czwartek, 1 grudnia 2016

Koniec gimbazyReforma oświaty już za rogiem. Za 3 lata nie będzie już gimnazjów.

Pozwolę sobie porównać najpierw liczbę godzin w systemie „sprzed reformy” do wczorajszych propozycji; i to też od klasy IV szkoły podstawowej, bo de facto tam zaczynają się zmiany. I tak, dawna, szkoła podstawowa w klasach od IV do VI to było godzin łącznie 79 (25+26+28), gimnazjum zaś 90 (29+30+31). W sumie daje to nam 169 godzin przez 6 lat nauki. Jak mają się te liczby do nowej propozycji MEN, szczególnie w kontekście uspokajania nauczycieli gimnazjów, że znajdą pracę w nowych szkołach podstawowych?
Ano mizernie…
Nowa ramówka szkoły podstawowej to razem 138 godziny. Co to oznacza? Ano ni mniej, ni więcej, że godziny z gimnazjum są przeniesione do nowej szkoły podstawowej, ale nie wszystkie. Brakuje 169 – 138, czyli 31 godzin!!!! Prosta matematyka pokazuje, że przy ewentualnym przenoszeniu nauczycieli gimnazjów do szkół podstawowych 34% (31/90) z nich nie będzie miało pracy!!!!!

całość- kliknij tutaj

Do końca nie wiadomo, jak wyglądać będzie ramowy podział godzin i jak te 34% przełoży się na konkretne etaty, ale już dziś można przyjąć, że w Kolbuszowej przynajmniej kilkanaście osób straci pracę w oświacie.
Kilkanaście rodzinnych dramatów.Czy jest jakiś plan, aby tym ludziom, rodzinom pomóc?
Jak wyglądać będzie zatrudnienie w małych szkółkach w gminie Kolbuszowa?Jaki jest pomysł na reformę miejscowej oświaty?Czy znowu  będziemy wszystko robić na ostatnia chwilę , byle tylko było nie licząc się ( jak w szpitalu) z losem innych ludzi? Ile stracą na tym nasze dzieci?
30 komentarzy:

 1. Przecież pani z rządu powiedziała ,że gimnazja muszą być zlikwidowane ,bo nie ma pieniędzy na ich utrzymanie,reszta to już mydlenie oczu,że to znowu dla "dobra dzieci i rodziców"

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tam ludzie! najważniejsze że szkoła w weryni za 10 milionów dla setek uczniów których nigdy nie było i nigdy nie będzie jest i spłacać ją będą wnuki dzisiejszych przedszkolaków. Chwała ci za to burmiszczu co miszczem w rachunkach jak i wszystkim innym jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Werynia to efekt frycowania gminy.
  Jest jeszcze kilka ciekawostek i tajemnic poliszynela co były milicjant wyprawiał w KLB.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podstawowym celem szkół nie jest zapewnianie miejsc pracy. Szkoła ma uczyć! Mam nadzieję że zrobią przesiew i co najmniej te 34% wyleci, osobiście wywaliłbym jeszcze więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepszy jest projekt "klockowy" - dzieci nie mają dobrego sprzętu podstawowego, o wyposażeniu pracowni nie ma co mówić ale bendom programować klocki i to po angielskiemu. Bo oświata w Kolbuszowej w oczach burmiszcza ma latać na dronach....

  OdpowiedzUsuń
 6. To małe szkółki- a w nich nauczyciele się ucieszą ponieważ dojdą a aż 3:) klasy a w nich po kilku uczniów. Poziom gwarantowany w szczególności gdy te klasy połączą.

  OdpowiedzUsuń
 7. czy szkoły mają być utrzymane w obecnym kształcie tylko ze względu na zapewnienie nauczycielom pracy, niech sie przekwalifikują i szukają innej pracy, a nie próbują torpedować dobre sprawdzone wcześniej rozwiązania.Dodatkowo pensum nauczyciela powinno wynosić 40 godzin tygodniowo jak każdego pracownika.

  OdpowiedzUsuń
 8. No i odezwały się geniusze. A jak 38 dzieciaków gniecie się na 50 m2 przedszkola to jest ok?
  Szkoła w werynii jest potrzebna tumanie jeden z drugim!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebna gieniuszu- ale czego żeście se taką malutką postawiły że musicie okna w niej otwierać żeby podwórko przewietrzyć? było za rzyke z jedny a za ulice z drugi strony pociągnąć aż pod twoją geniuszu chałupe. Muszę cię jednak sprowadzić na ziemię - i tak z tego mądrzejszy nie będziesz ani ty ani twoje pociechy.

   Usuń
  2. 38 dzieciaków to chyba w szkole w Weryni nie znajdzie a tyś je wszystkie do przedszkola przypisał.

   Usuń
 9. Czyli Frycu ważniejszy od burmistrza który nie ma nic do powiedzenia jak wynika z twojej PiSaniny. Czyli n a taki z nim i całą resztą urzędasów i radnych skoro jeden Fryc robi was tyle lat na szmaty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Małe szkoły nie będą z powrotem otwierane.Zapomnieliście też,że w średnich szkołach dojdzie jedna klasa i tam też przejdzie część nauczycieli.Powinny wrócić koła zainteresowań do szkół,a dobry nauczyciel powinien je prowadzić za darmo-taki wybrał zawód!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W szkołach średnich jak dojdzie jedna klasa ,to będzie dla nauczycieli tych szkół gdzie większość nie ma pełnego etatu.

   Usuń
  2. W której to szkole nie ma zajęć dodatkowych i w której nauczyciele biorą za ich prowadzenie pieniądze?

   Usuń
  3. Za darmo to nawet do kibla publicznego się nie chodzi - 2 zł trzeba płacić. Byle cieć na budowie za kiwnięcie palcem woła pieniądze więc dlaczego nauczyciel ma dodatkowo pracować za darmo ?

   Usuń
  4. Bo taki jak tam wyżej jakiś geniusz napisał wybrał zawód! Idąc dalej lekarze leczą za darmo nawet w szpitalu i nawet na państwowym sprzęcie, prawnicy za darmo bronią, oskarżają i doradzają, tylko urzędasy radni i posły a szczególnie europejskie zap.dalają no to sie kasa im należy. Reszta garstka ryżu a jak sie nie podoba to kopa.

   Usuń
 11. na szmaty to robi ludzi cała kolbuszowska władza zaczynając od rzeszowa- wszystko w kolbusozwej zlikwidują

  OdpowiedzUsuń
 12. co ,liczycie na tego jegomoscia co stoi i o jasełkach gada ,zapomnijcie tyle on dobrego zrobił co brudu za paznokciami

  OdpowiedzUsuń
 13. Maglu, czy nie mógłbyś wprowadzić automatycznego zatwierdzania komentarzy? Takie hurtowe psuje utrudnia dyskusje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyskutuj na fejsie. Żadnych utrudnień i może jeszcze jakiego lajka dostaniesz. Profil magla tam jest.

   Usuń
 14. Zubizm i Kardysizm jest groźniejszy od frycyzmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fryc może sobie tylko pogadać a ci dwaj wymienieni prócz pitolenia trzy po trzy tak rozwijają jeden powiat a drugi gminę że aż na strefie huczy wiatr od lat o innych poronionych pomysłach nie wspomnę.

   Usuń
  2. Zara,Zara bo już się gubię, frycyzm jest wyższą, czy niższą formą frycowania?

   Usuń
  3. To na jedno wyjdzie można stosować zamiennie jak widzisz. FRycu jest wyższy bo Zuba to taki konusik raczej. Gilu też nie olbrzym Chmielowiec tak samo. Ino z Józkiem Józek może sobie podać łapkę ale i to nie bo jeden z nich tylko dzielnym strażakiem jest a drugi kur kur kur hodowcą - i to byłym.

   Usuń
  4. Jajko były milicjant też coś o frycowaniu mógłbym rzec.
   Takiej mendy to w milicji i policji razem wziętych nie było i nie będzie. Teraz zabierają nam część świadczeń emerytalnych, ale z tym palantem nie pójdę w jednym szeregu protestować.

   Usuń
  5. Ojojoj oj milicji dawno nie ma a charakter ci został. Nie pluj na Fryca bo widzę że nawet on choć się tu na nim tak wyżywasz a gdzie indziej ani mru mru do pięt ci nie dorasta.

   Usuń
  6. Tak, tak, Fryc się przepoczwarzył i na miarę nowych czasów frycuje. Ale podłota zawsze zostanie podłotą. Charakteru nie zmieni.

   Usuń
  7. Ty masz obsesję i wszędzie widzisz Fryca tak samo jak on ma obsesję i w każdym co go nie popiera widzi jedną osobę. A ja się z tego śmieję i jakoś mi takich ludzi jak wy nie żal :)

   Usuń
  8. Nie tylko Józiu ma tą przypadłość. Pozostali też, gdy ich nie popierasz zjedli by Cię.

   Usuń
  9. Mogą mi że tak powiem skoczyć i doskonale o tym wiedzą.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.