czwartek, 27 kwietnia 2017

Zakaz skrętu w lewo

Jeżeli czegoś chcę, to żądam i tak będzie.
Autorem tych słów nie jest starosta kolbuszowski, burmistrz, ani Nasz Umiłowany Poseł. Powiedział to król Francji- Ludwik VIII.


To było dawno, daleko i pewnie nieprawda.W Kolbuszowej mamy przecież demokrację. Każden (jeśli chce) może wypowiedzieć się w przeprowadzanych szeroko konsultacjach.A to czy połączyć Kolbuszowę z Kolbuszową Dolną ,czy jak to rozpalcelować działki gdzieś na obrzeżach miasta.Można nawet popsioczyć w internetach na takie jakieś marne "Dni Kolbuszowej".

Aliści...

Nikt tak jakoś nie spytał się mieszkańców, czy warto wydawać pozwolenie na budowę stacji benzynowej w środku miasteczka.Dlaczego?
Przecież wiadomo, że wprowadzi to zamęt do i tak kompletnie źle zorganizowanego ruchu w tym miesjcu.Dotyczyć więc będzie to nas wszystkich i to codziennie.O tym cicho sza.

Na oko widać , że na taki pomysł mógł wpaść tylko ktoś kto nie ma prawa jazdy.Trop prowadzi więc chyba tylko do... Naszego Jakże Umiłowanego Posła.
Coś w tym jest.Dlaczego bowiem gdy kilkanaście lat temu budowano rondo, nie pomyślano o przyjaznej dla przyszłych biznesów organizacji ruchu w tym miejscu?Dlaczego nie myśli się, jak nasze miasteczko ma wyglądać za 10-20 lat?

Gdy spytałem o to, przy piwie starego kolbuszowskiego wędkarza, machną tylko ręką i na odchodne rzucił: W czystej wodzie ryby pan nie złowisz..

Wygląda na to, że mieszkańcy potrzebni są władzy tylko po to, aby ładnie zaśpiewać na dożynkach.

P.s. Ciekwe (tu podpowiadam radnemu Opalińskiemu) czy GDDKiA, rzeczywiście  wydała przyzwolenie na taką organizacę ruchu.


6 komentarzy:

 1. To jest ta dobra zmiana ,ale dla siebie.Widac było jak sie pyta o likwidacje porodówki mieszkanców.TFFU

  OdpowiedzUsuń
 2. Magel miszosz nie wta strona.
  Biore 500+ i benzyna powinna być tańsza, a jest droga bo cpnów jest za mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze jedno 500+i będzie taniej

   Usuń
 3. Ten cytat pasuje- wypisz wymaluj- do "naszego" króla powiatu. A może ON w poprzednim wcieleniu był Ludwikiem VIII.👸

  OdpowiedzUsuń
 4. A tam Ludwikiem.
  Carycą Katarzyną !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą Wielką z Amber Gold, korona na głowie jest.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.