wtorek, 6 grudnia 2016

Zagłębie ziemniaka


Stanisław Gorzelany w listopadowym numerze Przeglądu Kolbuszowskiego, wziął na warsztat Józefa Fryca.Słusznie przypomina, że radny Józef był przeciwny zmianie nazwy ulicy 22 lipca.Kto zbierał w tej sprawie podpisy- pamięta ktoś jeszcze?
Pan Józef był też przeciwny (akurat słusznie) budowie basenu, później jakby o tym zapomniał.

Do tego ogródka dorzucę i ja. Co Radny Józef Fryc zrobił przez lata zasiadania w radzie społecznej szpitala , aby zapobiec powolnemu niszczeniu oddziału położniczo- ginekologicznego?
Fakt , gardłował głośno gdy dyrektor Strzelczyk ogłosił zamiar likwidacji.Co jednak robił przez całe lata? Nie widział tego?Czy lepiej było tego nie widzieć?

Można i należy mieć pretensje, do starosty Kardysia, że  likwidację zrobił metodą siłową w wyjątkowo brzydki sposób, bez należytych  starań aby ten oddział utrzymać.

Należy jednak też pamiętać, co robił przez lata w tej sprawie radny Fryc zasiadając a radzie społecznej szpitala. Teraz chodzi po Kolbuszowej w glorii chwały jako obrońca położnych, pielęgniarek i matek w ciąży.
Czy słusznie?


10 komentarzy:

 1. Gdyby ustawa dekomunizacyjna była pełna, to przewodniczącym komisji sprawiedliwości nie byłby prokurator PRL ścigający opozycjonistów.
  Zobaczymy kto będzie wkrótce przecinał wstęgę na otwarciu szkoły w Weryni? Czy będą to ci którzy za nią głosowali, czy może poseł, starosta, i Wilk ze swoją watahą udając dobrych wujków? A warto przypomnieć wtedy kto głosował przeciwko Weryni!

  OdpowiedzUsuń
 2. Za podniesienie ręki za tym projektem to powinni odpowiadać karnie ci co to zrobili. Studnia bez dna. Kolos dla wymierającej wsi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak tak, to wina Fryca że oddział zamykają. Cóż za piękna PiSowska retoryka.

  OdpowiedzUsuń
 4. A na drzewach....

  OdpowiedzUsuń
 5. Najpiękniejsze jest to,że Frycu ochrania szpital i Szczelczyka za słoną opłatę co miesiąc. Kto to społeczeństwo frycuje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli faktycznie dojdzie do likwidacji porodówki w Kolbuszowej to już nie będzie rodowitych kolbuszowian i kolbuszowianek. Mając tak prosperującą służbę zdrowia szybko przeniesiemy się na łono Abrahama. Kolbuszowa będzie zamieszkiwana przez obywateli Mielca, Rzeszowa, Nowej Dęby, itp. Brawo dla obecnej władzy powiatu Kolbuszowskiego i Pana Posła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A największe brawa dla Ragana i Maziarza. Zapisali się w historii miasta jak nikt nigdy dotąd.

   Usuń
 7. No i jeszcze Pan Marek Kuna rodowity kolbuszowianin, który wolałby sobie rękę uciąć (chyba prawą) niż podnieść ją przeciw swojemu Guru - Staroście i pozostałym pisiorom !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doktory oba pisiory obie ręce mogą dać sobie uciąć za starostą. Zresztą skoro na chirurgii można dyżurować z ręką w gipsie to można i bez ręki byle z Nogą.
   Lekarzu lecz się sam a że marne szanse na wyleczenie to trudno.

   Usuń
 8. Fryc - podobnie jak wszyscy radni - to darmozjad
  buduje szkoły tam gdzie nie ma dzieci, tak "walczył" wiele lat o obwodnicę w Kolbuszowej a obwodnicy jak nie było tak nie ma

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.