środa, 17 maja 2017

Już dawno po ptokach


W opłotkowej kolbuszowej, trwa dyskusja, kogo by tu  jeszcze wyróżnić robiąc patronem ulicy.
Poeta zaproponował muzyka z długą brodą, poparł go ( o dziwo) nawet znany Redaktor.
Miejscowy miłośnik historii oraz dobrego jedzenia, rzucił na stół kilka wypaśnych miejscowych nazwisk.
Magiel zaproponował Andrzeja Mleczkę- przynajmniej zrobiło się wesoło.

Nawet jeden z obywateli w porywie fantazji, wziął sprawy swoje ręce i zebrał  30 podpisów pod swoim wnioskiem.Tylko tylu ma znajomych? ;)

Nawet chłopaki z Narodowej Kolbuszowej obiecali zarekomendować Wojciecha Lisa, ale dopiero wtedy jak znajdą chwilę czasu, bo są teraz zarobieni.

Aliści ... nie ma się co podniecać, już dawno po ptokach. Na obiedzie czwartkowym u księdza proboszcza ustalono, że patronem ulicy będzie ks Antoni Dunajecki. Proboszcz kolbuszowski w latach 1929-1945. Koniec dyskusji.

Wybór jest bardzo dobry. Teraz nawet  radny Józef  Fryc nie zaprotestuje, mimo iż zawsze ma cosi do powiedzenia.12 komentarzy:

 1. No i już widać,gdzie zapadają decyzje,a kto se rządzi to se rządzi (przynajmniej tak sie komuś wydaje,bo pieniądze dostaje)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wybór jest niezły. Dziwić może prezentacja tego szerszej publiczności.Dlaczego dowiadujemy się o tym (za przeproszeniem) z magla?

   Usuń
  2. Bo wasza władza was olewa?

   Usuń
 3. Magiel przynudzasz staruchu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby napisał coś bliżej na twój temat zaraz byłoby ciekawie :) To co, młodzieniaszku, stajesz w szranki?

   Usuń
  2. No cóż Maglu . Ostatnie tchnienie?
   Zioniesz stęchlizną. Czas sobie to uświadomić.

   Usuń
 4. Anonimowy z 18:08 Dowiadujemy się o tym i innych ważnych rzeczach z Magla bo to jedyne wiarygodne źródło informacji. Jakby wielkie kolbuszowskie redakcje miały zamieszczać te info które podaje nam Magiel to by się za przeproszeniem wiesz co zrobiły.
  Dlatego Magiel na burmistrza a nawet starostę bo gware zno a i po migowemu nieźle sobie radzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obrażając nikogo, wszystkie razem wzięte te "nasze" redaktory Maglowi nawet do stóp nie sięgają

   Usuń
  2. Koń jaki jest każdy widzi. Niechęć do Magla bardzo delikatne mówiąc bierze się z zazdrości albo pochodzi od nieudaczników urzędowych czy bez-radnych bo Magiel wprost pisze że niewarci są nawet funta kłaków.

   Usuń
 5. A u nas na FL piękny zachód słońca.
  Cieszą się wszyscy,nawet starzec i dziecko. Nikt z nikogo nie szydzi,nikt nikomu niczego nie zazdrości.
  Uśmiechają się ludzie do siebie nawzajem. Dziwny jest ten Świat? Czy to umiejętność,czy tylko sposób na życie? Czy to jest w nas,czy to w sobie wyzwalamy i prowokujemy siebie i innych?

  OdpowiedzUsuń
 6. Antoni Dunajecki /Bobek/ z Łącka. Dobry człowiek cichy, bohater wystawiał świadectwa aryjskości. Komu kolbuszowianom narodowości żydowskiej/ponad 160/ niema go u Ulmów ani w Yad Vashem nie ma go w świadomości społecznej m.n.nl. Powinien być świętym dla mojżeszowych. Dla Chrześcijan cadykiem wybudował piękny kościół.W czasie wojny i po niej pomagał biednym i wysiedlonym.Miał tez wyczucie artystyczne, wystarczy unieść wzrok do góry i zobaczyć płaskorzeźby utalentowanego parafianina z Górnej.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.