9. Nikt rozsądny nie będzie pomagał położnym ,same na to zapracowały. Nie szanowały koleżanek, opluwały szpital a teraz oczekują pomocy. Na pomoc i zyczliwość trzeba sobie zasłużyć zachowując się przyzwoicie. To nie jest tak że walcząc o jakąś sprawę można posuwać się do takich metod.Każdy dyrektor byłby szczęśliwy pozbywając się tak nielojalnych pracowników.

   Usuń
  10. Z tą zbiorką w kościele znowu przesadziłyscie.Czy naprawdę nie stać Was zrzucić sie po parę złotych anie wymyślać składkę w kościele.Większość ludzi od których oczekujecie pomocy finansowej jest w gorszej sytuacji finansowej od Was. Pomagać trzeba biednym i potrzebującym!Zupelny brak wyczucia i kultury.

   Usuń
  11. Do osoby która pisze na forach negatywne komentarze o położnych .Jak chcesz obrażać położne proszę bardzo ale nie rób tego w imieniu wszystkich pielęgniarek ,bo one są tyle winne nam co my im .Przestań robić kwasu wśród nas bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku bo jedynie robisz przysługę temu któremu zależy na złych relacjach między pracownikami ponieważ silną grupą trudniej manipulować .a tak ogólnie rzecz biorąc to są nasze sąsiadki z którymi mijamy się na ulicach . Ja osobiście mam nadzieję że nie jesteś jedną z nas ,a jeśli tak to może donosisz na dziewczyny ,wtedy by się co nieco wyjaśniło .

   Usuń
  12. Masz rację nie jestem jedną z Was. I cieszę się że uświadomiłyscie sobie że jesteście koleżankami, a to zobowiązuje.

   Usuń
  13. Anonimie z 09;36,albo jesteś taki ciemny ,albo durnia udajesz.
   Nie bój się nikt cię o pomoc nie bedzie prosił .
   Położne już wiedzą,ze mogą liczyć tylko na siebie w tym...kraju.

   Usuń
 5. Magiel ale dajesz po garach z tymi rysunkami. A gdzie są jaja po kolbuszowsku? Weny zabrakło?

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie bezsilność wszechogarniająca i nieznajomość prawa szybko wszysstko się dzieje chłopcy się spieszą aby upiec kilka pieczeni za jednym razem a potem mozna gorzałkę pić i stękać cos pogwarowemu aliśći ajuści szlak by te baby ze szpitola powytrafiał ale nas gnały holery

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludziska najlepiej to przegonic te kobiety bo jak smia walczyć z władza kolbuszowska.Precz z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Magiel doskonale wszystko przemyślał ,a oni liczyli tylko aby 7 dni minęło i po ptokach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panowie zapomnieliście, o tym że jak kobiety będą zdrowe to i wy będziecie zdrowi. Władze kolbuszowskie jednym pociągnięciem przyczyniły się do likwidacji oddziału, a w dalszej kolejności do likwidacji szpitala i powiatu kolbuszowskiego. Mam nadzieję, że kobiety kolbuszowskie nie dopuszczą do tego i przegonią tych panów gdzie pieprz rośnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie goraczkujmy się spokojnie czekajmy i nie obrazajmy się czas pokaże Cierpliwości oczka na rosole wypłyną. .......

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie goraczkujmy się spokojnie czekajmy i nie obrazajmy się czas pokaże Cierpliwości oczka na rosole wypłyną. .......

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie goraczkujmy się spokojnie czekajmy i nie obrazajmy się czas pokaże Cierpliwości oczka na rosole wypłyną. .......

  OdpowiedzUsuń
 13. A tera kolej na dziecięcy oddział !!!!! Radni powiatowi i starosta dzieci ( w większości ) mieć nie bedo to po cholere oddział ? A doświadczenie w likwidacji majo oj majo ! Tyko gdzie proboszcze i inne obrońcy życia ???????????

  OdpowiedzUsuń
 14. Słusznie!Zapanujcie nad emocjami. Wzajemne obrażanie sie na blogu nie zmieni sytuacji a dostarcza tylko satysfakcji politykom.

  OdpowiedzUsuń
 15. Cały ten zamęt miedzy położnym a pielęgniarkami to zapewne robi dyrektor aby odwrócić uwagę od siebie. Patrzę na to z boku.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak by Starosta nie nie miał za uszami cos to znajac Go zrobil by porzadek z dyrektorem Strzelczykiem ,i Ordynatorem Oddziału.A tak to jest jak jest.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kancelaria Gajda&Grzeszczyk (www.gg-legal.pl/) to prawnicy najwyższej klasy! Szybko doprowadzili moją sprawę do szczęśliwego zakończenia.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.